Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 2106 online | Toplam üye: 104699
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DOĞRU/YANLIŞ TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 26.07.2017 - 08:38:45 Cevaplanmayan mesajlar
SB Kadrosu yazmak isteyenlere dev hizmet (sb kadrosu101)
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
selowar
Uzman Dr.

Uzman Dr.

TarihTarih: 26.12.2016 - 14:39:22
Mesaj . Mesaj konusu : SB Kadrosu yazmak isteyenlere dev hizmet (sb kadrosu101)
Mesaj Numarasi : NTQuMTk2LjIuMTM2 | MTUwMTA0NzUyNQ==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

Öncelikle eylül 2016 yı kazasız belasız atlatan arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi sunar her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim. Son zamanlarda gerek dershaneden arkadaşlar , gerek kütüphanede ders çalışırken gelen intörn kardeşlerimden sorular gerekse burdan öm ile sorular soran arkadaşlara sb kadrosu hakkında naçizane fikirlerimi yazayım istedim . yine de havada kalan birşeyler olursa öm den ulaşın elimden geldiğince yardımcı olayım

Konuyu örneklerle açıklayarak kafalarda soru işareti kalmayacak biçimde aydınlatmaya çalışacağım zira işin mevzuat kısmı oldukça kafa karıştırıcı tutup bakanlık personeline sorduğunuzda da net yanıtlar alamıyorsunuz maalesef. Burda anlatacaklarım kişisel tecrübelerimle birebir yaşadığım olaylar olduğu için sizler için sağlam bir referans da teşkil edecektir umarım .

ÜNV ADINA SB KADROSU NEDİR?

Devlet ünvlerinin sağlık bakanlığıyla imzaladığı protokole dayanarak üniversitelerin sb ye bağlı personele uzmanlık eğitimi vermek için açtığı kadrolardır. TEK AVANTAJI AYNI BÖLÜME 2-3 PUAN DAHA AZ PUANLA GİRMENİZDİR BAŞKA DA BİR AVANTAJI YOKTUR dezavantajlara gelicem

SB KADROSUNA GİRERSEM NELERİ KABUL ETMİŞ OLURUM

sb kadrosuna girildiği taktirde imzlanan senet üzerine alınan uzmanlık eğitimi kaç yıl ise o kadar süre devlet adına çalışma zorunluluğun vardır. burda yanlış anlaşılma oluyor şöyle ki : atıyorum 4 yıllık asistanlığı olan bir bölüme girilirse uzman olunduğu takdirde dhy ile atandığın yerde 4 yıl kalınmaz zorunlu süren ne kadar ise o süreyi tamamlayıp sonrasında kurum içi , eş durumu, alt bölge vs. ile başka bir şehire tayin olunabilir. temel mükellefiyet 4 yıl boyunca devlet memuru olma zorunluluğudur.

HANGİ BÖLÜMLERİN SB KADROSU VAR ?

genel olarak devlet kadrolarının en çok ihtiyaç duyduğu uzmanlık alanlarına kadrolar açılır bunlar : acil tıp , aile hekimliği, adli tıp , dahiliye , pediatri, halk sağlığı, çocuk ve ergen ruh sağlığı, anatomi, histo-embiryo , farma ve fizyoloji

ÜNV ADINA SB KADROSU YAZALIM MI?

En kritik soru bu . EĞER BAŞKA ÇAREN YOKSA, ZORUNLU YAPTIĞIN YERDEN ÖMÜR BİLLAH TİKSİNDİYSEN , GİTMEYİ DÜŞÜNDÜĞÜN BÖLÜM HAYALLERİNİN BÖLÜMÜYSE YAZ CANIM KARDEŞİM .

Ancak; ya yazayım sonra başka bölüme geçerim , tırt bi bölüm yazayım orada ders çalışırım kafasındaysan girme o topa canım kardeşim,

ŞU AN AKTİF OLARAK HERHANGİ BİR DEVLET KADROSUNDA ÇALIŞMIYORUM SB KADROSU YAZABİLİR MİYİM?

Yazabilirsin o kanun eskidendi hocam . artık açıktan atanma dediğimiz bu olay sb kadrosu yazmak için bir engel teşkil etmiyor

SINAVA 5/4/3/2/1 AY KALA DEVLETTEN İSTİFA ETTİM/ MÜSTAFİYİM SB KADROSU YAZABİLİR MİYİM?

Yazamazsın hocam bu açıdan bakılınca ünv adına sb kadrosu asistanlığı ve eah kadrosu arasında statü olarak bir fark yok

SB KADROSU KAZANDIM SÜREÇ NASIL İŞLER ?

ÖRNEKLE BAŞLAYALIM: Very Happy Bu arkadaşımız doktor ahmet olsun kendisi yeni mezun olmuş ve yozgat sarıkaya ilçe devlet hastanesinde şu an dhysini yapan pırıl pırıl bir meslektaşımız. kendisi eylül tusuna giriyor ve 9 eylül tıp fakültesi pediatri sb kadrosu kazanıyor. sonuçlar açıklandıktan sonra bir ay içinde tıpta uzmanlık kurulu internet sitesinden bazı belgeleri yayımlar -ki o belgeler yayımlanınca drtus.com dan da bildirilir- o belgelerin çıktısını alan ahmet kardeşimiz doldurup ankaraya sb genel evrak bölümüne postalar ve beklemeye başlar. yaklaşık 2-3 ay içinde sarıkaya dh nin personel işleri ahmeti çağırır ve ona " kadrosu ve özlük hakları yozgat sarıkaya ilçe dh de kalacak şekilde 9 eylül üniversitesi tıp fakültesi pediatri bölümünde uzmanlık eğitimini almak üzere 4 yıllığına geçici görevlendirildiği" yazan tebliği belgesini imzalatır. belgesini imzalayan ahmete bir de işte o meşhur kontratı imzalatırlar ( ayrıntı vereceğim) sonra 15 gün içinde -tabi ikameti izmirde değilse- izmire gider başlangıcını yapar. uzmanlığını tamamlayınca gireceği ilk dhy ye kadar yozgat sarıkayaya pratisyen olarak geri döner ve atanana kadar pratisyen kadrosuyla çalışır . ataması gelince uzman olarak artık hangi şehire çıktıysa tayini oraya giderek pediatrist olarak çalışmaya başlar. burda bir trick var şayet sarıkaya devlete ahmetin gireceği atamada münhal kadrolarda pediatri açılmışsa , ahmet aynı hastanede çocuk uzmanı olarak devam eder.

2.örnek smurfin bu ablamız da buğlem su olsun. buğlem su ablamız vaktinde zorunlusunu tamamlamış, şu an boşta (istifa etmiş demiyorum çünkü onun olayı ilerisi için değişiyor) tusa giriyor ve akdeniz ünv sb adına halk sağlığı kazanıyor. buğlem su bir gün drtus bakıyor ve t.u.k un belgeleri yayımladığını öğrenip , belgelerin çıktısını alıp ankaraya yolluyor. daha sonra 3-4 güne bir google a zimmet durumu yazarak adının çkys ye düşüp düşmediğine bakıyor. günün birinde adının altında " antalya eğitim ve araştırma hastanesi asistan doktor " ibaresini gördüğünde hastane personel işlerini arayıp , gerekli belgelerin ne olduğunu öğreniyor ve gidip o meşhur kontratı imzalayıp işe başlangıç yapıyor. daha sonra 2-3 haftalık bekleme süresi içinde antlaya eah a gelip mesai dolduruyor daha sonra bakanlıktan geçici görevlendirme belgesi de gelince akdeniz ünv ye gidip başlangıç yapıyor

3.örnek Shocked muhittin berk arkadaşımız ise zorunludan istifa etmiş / ya da hİç başlamamış süreç buğlem su ile aynıdır bir farklılık yok ancak dediğim gibi farklılık ilerisi için doğuyor

NE BU MEŞHUR KONTRAT?

bu kontrat işte istifa halinde ödeyeceğiniz meblağı belirleyen kontrat . burası önemli gençler gitmeden önce önlemini almanız gereken bir husus . kontrat imzası için iki tane kefil isterler . bu kefillerin imza atması için gereken şart 657li devlet memuru olma zorunluluğu . yani emekli babanızı , bağkurlu anacağızınızı , galerisi olan kuzişinizi ve HALİ HAZIRDA ÜNV KADROSUNDA ASİSTANLIK YAPMAKTA OLAN manitanız, eşiniz ya da kardonuzu devlet kefilden saymıyor o yüzden kefilleriniz kazandığınız yere gitmeden bulup çalıştığı iş yerine ait belgeleri ve nüfus kayıt örneklerini alarak bizzatihi orda olmak zorundalar imza için. sonradan mağdur/mağdure olmayın .

NE KADARLIK BİR MEBLAĞA İMZA ATMAMIZ GEREKİYOR?

(ASİSTAN MAAŞI+ SABİT DÖNER ) X UZMANLIK EĞİTİM SÜRESİNİZİN AY BAZINDA SAYISI rakamlarla konuşalım ben imza attığımda (1900+1300 )x36 ( aile hekimliği bonusu) tarzı bir meblağa imza attım tabii dört yıllık bölüm kazanırsanız 3200 tl yi 48 ile çarpmanız gerekiyor

GELELİM ASIL MEVZULARA

HANGİ DURUMLARDA PARA ÖDERİM?

memnun kalmadık bölümü sevmedik ve gözü karartıp istifa etmeye yeni bir başlangıç yapmaya karar verdik . atıyorum 16 aylık ta asistanız . istifa dilekçesini verdikten takriben bir ay sonra kadromuzun olduğu yere gider , (3200+1900)x 16 + yasal faiz şeklinde bir meblağ fatura edilir ve bunu yıllık 5 taksite kadar taksitlendirerek ödemeyi yapıp devlet memurluğu da dahil olmak üzere tüm haklarınızdan vazgeçersiniz. o yüzden istifa edecekseniz yada mutsuz olacaksanız mümkün olan en kısa sürede yapın bunu madden ciddi sarsıyor

HANGİ DURUMLARDA PARA ÖDEMEM ?

İki yolu var bu işin birinde yine kontrat hükmünü korur öbürü ise sabır ister

ilk yol: istifa etmeden fırsat buldukça tusa çalışırsınız tusta yeterli miktarda puanı alıp ya yine ünv adına sb kadrosu yazar ya da eah yazarak sevmediğiniz bölümden kurtulabilrisniz. ancak, atıyorum 13 aylık asistanken sb adına acil den tus girip eah da plastik kazandınız (oha) gider plastiğe başlar ancak uzman olunca devlet adına bir 13 ay daha çalışma yükümlülüğünüz olur.

ikinci yol: asistanlıktan feragat . asistanlığını yaptığınız ünvnin dekanlığına "geçci görevimin iptali" başlıklı bir dilekçe yazarsınız . görevlendirme iptal edilir ve az önce ahmet , buğlem su ve muhittin berkin başına gelebileceklerden bir başınıza gelir .

ahmet ve muhittin berk pratisyenken atandığı yerlerine geri dönerler ve atıyorum 20 ay asistanlık yaptılarsa 20 ay burada çalışarak kontrattan kurtulurlar

buğlem su ise dhysini tamamladığı için kadrosu antalya eah tadır . ancak antalya ili pratisyen alt bölgesine bakıldığında 1A grubundadur ( tıpkı izmir ,ankara ve istanbul gibi ) yani bu ilin pratisyen hekime ihtiyacı yoktur . buğlem su ya alt bölge listesi verilir , önüne de ir harita açılır 2B olarak tanımlanan alt bölge şehirleride dahil olmak üzere (yani 2C, 2D,3B,C,D , 4B,C,D ) deki şehirlerden birini seçerek (ki seçtiği şehirin ilçesine de atanabilir) 15 gün içinde o şehirlerden birine gidip artık kaç ay asistanlık yaptıysa o kadar süre çalışır ve yükümlülükten kurtulur .

bu arada feragat eden tüm hekimler için geçerli olan kural şudur : bu yükümlülük çalışma süeci içinde kişi aile hikimliğine geçemez ve 4924 lü olamaz

YA BEN NE PARA ÖDEYİM NE DE FERAGAT EDEYİM OLMUYO MU ÖYLE?

aslında oluyo _ki bizzat benim başıma gelmiştir- ancak olay biraz piyangoya bakıyor .ieylül 2016 sınavı günün birinde iptal olur yeniden yerleştirme yapılacak derlerse (tıpkı nisan'13- eylül'13 ve nisan'14 de olduğu gibi) o zaman istediğiniz yeri tercih eder kontrat ta mahkeme kararı dolyısıyla iptal olur ve para ödemeden yırtarsınız

son olarak mayış hususunda şunu belirteyim ünvden ünvye farketmek kaydıyla ünv kadrosundaki bir asistan hekim ile sb adına ünv de çalışan bir asistan hekim arasında 500 -600 tl kadar fark var maalesef. iki yıl önce araştırma görevlilerine yapılan 600 tl lik zamdan eah ve sb adına ünv kadrosundaki ssistanlar faydalanamadı.

2013-2014 yılları arası 9 eylülde aile hekimi asistanıyken bizim aramıza hep "ege de sb kadrolarına ünv kadrsou arasındaki farkı kapatmak için ekstra 500 tl veriyolarmış" gibi bir dedikodu vardı ama hiç egeden birine gidip bu söylentiyi doğrulama fırsatım olmadı .

sb kadrosu budur arkadaşlar o yüzden dediğim gibi bitireceğinize emin olduğunuz bölümse sb kadrosu yazın sonrası ciddi pişmanlıklar ve ileriye yönelik planlarınızda ciddi kısıtlılıklar getiriyor.

ek olarak : 15 ay aile hekimliği 13 ay da acil tıp asistanlığı tecrübemle de gerekli paylaşımları da detaylı olarak yazacağım şimdiden her şey gönlünüzce olsun

En son selowar tarafından 26.12.2016 - 18:16:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Dünyayı yaÅ?anmaz bir hale getirip
Sonra da üzerinde bizi yaÅ?attılar
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
homonculus
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 26.12.2016 - 15:03:08
Mesaj . Mesaj konusu : Re: SB Kadrosu yazmak isteyenlere dev hizmet (sb kardosu101)

hocam çok teşekkür ederiz, gerekli bir noktayı gayet güzel açıklamışsınız. Ben her türlü seneti ödeyeceğimizi düşünüyordum,asistanlıktan feragat edince ödemediğimizi öğrenmek sevindirdi açıkçası. Mecbur kalmam umarım ama mecbur kalırsam son ihtimal olarak kafamda duracak artık
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
burak619
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 26.12.2016 - 15:06:24
Mesaj . Mesaj konusu : Re: SB Kadrosu yazmak isteyenlere dev hizmet (sb kardosu101)

Ege eskiden öyle dedikodu vardı şimdi sordum sağlıK bakanlığı 500 750 tl az alıyorlarmis Sad sağlık bakanlığı kadrosu kazanınca 6 ay içinde istifa edersen sıkıntı yok diyorlar böyle bişey var mı
Başa dön
selowar
Uzman Dr.

Uzman Dr.

TarihTarih: 26.12.2016 - 15:13:52

burak619 demiş ki:
Ege eskiden öyle dedikodu vardı şimdi sordum sağlıK bakanlığı 500 750 tl az alıyorlarmis Sad sağlık bakanlığı kadrosu kazanınca 6 ay içinde istifa edersen sıkıntı yok diyorlar böyle bişey var mı
yok hocam öyle bi olay duymadım 4.ayında ege pediatriden bir arkadaşım istifa ettiğinde parayı ödemişti

Başa dön
oksidaz
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 26.12.2016 - 15:56:26
Mesaj . Mesaj konusu : 

Teşekkürler hocam çok faydalı oldu.. Örneklerle anlatim fikri de mükemmel olmuş Smile
Başa dön
hinata
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 26.12.2016 - 16:03:04
Mesaj . Mesaj konusu : Re:

Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler hocam.
Ben istifalı bir hekimim.İstifa edeli 1,5 yıl oldu.Bu tus sb kadrosu pediatri yazmayı düşünüyorum.Ancak sb kadrosu pediatrideyken tusa girip başka bir bölümü normal üniversite kadrosu yazarsam istifa hakkım gider mi? Yoksa sb kadrosundan üniversite kadrosuna istifa hakkı yanmadan geçmek mümkün mü?

En son hinata tarafından 26.12.2016 - 16:14:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
selowar
Uzman Dr.

Uzman Dr.

TarihTarih: 26.12.2016 - 16:12:35

hinata demiş ki:
Ben istifalı bir hekimin.İstifa edeli 1,5 yıl oldu.Bu tus sb kadrosu pediatri yazmayı düşünüyorum.Ancak sb kadrosu pediatrideyken tusa girip başka bir bölümü normal üniversite kadrosu yazarsam istifa hakkım gider mi? Yoksa sb kadrosundan üniversite kadrosuna istifa hakkı yanmadan geçmek mümkün mü?
ünv kadrosuna geçersen istifa hakkın da gider tazminat da ödersin o durumda senin için yapılacak en iyi hamle eah yazmak olacaktır . Ya da eylül 2016 iptal edilir yeniden yerleştirme yapılırsa o zaman ünv kadrosu pediatri tercihi yapabilirsin . İstifa hakkın da yanmaz tazminat da ödemezsin

Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
hinata
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 26.12.2016 - 16:13:59

Yardımınız için çok sağolun hocam.
Başa dön
messi26
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 26.12.2016 - 16:18:07
Mesaj . Mesaj konusu : 

uzman oldunuz diyelim asistanlık süresi kadar devlet hizmeti yapmak zorunluluğu var,atandığın yerde mecburi süresi 350 gün diyelim bittikten sonra özel hastaneye geçişi engelleyen bir şey var mı acaba?yani takibi oluyor mu bu işin?başına gelen?Smile
Başa dön
cingoz
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 26.12.2016 - 17:01:31

selowar demiş ki:
hinata demiş ki:
Ben istifalı bir hekimin.İstifa edeli 1,5 yıl oldu.Bu tus sb kadrosu pediatri yazmayı düşünüyorum.Ancak sb kadrosu pediatrideyken tusa girip başka bir bölümü normal üniversite kadrosu yazarsam istifa hakkım gider mi? Yoksa sb kadrosundan üniversite kadrosuna istifa hakkı yanmadan geçmek mümkün mü?
ünv kadrosuna geçersen istifa hakkın da gider tazminat da ödersin o durumda senin için yapılacak en iyi hamle eah yazmak olacaktır . Ya da eylül 2016 iptal edilir yeniden yerleştirme yapılırsa o zaman ünv kadrosu pediatri tercihi yapabilirsin . İstifa hakkın da yanmaz tazminat da ödemezsin

hocam bu konuda emin misiniz
zira sağlık bakanlığı kadrosunda iken istifa etmeden tusa girip normal üni kadrosu kazanıp geçersen
1) istifa durumu söz konusu değil burada istifa hakkı gider mi?
2) bu sağlık bakanlığı kadrosu senedinde diyor ki öncelikle hizmet yapılır hizmet yapılamıyorsa parayı geri ödersin sen burada tus ile normal kadroya yerleşirsen hizmeti reddetmezsen para ödemek gibi durum olabilir mi. hizmeti erteleme gibi bir durum olamaz mı?

nacizane yaklaşık 6 ay önce bu durumları araştırmıştım
başka bi konu başlığına da ayrıntılı yazdım
benim araştırmalarım sonucu bulduğum cevaplar
1) istifa hakkın gitmez
2) bu sorunun cevabı mevzuatta yazmıyor bir yetkilinin verdiği bilgiye göre böyle bir durumu yaşarsan mahkemeye verebilirsin burada da kazanma şansın çok yüksek çünkü kısaca hizmet erteleme gibi bir durum olmalı dedi. bu konu mahkemeye verilirse sorduğum kişinin dairesine görüş soruluyormuş. onlar da bu dediğim gibi görüş bildirmeyi doğru bulduklarını söyledi.

yani bu konuda mevzuatta açık varmış benim anladığım sizin bu kadar net konuşma dayanağınız nedir
Başa dön
cingoz
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 26.12.2016 - 17:01:44

selowar demiş ki:
hinata demiş ki:

zira sağlık bakanlığı kadrosunda iken istifa etmeden tusa girip normal üni kadrosu kazanıp geçersen
2) bu sağlık bakanlığı kadrosu senedinde diyor ki öncelikle hizmet yapılır hizmet yapılamıyorsa parayı geri ödersin sen burada tus ile normal kadroya yerleşirsen hizmeti reddetmezsen para ödemek gibi durum olabilir mi. hizmeti erteleme gibi bir durum olamaz mı?

1) istifa hakkın gitmez
2) bu sorunun cevabı mevzuatta yazmıyor bir yetkilinin verdiği bilgiye göre böyle bir durumu yaşarsan mahkemeye verebilirsin burada da kazanma şansın çok yüksek çünkü kısaca hizmet erteleme gibi bir durum olmalı dedi. bu konu mahkemeye verilirse sorduğum kişinin dairesine görüş soruluyormuş. onlar da bu dediğim gibi görüş bildirmeyi doğru bulduklarını söyledi.

yani bu konuda mevzuatta açık varmış benim anladığım sizin bu kadar net konuşma dayanağınız nedir
Başa dön
selowar
Uzman Dr.

Uzman Dr.

TarihTarih: 26.12.2016 - 17:30:50

cingoz demiş ki:
selowar demiş ki:
hinata demiş ki:

1) istifa hakkın gitmez

benzer argümanlarla gidip konuştuğum khk daki senetle ilgilenen personelin sözleri hocam. Biliyosun bizim devletimizde önce yasa çıkarılır sonra sorun çıkarsa yetkili kafasına göre yorum yapar bu yüzden böyle ikilemler ortaya çıkabiliyor. Ha şunu da söyleyen oldu : olur da sb kadrosundan ünv kadrosuna geçersen bakanlık muvafakkatiyle istifa hakkın korunur tazminat ödemeden zorunlu sürene ekleme yapılır diyen arkadaşlar da vardı onu da soruşturduğum da "hocam emsal olması lazım" dediler. Dediğim gibi yorumlamaya çok açık o yüzden en kötü senaryoya göre açıklama yapmıştı o yetkili kişi bana ben de onu aktarıyorum . Öbür türlü mahkemeydi şuydu buydu ciddi yıpratıcı bir süreç. Sorunla alakasız ama süreçteki yorumlama farklılığı için anlatıyorum Şöyle bir yaşanmış örnek vereyim sana. Bir arkadaşım adıyaman gölbaşı da aile hekimiyken sb kadrosu acil kazandı. Kadrosu gölbaşı tsm de olacak şekilde geçici olarak akdeniz acile gitti. Mevzuatta şöyle bir hüküm var : idari işlerini kolaylaştırmak üzere sb adına asistanlık yapan hekim bir kereye mahsus olmak üzere kadrosunu çalıştığı şehire taşıyabilir. Bu hüküme istinaden arkadaş da kadrosunu gölbaşı tsm den antalya muratpaşaya aldırdı. Planı kadroyu antalyaya çektirip asistanlıktan feragat ederek yine antalyada bir tsm ye atanıp rahat rahat tekrar tusa çalışmaktı. İlk soruşturduğunda da herhangi bir sıkıntı olmayacağını söylediler. Feragat edeceği zaman da çat siye tazminatı istediler . Nedenini sorduğunda da cevap olarak " kadroyu antalyaya eğitim görevin sebebiyle çektirdik madem feragat edeceksin ya gölbaşına geri dön ya da tazminatı öde öyle devam et antalyada çalışmaya" dediler mahkemeye vereceğini söylüyodu en son ama noldu bilmiyorum. Ha aynı arkadaş şu istanbul atkya da başvurdu ve kabul da edildi . Tazminat ödeyecek misin diye sorduğumda kadrom değişiyo yüksek ihtimalle parayı isteyeceklerdir dedi. Sonrasını bilmiyorum yine öğrenirsem paylaşırım burda . O yüzden dediğim gibi kafanızda en ufak bi soru işareti varsa sb tercihi yapmayın . Oldu da yaptınız bi bölüme yerleştiyseniz ve yeniden tusa girecekseniz tercihinizi eahtan yana kullanın. Yani senin sorunun tek cevabı var hocam sb kadrosundaki bir arkadaşımız tusa girip ünv kadrosu kazanacak ve surecı gelip burda anlatacak o zaman ortak bi fikir çıkar ortaya Smile

Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
leopoldocivh
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 26.12.2016 - 17:34:04
Mesaj . Mesaj konusu : 

Rezerved
Başa dön
selowar
Uzman Dr.

Uzman Dr.

TarihTarih: 26.12.2016 - 17:36:46
Mesaj . Mesaj konusu : 

messi26 demiş ki:
uzman oldunuz diyelim asistanlık süresi kadar devlet hizmeti yapmak zorunluluğu var,atandığın yerde mecburi süresi 350 gün diyelim bittikten sonra özel hastaneye geçişi engelleyen bir şey var mı acaba?yani takibi oluyor mu bu işin?başına gelen?Smile
hocam çkys de ki sistemde sözleşmesi vardır diye bi ibare duruyor maalesef . Süreyi tamamlamak gibi bir yükümlülüğün oluyor imzayı atınca

Başa dön
belenay
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 26.12.2016 - 17:43:21

Hocam 1yıldır istifalıyım üniversite adına sb kadrosu yazablirmiyim hayır demişsiniz ben mi yanlış anladm?
Başa dön
Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: [email protected]
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım