Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 3979 online | Toplam Üye: 82484
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DHY TERCİH TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 01.09.2014 - 10:26:03 Cevaplanmayan mesajlar
Bu Mesaj 2008 tarihinde yazilmis,
icerikler ve bilgiler eksik veya yanlis olabilir !!!
farmakoloji ve biyokimyaya nasıl çalışılır?
Bu forum kilitlenmiştir: mesaj gönderemez, cevap yazamaz, ya da başlıkları değiştiremezsinizBu başlık kilitlenmiştir: cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
megadeth1981
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 14.05.2008 - 14:30:19
Mesaj . Mesaj konusu : 
Mesaj Numarasi : MTc0LjEyOS42Mi4xMjY= | MTQwOTU1NjM2Mw==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

farmadan sadece tus sorularını çözdüm 4 yanlış 1 boş yaptım. çalışan arkadaşlarımın çoğu 18-19 yaptı. O an anladım farmanın da konu anlatımını çalımalıymışım. benden geçti sıra sizde. Farmaçalışışınca yapılıyor en az 4-5 tekrarla girin
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
drciko
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 14.05.2008 - 15:07:37
Mesaj . Mesaj konusu : 

Bu iki ders benim de korkulu rüyamdı. Ama çalışınca anladım ki işin sırrı gözünde fala büyütmemekte.

Biokimya için bütün metabolik yolları çizmelisin. Örneğin proteinleri çalışırken sıra üre siklusuna geldiğinde kitabı defteri bi kenara bırakıp üre siklusunu aklından çizmeye çalış. Tabi ki çizemeyeceksin; kitaptan bakarak eksik ve yanlışları düzelt. Sonra hemen arkasından tekrar çiz; tekrar düzelt. Hatasız yapana kadar bunu tekrarla. zaten 3.de bilemedin 4.de bitiyor. Sonra çalışmana devam et. Yeri geldikçe bunu bütün metabolik yollara uygula. Bütün konular bittiğinde bir sonraki derse geçmeden önce bütün metabolik yolları tekrar çiz. Biliyorum kulağa deli işi gibi geliyor ama aslında bunu yapmak yarım saatini bile almazken bilgini çok canlı tutuyor. Daha sonra her dersi bitirdiğinde bir sonrakine geçmeden bunu tekrarla. Daha çok tekrar yapmak adına biokimyayı başlarda bitirmek avantajlı tabii. Üstelik biokimyayı bir kez öğrendiysen pediatrinin metabolizma, sıvı asit-baz gibi oldukça zor anılan konuları da çok kolaylaşıyor.

Farma için malesef sistematik bir yöntem mümkün değil; çünkü önüne gelen ilaç adlandırmış Smile . Bu nedenle farmada en iyisi şifreler bulmak; hatta küçük hikayeler yazmak. En akılda kalıcıları da insanın kendi uydurduğu şifreler oluyor. Bu konuda yaratıcılığına güvenmeni önereceğim Smile . Malesef farma önerilerim rıfatla feriti aşamıyor Smile . Konunun temel ilaçlarını ve bu ilaçların temel özelliklerini yazmak da oldukça faydalı; tabi vakti olana...

Ama iki ders için de ortak önerim ikisini de mümkün olduğunca erken bitirip her ders değiştirme döneminde bir saatini ayırarak ezberlerini tekrarlaman. Hatta ders değişimini beklemene gerek yok. Çalıştığın dersin tıkandığı artık aklının hiçbir şey almamaya başladığı dönemlerde (hepimize oluyor böyle şeyler Smile ) masanın başından kalkmak yerine çıkar bir kağıt ve bu ezberleri tekrarla. Böylece hem kafanı dağıtmış hem de çalışmayı bırakmamış olursun.

Ben bu iki derse bu şekilde çalıştım ve artık hiç de korkutucu görünmüyorlar gözüme. Umarım senin için de faydalı olur...
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
nesilhan
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 14.05.2008 - 15:46:18
Mesaj . Mesaj konusu : 

çok teşekkür ederim.. flower
gerçekten uygulanabilir görünüyor.. Rolling Eyes
yaptığımız en kötü şey,gözümüzde büyütüp Shocked sonra çalışırım diye son zamanlara bırakmak zaten... Confused
diğer derslerle boğuşurken kaffee bir bakıyorsun sınav zamanı gelmiş çatmış... fliehen
Başa dön
Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Bu forum kilitlenmiştir: mesaj gönderemez, cevap yazamaz, ya da başlıkları değiştiremezsinizBu başlık kilitlenmiştir: cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: info@drtus.com Bu site Uzm.Dr.Rıza Eröksüz tarafından kurulmuştur
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım