Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 1151 online | Toplam Üye: 82456
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DHY TERCİH TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 30.08.2014 - 05:08:28 Cevaplanmayan mesajlar
Bu Mesaj 2008 tarihinde yazilmis,
icerikler ve bilgiler eksik veya yanlis olabilir !!!
biyoloji bölümünden tıp fakültesine geçiş var mı????
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
nefisedidem
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 14.01.2008 - 17:49:33
Mesaj . Mesaj konusu : 
Mesaj Numarasi : NTQuOTAuMjQwLjc0 | MTQwOTM2NDUwOA==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

Ben de veteriner hekimim öncelikle şunu söyleyim veterinerlikten tıbba geçiş yok tus sınavına girebiliyorsun sınavda da temel tıp bilimleri 1 ve 2 kısımlarını çözüyorsun.Tus tercihlerine gelince aşağıda nerleri tercih edebileceğin tüzükte belirtilmiş.

TABABET TÜZÜĞÜ 6. MADDE (tusa girebilme şartları)

B - Türkiye?de tabiplik yapmaya yetkili olmak ya da,
1 ) Ortodonti ve diş protezi uzmanlık eğitimi için diş hekimliği fakültesi ya da diş hekimliği yüksek okulu,
2) Mikrobiyoloji ve klinik mikrobiyoloji uzmanlık dalı eğitimi için fen fakültesi biyoloji bölümü ya da veteriner fakültesi,
3) Biyokimya ve klinik biyokimya uzmanlık eğitimi için fen fakültesi ya da dengi fakültelerin kimya, biyoloji bölümünü, kimya yüksek okulu, eczacılık fakültesi, eczacılık yüksek okulu ya da veteriner fakültesi,
4) Tıbbi farmakoloji uzmanlık eğitimi için eczacılık fakültesi ya da eczacılık yüksek okulu, fen fakültesi kimya bölümü ya da kimya yüksek okulu,
5) Tıbbi histoloji ve embriyoloji uzmanlık eğitimi için, fen fakültesi biyoloji bölümü ya da veteriner fakültesi,
6) Fizyoloji uzmanlığı eğitimi için, fen fakültesi biyoloji ve kimya bölümleri ya da kimya yüksek okulu ya da veteriner fakültesi, mezunu olmak
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
Fikirsiz
Basasistan

Basasistan

TarihTarih: 14.01.2008 - 19:18:41
Mesaj . Mesaj konusu : Re: biyoloji bölümünden tıp fakültesine geçiş var mı????

dktr_asli demiş ki:
cvplarınızı bekliorum eğer böle bi geçiş varsa hangi üniversitelerde var onun hakkındada bilgi alırsam sevinirm şimdiden cvplarınz içn teşkr edrmm

olmaz mı geçiş...önce tıp ba geçiyorsun, orda canın sıkılınca biraz yan odaya diş ünitesine bi uğruyosun, ordan biraz psikoloji için dikey geçiş yapıyosun ...geziyosun işte Smile
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
dnz-dr
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 14.01.2008 - 19:44:32
Mesaj . Mesaj konusu : 

olmaz mı..kimya dan,fizik ten hadi senin için biyoloji den de geçiş olsun
Başa dön
minex
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 14.01.2008 - 19:51:47
Mesaj . Mesaj konusu : 

Kırıcı oluyor cevaplar belki ama cevabını biraz araştırıp kolayca bulabileceğiniz bir konuyu soruyorsunuz ne de olsa hazıra konmaya alışmış bir toplumuz armut piş ağzıma düş.
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönderE-posta'yı gönderMSN Messenger
Başa dön
minex
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 14.01.2008 - 21:43:51
Mesaj . Mesaj konusu : 

Bu arada hakkaten o kadar çok alışmışız ki araştırmadan iş yapmaya başlık bile alaksız yere açılmış ne işi var bu başlığın karadeniz bölgesinde
Başa dön
matematip
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 14.01.2008 - 22:47:54
Mesaj . Mesaj konusu : 

minex demiş ki:
Kırıcı oluyor cevaplar belki ama cevabını biraz araştırıp kolayca bulabileceğiniz bir konuyu soruyorsunuz ne de olsa hazıra konmaya alışmış bir toplumuz armut piş ağzıma düş.

yüklenmeyın yav bu kadar adama
bak işte araştırmak için sormuş size bı halt bılıyosunuz diye
töbe töbe Evil or Very Mad
Başa dön
matematip
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 14.01.2008 - 22:54:13
Mesaj . Mesaj konusu : Re: biyoloji bölümünden tıp fakültesine geçiş var mı????

dktr_asli demiş ki:
cvplarınızı bekliorum eğer böle bi geçiş varsa hangi üniversitelerde var onun hakkındada bilgi alırsam sevinirm şimdiden cvplarınz içn teşkr edrmm

falla görundüğü kadarıyla geçiş yok ama istiyorsan okulu iki yıl uzat aynı zevki verir herlade:)
ben öyle yaptım matematik=matematip oldu he he Laughing
gerçi pek hoş olmadı ama yinede ii..
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
minex
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 14.01.2008 - 23:15:41
Mesaj . Mesaj konusu : 

matematip demiş ki:
minex demiş ki:

Kızdığım nokta buraya yazabilecek kadar elinin altında internet olan arkadaşların nette bikaç kelime yazıp ulaşabilecekleri konularda hiç birşey yapmıyor olmaları zor bulunacak birşey olsa tabikide sorsun yada araştırmıştır emin olmak istiyordur ama bunu yapmıyor kimse.Bulan nasıl buluyor yukarda yazmış nefisedidem hemde tüzüğüne kadar o da veteriner sağlık bakanlığında yetkili değil ya.Kimseye kasti birşey söylemiyorum burda değinmek istediğim en önemli nokta BİRŞEY OLMAK BİR YERE GELMEK İSTİYORSAN ÖNCE EMEK GÖSTERECEKSİN Kİ HAK EDESİN.
Başa dön
julien
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 15.01.2008 - 00:01:57
Mesaj . Mesaj konusu : 

minex demiş ki:
matematip demiş ki:
minex demiş ki:

Kızdığım nokta buraya yazabilecek kadar elinin altında internet olan arkadaşların nette bikaç kelime yazıp ulaşabilecekleri konularda hiç birşey yapmıyor olmaları zor bulunacak birşey olsa tabikide sorsun yada araştırmıştır emin olmak istiyordur ama bunu yapmıyor kimse.Bulan nasıl buluyor yukarda yazmış nefisedidem hemde tüzüğüne kadar o da veteriner sağlık bakanlığında yetkili değil ya.Kimseye kasti birşey söylemiyorum burda değinmek istediğim en önemli nokta BİRŞEY OLMAK BİR YERE GELMEK İSTİYORSAN ÖNCE EMEK GÖSTERECEKSİN Kİ HAK EDESİN.

aynen katılıyorum. ekleyeceklerim de var: eğer istemiyorsan devam etmezsin, bir sene sınava çalışır tekrar girersin össye. istemediği yeri bitiren adamdan kimseye bir hayır gelmez. hele ki biyoloji gibi insan sağlığını da ilgilendiren ve araştırma gereken bir branşta okuyorsan. işini seveceksin ki, hakkını verebilesin. sevmiyorsan boşu boşuna kadro işgal edip milletin hakkını gasp etmeeceksin. belki çok ağır konuştum, ama daha hafif anlatamadım bu konuda düşündüklerimi.
Başa dön
biyologzeynep
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 15.01.2008 - 00:24:36
Mesaj . Mesaj konusu : 

Arkadaşlar farkındaysanız bu başlık açılalı çook olmuş.Ayrıca bu başlığı açan arkadaş bir soru sormuş.Biliyorsanız cvp veririrsiniz.Bilmiyorsanız vermezsiniz.Akıl istemek için ya da eleştiri almak için açılmamış.Yani bunu saçma espri yapanlara ve ağır konuşanlara söylüyorum.
Başa dön
Fikirsiz
Basasistan

Basasistan

TarihTarih: 15.01.2008 - 00:57:58
Mesaj . Mesaj konusu : 

biyologzeynep demiş ki:
Arkadaşlar farkındaysanız bu başlık açılalı çook olmuş.Ayrıca bu başlığı açan arkadaş bir soru sormuş.Biliyorsanız cvp veririrsiniz.Bilmiyorsanız vermezsiniz.Akıl istemek için ya da eleştiri almak için açılmamış.Yani bunu saçma espri yapanlara ve ağır konuşanlara söylüyorum.

Bi yere kadar arkadaşım... Soru sorulur da böylesi de sorulmasın artık yaa..Şurda hepimiz üniversite okumuş insanlarız...Hala böyle sorular soruyorsak vah benim eğitim sistemimin haline yaa...
Başa dön
puratu
YARD. DOCENT

YARD. DOCENT

TarihTarih: 15.01.2008 - 01:34:16
Mesaj . Mesaj konusu : 

clint demiş ki:
biyologzeynep demiş ki:

Bi yere kadar arkadaşım... Soru sorulur da böylesi de sorulmasın artık yaa..Şurda hepimiz üniversite okumuş insanlarız...Hala böyle sorular soruyorsak vah benim eğitim sistemimin haline yaa...

dünya ne kadar acayip değilmi clint?
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönderE-posta'yı gönder
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
gundebir
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 15.01.2008 - 01:41:19
Mesaj . Mesaj konusu : 

xxx

En son gundebir tarafından 23.04.2008 - 10:28:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Fikirsiz
Basasistan

Basasistan

TarihTarih: 15.01.2008 - 02:17:30
Mesaj . Mesaj konusu : 

anlamak istedigin icin anlatiyorum...

anahtar cumle :

"bi yere kadar arkadasım""

Dilekceyi soran arkadas her gun istifa eden bir arkadas olmasa gerek...dilekce yazmasını tabi ki biliyordur ancak acaba bir template var mı bu hususta diye merak ederek soru,sual etmiş.

B seçeneğindeki arkadaş ise, bizimle alay etmiş. Ben bir insanın biyolojiden tıbba geçiş var mı diye sorabilecegini dusunmuyorum, hele hele universite de okuyan, 20 yıl okula gitmis birinin.

sonuç: Yapıcı olalım olmasına...her zaman..ama bi yere kadar...alay gecercesine gelene de ne olursan ol gel diyemem dogrusu..ben mevlana degilim Smile
Başa dön
droap
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 15.01.2008 - 03:41:35
Mesaj . Mesaj konusu : 

Yatay geçişin mümkün olacağını sanmıyorum, ama temel bilimlerden bazı uyuşan derslerini belki Öss'yi kazanıp bir tıp fakültesine girersen saydırabilirsin diye düşünüyorum.Eğer aklında tıp okumak varsa bu yolla kaybını da azaltabilirsin.
Başa dön
Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: info@drtus.com Bu site Uzm.Dr.Rıza Eröksüz tarafından kurulmuştur
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım