Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 3165 online | Toplam üye: 103963
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DOĞRU/YANLIŞ TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 26.06.2017 - 18:31:40 Cevaplanmayan mesajlar
Bu Mesaj 2014 tarihinde yazilmis,
icerikler ve bilgiler eksik veya yanlis olabilir !!!
Eylül 2014 TUS’u Kazandım, Şimdi kayıt için ne yapmalıyım? - TÜM KONTENJANLAR İÇİN
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
JeChante
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 24.10.2014 - 03:44:51
Mesaj . Mesaj konusu : Re: Eylül 2014 TUS’u Kazandım, Şimdi kayıt için ne yapmalıyı
Mesaj Numarasi : NTQuMTU4LjE0LjIyNA== | MTQ5ODQ5MTEwMA==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

sicil no istiyo, ben istifalıyım ve aşağıda yazdığı üzere(linke tıklayıp açıklamayı okuyun lütfen),
1.memuriyet sicil no
2. memur kurum sicil no diye 2 seçenek var, hangisini dilekçeye yazmam lazım?
memur kurum sicil no.su yazılacaksa, şu anda bi kurumda çalışmadığım halde onu nasıl öğrenebilirim??

http://www.sicilsorgulama.com/node/46

JeChante
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 24.10.2014 - 03:50:13
Mesaj . Mesaj konusu : Re: Eylül 2014 TUS’u Kazandım, Şimdi kayıt için ne yapmalıyı

bir de, eğitim araştırma hastanesi kazananların sağlık bakanlığına dilekçeyi ve gerekli ekleri yolladıktan sonra aynı süre içinde kazanılan hastaneye de başvurup kayıt yaptırması gerekiyor mu??

Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
senacan
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 24.10.2014 - 07:57:44

Ben asistanliktan istifa etmistim ceza surem ve istifa tarihim bu tusta yerlesme icin uygun. Bahsedilen evraklar disinda ekstra bir belge hazirlamali miyim ?
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
drhamide
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 24.10.2014 - 09:24:14
Mesaj . Mesaj konusu : 

Elimde gecici mezuniyet belgesi var,onun noter onayli örneği olur mu
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönderAIM AdresiYahoo MessengerMSN Messenger
Başa dön
slymncmgz
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 24.10.2014 - 10:16:25
Mesaj . Mesaj konusu : 

Askerlik durumu olarak bakaya görünüyorum. Tus tecili diye bir şey olduğunu da biliyorum. Askerlik durum beyanına ne yazmalıyım?
Başa dön
drriza
DrTus Kurucu Admini

DrTus Kurucu Admini

TarihTarih: 24.10.2014 - 12:36:24

çok güzel bir başlık .... herkese hayırlı olsun ...

Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönderE-posta'yı gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSN Messenger
Başa dön
takimtaklavat
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 24.10.2014 - 13:13:10

drsvc demiş ki:
TUS’u Kazandım, Şimdi ne yapmalıyım?

Öncelikle hayırlı olsun diyerek başlayalım…
Bildiğiniz üzere yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra kısıtlı bir sürede kayıt yapılması gerekiyor. Bu süreçte sıkıntı yaşamamanız için siz değerli üyelerimize bu konuda yardımcı olmak istedim.

“TUS’u Kazandım, Şimdi kayıt için ne yapmalıyım?” sorusunu 4 başlıkta detaylandırmak gerekiyor;

1- Sağlık Bakanlığı (EAH) Kontenjanını kazandım, şimdi ne yapmam gerekiyor?
2- Sağlık bakanlığı adına tıp fakültesi kontenjanını kazandım, şimdi ne yapmam gerekiyor?
3- Üniversite kontenjanını kazandım (YÖK kontenjanları), şimdi ne yapmam gerekiyor?
4- Adli tıp kurumunu kazandım, şimdi ne yapmam gerekiyor?

Sağlık Bakanlığı Kontenjanını kazandım, şimdi kayıt için ne yapmam gerekiyor?

(Not: Burada yazan bilgiler her dönem güncellenebilir, Sağlık Bakanlığından takibi yapılabilir…
Son güncelleme: Eylül 2014 Tus ve Dus için güncellenmiştir.)

Her dönem Tus yerleştirme sonuçlarından sonra Sağlık Bakanlığının web sitesinde yayınlanacak olan duyuru sonrası güncel bilgilere erişilir.

Genel olarak durum şu şekildedir;

1. Adayların, EK-1G ve EK-2’de yer alan dilekçe, belge ve beyanının süresi içinde Mithatpaşa Caddesi No:3 06434 Sıhhiye /ANKARA adresindeki Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Gelen Servisine şahsen veya posta ya da kargo yoluyla teslimi gerekmektedir.

Yabancı uyruklu adayların gerekli belge ve beyan (EK-1Y)evrakını şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

2. Hangi yolla teslim edilirse edilsin evraka süresi içinde (Genel Evrak Gelen Servisinden) tarih ve sayısı alınmış olması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Gelen Servisinden süresi içinde kayda girip tarih ve sayı alınmamış evrakın, posta ve kargodaki gecikmelerinden Sağlık Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.

3. İlgili sınav dönemine ait kayıt işlemleri süresi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) yapılan ilan tarihinden bir gün sonra başlar.

1.EK-1G (Genel Dilekçe Örneği)
http://www.saglik.gov.tr/TR/dosya/1-82953/h/ek-1g.doc

EK-1A [TUS/DUS için] MEZUNİYET BELGESİ
Mezuniyet belgenizin noter onaylı bir sureti
(Uzmanlık eğitimine giriş sınavlarının yapıldığı tarih itibarıyla Bakanlıkça henüz tescil işlemi yapılmamış/tamamlanmamış olanlar için mezuniyet belgesi yerine çıkış belgesinin aslı ya da noter tasdikli bir sureti)

2.EK-1Y (Yabancı Uyruklu Dilekçe Örneği)
http://www.saglik.gov.tr/TR/dosya/1-82954/h/ek-1y.doc

3.EK-2 (Askerlik, Sağlık ve Adli Sicil Durum Beyanı)
http://www.saglik.gov.tr/TR/dosya/1-82955/h/ek-2.doc

Kısacası 1. ve 3. Dilekçeleri doldurup, diplomanızın noter onaylı örneğini ekleyip, imzalayıp hepsinden birer tane de fotokopi çekerek yukarda ki adrese sonuçlar açıklanmasından itibaren 10 gün içerisinde teslim etmeniz(verilen süre içerisinde kargonuz ulaşacak şekilde ) gerekmektedir! İlan süresi içinde Bakanlığın kayıtlarına girmeyen müracaat evraklarından Bakanlık sorumlu olmayacaktır.

İLAVE SORULARINIZ İÇİN TEL:
0(312) 585 1540
0(312) 585 1549
0(312) 585 1550
0(312) 585 1551 (YABANCI UYRUKLULAR İÇİN)

Sağlık bakanlığı adına tıp fakültesi kontenjanını kazandım, şimdi kayıt için ne yapmam gerekiyor?

Yukarda belirtilen tüm işlemler Sağlık bakanlığı adına tıp fakültesi kontenjanını kazananlar için de geçerlidir.

Üniversite kontenjanını kazandım (YÖK), şimdi kayıt için ne yapmam gerekiyor?

Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversitelerin tıp/diş hekimliği fakültelerinde uzmanlık eğitimi programlarına yerleştirilen adayların dışındakiler yerleştirildikleri kuruma müracaat edecektir.

Her üniversitenin web sitesinde kayıt tarihleri ve kayıt için gerekli belgeler duyurulmaktadır.

Duyuruları bulamadığınız takdirde kazandığınız fakültenin personel işlerini arayarak gerekli evrakları sorabilirsiniz.

Adli tıp kurumunu kazandım, şimdi kayıt için ne yapmam gerekiyor?

Tıpta Uzmanlık Sınavı İle Adli Tıp Kurumuna Yerleştirilen Asistanlar İçin Gerekli Evraklar şu şekildedir;
1- Fotoğraf (8 adet vesikalık- 1 adet 6x9 ebadında)
2- Adli sicil kaydı
3-Vukuatlı nüfus kayıt örneği
4- Nüfus cüzdan fotokopisi
5- Mezuniyet belgesi
6- Yerleştirme belgesi
7- Askerlik belgesi
8- Hizmet belgesi (halen çalışılan yada en son çalışılan kurumdan)
9-Sağlık kurulu raporu
10-Kamu etik sözleşmesi
11-Mal bildirim beyannamesi
12-Personel bilgi formu
13-Dilekçe
NOT: Adli Tıp Kurumu adına Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleştirilen asistan adayları başvurularını Sağlık Bakanlığı’na yapacaklardır, Normal kadroları kazananlar Adli tıp kurumuna müracaat edeceklerdir.
(Adli tıp kazananlar, diğer sorularınız için Telefon: +90 (212) 454 15 00)

NOT: ÖZEL MESAJ İLE SORULAR YANITLANMAYACAKTIR. SADECE BU BAŞLIKTA SORULARINIZ YANITLANACAKTIR.

AYRICA LÜTFEN SORULARINIZI SORMADAN ÖNCE YAZIYI TAM OLARAK OKUYUNUZ!!!

Asistanlık sürecinde de başarılar diliyor tekrar hayırlı olmasını temenni ediyoruz...

DrTus Ailesi adına
DrSvc

üniversite kazandım. mecburiden istifa etmem gerekir mi. bugunden itibaren 10 gün içinde mi başvurmalıyım yoksa Marmara kendi kayıt tarihini açtığında mı başvurmalıyım??
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
markopolo
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 24.10.2014 - 13:22:33

marmara üniversitresi için durum nedir?Sağlık bakanlğı mı yoksa üni prosedürüne göre mi yapacağız işlemleri?
Başa dön
gnlbzdmr
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 24.10.2014 - 13:31:17
Mesaj . Mesaj konusu : 

Marmara bende merak edıyorum ??? Hangi belgeler ıstıyor acaba ve ne zama kayıt yaptırıcaz?
Başa dön
yalan_dunya
Uzman Dr.

Uzman Dr.

TarihTarih: 24.10.2014 - 13:38:51

JeChante demiş ki:
bir de, eğitim araştırma hastanesi kazananların sağlık bakanlığına dilekçeyi ve gerekli ekleri yolladıktan sonra aynı süre içinde kazanılan hastaneye de başvurup kayıt yaptırması gerekiyor mu??

+ 1

bir de mecburiyi bitirip diplomasını almamış olanlar tekrar elden diplomayı alıp vermeleri mi gerekiyor yoksa zaten ellerinde olduğu için gerek yok mu?
Başa dön
kronik_ogrenci
Uzman Dr.

Uzman Dr.

TarihTarih: 24.10.2014 - 14:10:47

TUK tarafından duyuru yapılmış:

http://www.tuk.saglik.gov.tr/dokumanlar/ilanlar/1/index.html

drcherry
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 24.10.2014 - 14:12:52

drsvc demiş ki:
TUS’u Kazandım, Şimdi ne yapmalıyım?

Öncelikle hayırlı olsun diyerek başlayalım…
Bildiğiniz üzere yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra kısıtlı bir sürede kayıt yapılması gerekiyor. Bu süreçte sıkıntı yaşamamanız için siz değerli üyelerimize bu konuda yardımcı olmak istedim.

“TUS’u Kazandım, Şimdi kayıt için ne yapmalıyım?” sorusunu 4 başlıkta detaylandırmak gerekiyor;

1- Sağlık Bakanlığı (EAH) Kontenjanını kazandım, şimdi ne yapmam gerekiyor?
2- Sağlık bakanlığı adına tıp fakültesi kontenjanını kazandım, şimdi ne yapmam gerekiyor?
3- Üniversite kontenjanını kazandım (YÖK kontenjanları), şimdi ne yapmam gerekiyor?
4- Adli tıp kurumunu kazandım, şimdi ne yapmam gerekiyor?

Sağlık Bakanlığı Kontenjanını kazandım, şimdi kayıt için ne yapmam gerekiyor?

(Not: Burada yazan bilgiler her dönem güncellenebilir, Sağlık Bakanlığından takibi yapılabilir…
Son güncelleme: Eylül 2014 Tus ve Dus için güncellenmiştir.)

Her dönem Tus yerleştirme sonuçlarından sonra Sağlık Bakanlığının web sitesinde yayınlanacak olan duyuru sonrası güncel bilgilere erişilir.

Genel olarak durum şu şekildedir;

1. Adayların, EK-1G ve EK-2’de yer alan dilekçe, belge ve beyanının süresi içinde Mithatpaşa Caddesi No:3 06434 Sıhhiye /ANKARA adresindeki Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Gelen Servisine şahsen veya posta ya da kargo yoluyla teslimi gerekmektedir.

Yabancı uyruklu adayların gerekli belge ve beyan (EK-1Y)evrakını şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

2. Hangi yolla teslim edilirse edilsin evraka süresi içinde (Genel Evrak Gelen Servisinden) tarih ve sayısı alınmış olması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Gelen Servisinden süresi içinde kayda girip tarih ve sayı alınmamış evrakın, posta ve kargodaki gecikmelerinden Sağlık Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.

3. İlgili sınav dönemine ait kayıt işlemleri süresi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) yapılan ilan tarihinden bir gün sonra başlar.

1.EK-1G (Genel Dilekçe Örneği)
http://www.saglik.gov.tr/TR/dosya/1-82953/h/ek-1g.doc

EK-1A [TUS/DUS için] MEZUNİYET BELGESİ
Mezuniyet belgenizin noter onaylı bir sureti
(Uzmanlık eğitimine giriş sınavlarının yapıldığı tarih itibarıyla Bakanlıkça henüz tescil işlemi yapılmamış/tamamlanmamış olanlar için mezuniyet belgesi yerine çıkış belgesinin aslı ya da noter tasdikli bir sureti)

2.EK-1Y (Yabancı Uyruklu Dilekçe Örneği)
http://www.saglik.gov.tr/TR/dosya/1-82954/h/ek-1y.doc

3.EK-2 (Askerlik, Sağlık ve Adli Sicil Durum Beyanı)
http://www.saglik.gov.tr/TR/dosya/1-82955/h/ek-2.doc

Kısacası 1. ve 3. Dilekçeleri doldurup, diplomanızın noter onaylı örneğini ekleyip, imzalayıp hepsinden birer tane de fotokopi çekerek yukarda ki adrese sonuçlar açıklanmasından itibaren 10 gün içerisinde teslim etmeniz(verilen süre içerisinde kargonuz ulaşacak şekilde ) gerekmektedir! İlan süresi içinde Bakanlığın kayıtlarına girmeyen müracaat evraklarından Bakanlık sorumlu olmayacaktır.

İLAVE SORULARINIZ İÇİN TEL:
0(312) 585 1540
0(312) 585 1549
0(312) 585 1550
0(312) 585 1551 (YABANCI UYRUKLULAR İÇİN)

Sağlık bakanlığı adına tıp fakültesi kontenjanını kazandım, şimdi kayıt için ne yapmam gerekiyor?

Yukarda belirtilen tüm işlemler Sağlık bakanlığı adına tıp fakültesi kontenjanını kazananlar için de geçerlidir.

Üniversite kontenjanını kazandım (YÖK), şimdi kayıt için ne yapmam gerekiyor?

Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversitelerin tıp/diş hekimliği fakültelerinde uzmanlık eğitimi programlarına yerleştirilen adayların dışındakiler yerleştirildikleri kuruma müracaat edecektir.

Her üniversitenin web sitesinde kayıt tarihleri ve kayıt için gerekli belgeler duyurulmaktadır.

Duyuruları bulamadığınız takdirde kazandığınız fakültenin personel işlerini arayarak gerekli evrakları sorabilirsiniz.

Adli tıp kurumunu kazandım, şimdi kayıt için ne yapmam gerekiyor?

Tıpta Uzmanlık Sınavı İle Adli Tıp Kurumuna Yerleştirilen Asistanlar İçin Gerekli Evraklar şu şekildedir;
1- Fotoğraf (8 adet vesikalık- 1 adet 6x9 ebadında)
2- Adli sicil kaydı
3-Vukuatlı nüfus kayıt örneği
4- Nüfus cüzdan fotokopisi
5- Mezuniyet belgesi
6- Yerleştirme belgesi
7- Askerlik belgesi
8- Hizmet belgesi (halen çalışılan yada en son çalışılan kurumdan)
9-Sağlık kurulu raporu
10-Kamu etik sözleşmesi
11-Mal bildirim beyannamesi
12-Personel bilgi formu
13-Dilekçe
NOT: Adli Tıp Kurumu adına Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleştirilen asistan adayları başvurularını Sağlık Bakanlığı’na yapacaklardır, Normal kadroları kazananlar Adli tıp kurumuna müracaat edeceklerdir.
(Adli tıp kazananlar, diğer sorularınız için Telefon: +90 (212) 454 15 00)

NOT: ÖZEL MESAJ İLE SORULAR YANITLANMAYACAKTIR. SADECE BU BAŞLIKTA SORULARINIZ YANITLANACAKTIR.

AYRICA LÜTFEN SORULARINIZI SORMADAN ÖNCE YAZIYI TAM OLARAK OKUYUNUZ!!!

Asistanlık sürecinde de başarılar diliyor tekrar hayırlı olmasını temenni ediyoruz...

DrTus Ailesi adına
DrSvc

Teşekkür emeğiniz için . mezuniyet belgesi tescil olayını tam anlayamadım . Elinde diploması olanlar için yeterli mi diploma ?
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
drcbgs
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 24.10.2014 - 14:45:42

Hangi yolla teslim edilirse edilsin evraka süresi içinde (Genel Evrak Gelen Servisinden) tarih ve sayı alınmış olması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Gelen Servisinde süresi içinde kayda girip tarih ve sayı alınmamış evrakın, posta ve kargodaki gecikmelerinden Sağlık Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.

burdaki tarih ve sayı alınma olayını anlayamadım ? bir de sizce eah kazananların asistanlığa başlama süresi ne olur tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
Başa dön
drfalez
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 24.10.2014 - 15:10:50

eskiden tam teşekküllü hastaneden sağlık raporu istiyorlardı şimdi sadece beyan yeterlimi oluyor
Başa dön
drcherry
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 24.10.2014 - 15:13:22

drfalez demiş ki:
eskiden tam teşekküllü hastaneden sağlık raporu istiyorlardı şimdi sadece beyan yeterlimi oluyor

+1 bende anlayamadım onu
Başa dön
Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: [email protected]
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım