Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 5045 online | Toplam Üye: 83952
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DOĞRU/YANLIŞ TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 21.10.2014 - 21:19:08 Cevaplanmayan mesajlar
Yatay Geçiş Yapanlar
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
night_lock
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 30.11.2013 - 14:45:17
Mesaj . Mesaj konusu : Re:
Mesaj Numarasi : NTQuMTYxLjE0Ny4xMDY= | MTQxMzkxNTU0OA==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

LÜTFEN LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUN VE YARDIMCI OLUN Sad
merhabalar konuyu hortlatıyorum
ben bu sene doğu akdeniz-marmara ortak programını kazandım(ilk 3sene doğu akdenizde temel tıp eğitimi-son 3 sene marmarada klinik eğitim) ve sıralamam 11bindi.
sıralamamı öğrendikten sonra kesinlikle seneye hazırlanmaya karar vermiştim çünkü hedefim ankara tıptı.hatta dersane arayışına bile girmiştim ama özellikle tercih döneminin son günlerinde üzerimde aile hatta sülale baskısını son raddede hissettim;herkes bu sene bi yere yerleşmemi istiyo,seneye kalırsam sıralamamı düşüreceğime inanıyodu(stresli bi yapım var lys de de ondan kaybettim zaten ondan bu şekilde düşünüyolardı) hatta tercihin sondan bi önceki günü tercih listemi açıp bana sormadan doldurmaya başladılar:başa hacettepe diş altına ankara diş gönder.o 2gün boyunca kavgalar bitmedi evde.ben tıp istiyor seneye girmek istiyordum;onlar bu sene girmemi istiyor afyon-katü-kırıkkale-atatürk-namık kemal gibi tıp lar tutmasına rağmen hacettepe diş te ısrar ediyolardı.en son razı olmasam da bu sene girmeye ikna olmuş gibi yaparak bu sene ösym ile öğrenci almaya başlayan bu programı yazdım fakat bu hengamede düşünmediğim aklıma hiç gelmeyen bi konu vardı:marmaranın kalitesi ve eğitim dili.malum marmara ösym başarısında üst sıralarda ve ingilizce tıp puanı genelde türkçe tıp a göre yükek olmuştur.bu görünen yüksek başarıdan ötürü direk ikisinin de iyi olacağına kanaat getirmiştim ve şu an intermediate seviyesinde hazırlıkta iken aylardır araştırma yapıyorum sonuç elbette hayal kırıklığı:ne marmara düşündüğüm kadar iyiymiş ne ingilizce eğitim(yurtdışına çıkmayacağım için tavsiye edilmiyo).daha fakülteye başlamadan pişman oldum desem yeridir.hem evimi ankarayı ailemi özlüyorum hem de 7 sene bunlardan ayrı kalmama değmeyecek bi eğitim almaktan korkuyorum dolayısıyla son bikaç haftadır yatay geçiş olanağını düşünmeye başladım açıkçası hiçbi bilgim yok bu konuda dolayısıyla düşüncem komik gelebilir anlayışla karşılarım ama lütfen bi akıl verin.11884 sıralamamla sıralaması 3-5 bin arasında olan ankara tıpa yatay geçiş hayalim çok mu ütopik? yani 1.sınıfta notumu çok yüksek tutsam bile ösym sıralaması ve eğitim dili farkı sorun yaratır mı? ayrıca fakültelerin sistmelerinin(hangi ders hangi sene görülüyo) aynı olması lazımmış, biz birebir marmara müfredatını görecekmişiz ankara ile marmaranın sistemlerinin aynı olup olmadığını bileniniz var mı yoksa nerden öğrenebilirim?
LÜTFEN AMA LÜTFEN YARDIMCI OLUN
NOT:Ankara tıp olmazsa gazi tıp ı da düşünüyorum hem orada ingilizce seçeneğim de var,belki de fakülteye başlayınca fikrim değişecek bilmiyorum ama en azından seçeneklerim neler onu öğrenmek istiyorum
SİZDEN İSTEDİĞİM BU GEÇİŞ HAKKINDA BİLGİ VERMENİZ VE MANTIKLILIĞINA YORUM YAPMANIZ YANİ MARMARA/ANKARA/GAZİ ARASINDA YORUM YAPMANIZ.BURADA DOĞU AKDENİZDE HER Bİ DÖNEMDE TOPLAM 30-40 KİŞİ VAR VE KİŞİ BAŞINA 1 MİKROSKOP DÜŞÜYORMUŞ KADAVRA SAYISINI BİLMİYORUM AMA EN AZ 2 TANE OLDUĞUNU BİLİYORUM BURDAKİ EĞİTİMİMİN DE YARISINI MARMARA HOCALARINDAN ALICAM VE DERSİ TÜRKÇE ANLATTIRMA GİBİ SEÇENEĞİM OLMAYACAK ÇÜNKÜ SINIFIN YARISI YABANCI OLACAK.
BİRAZ KARMAŞIK YAZDIM SANIRIM AMA UMARIM DERDİMİ ANLATMAYI BAŞARABİLMİŞİMDİR,CEVAP VERMESENİZ BİLE SONUNA KADAR OKUMUŞSANIZ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
night_lock
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 05.02.2014 - 00:02:25

eski mesajlarıma bakarken gördüm bunu(hemen bi yukarıdaki mesajımı) hiç cevap gelmemiş bi hortlatayım dedim belki şu an biriniz cevap yazar çünkü durumum hala aynı gibi
(aynı içerikli bi mesajı yeni konu başlığıyla da açmıştım ama yatay geçiş üstünde durmamıştım burada buna cevap verebilirseniz çok sevinirim teşekkürler)

Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
drbgven
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 29.08.2014 - 15:27:44

bende yatay geçiş yapmak istiyorum k (7) çok mutsuzum 1.snıf ortalamam 69 seneye 100 le kapatmalıyım ki adam akıllı bi yerlere başvurabileyim ama 100 le bitirmenin imkansız oldugu da koca bi gercek
Başa dön
mordekaiser
Basasistan

Basasistan

TarihTarih: 29.08.2014 - 17:33:40

night_lock demiş ki:
eski mesajlarıma bakarken gördüm bunu(hemen bi yukarıdaki mesajımı) hiç cevap gelmemiş bi hortlatayım dedim belki şu an biriniz cevap yazar çünkü durumum hala aynı gibi
(aynı içerikli bi mesajı yeni konu başlığıyla da açmıştım ama yatay geçiş üstünde durmamıştım burada buna cevap verebilirseniz çok sevinirim teşekkürler)

öss sıralamasına bakıyorlar dostum. bizim okula yatay geçişle gelenlere bakıyorlardı en azından.

zzgokhan
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 30.08.2014 - 11:58:38

Pamukkale Üniversitesi'nden(hazırlıktan 1. Sınıfa) merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yaparak Ege Üniversitesi'ne geçmeyi düşünüyorum. Egeye geçmeye değer mi değmez mi karar veremiyorum hâlâ.bi yanda ev rahatı ve araba diğer yanda izmir gibi bi şehir daha köklü bir üniversite.. Tavsiyelerinizi bekliyorum.. Bir de neden kal ya da git?
Başa dön
Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: info@drtus.com Bu site Uzm.Dr.Rıza Eröksüz tarafından kurulmuştur
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım