Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 3455 online | Toplam üye: 105207
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DOĞRU/YANLIŞ TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 20.08.2017 - 12:46:18 Cevaplanmayan mesajlar
ÖSYM binlerce kişiyi ilgilendiren TUS ve DUS'u eline yüzüne bulaştırdı!
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
drriza
DrTus Kurucu Admini

DrTus Kurucu Admini

TarihTarih: 29.12.2016 - 11:49:28
Mesaj . Mesaj konusu : ÖSYM binlerce kişiyi ilgilendiren TUS ve DUS'u eline yüzüne
Mesaj Numarasi : NTQuMjI1LjE2LjU4 | MTUwMzIyMjM3OA==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

ÖSYM binlerce kişiyi ilgilendiren o sınavları eline yüzüne bulaştırdı

ÖSYM'de bir süredir binlerce kişinin mağdur olduğu bir kriz yaşanıyor...

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) ile ilgili bu sene sınava giren öğrenciler mağdur edildiklerini söylüyor.

ÖSYM, sınav sonrasında sorulara açılan davaları bekleyerek sonuçları açıklamayı reddetti. Kriz de bu süreçte başladı.

ÖSYM 25 Eylül'de yapılan sınavlar için 13 Ekim'de açıklama yaptı. Açıklamada bazı soruların iptal edildiği bildirilerek "Soru iptali için açılan davalarda mahkemece uygulamaya yönelik bir karar verildikten sonra sınav sonuçlarının açıklanmasına karar verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Ama iki ay sonra 16 Aralık'ta bir açıklama daha yapan ÖSYM bu kez "mahkeme kararını bekleyeceğiz" dediği DUS için mahkemeyi beklemeden sonuçları açıkladı.

Zaten ne olduysa bundan sonra oldu...

ÖSYM, itiraz edilen 8 sorunun 6'sını iptal etmek zorunda kaldı. İtirazların ardından TUS'un sonucu açıklandı ama bu kez de sonuçlar iki kez güncellendi.

DUS için mahkeme kararı beklenmeden açıklama yapılırken, mahkeme kararının ardından açıklanan TUS sonuçları için de iki kez güncelleme yapılınca ortalık karıştı.

Güncellemenin ardından sınava girenler bu kez de netlerin doğru hesaplanmadığı, sınava girenlerin sıralamalarının yanlış olduğu itirazında bulundu.

ÖSYM binlerce kişiyi ilgilendiren krizle ilgili bir açıklama yapmadı.

Daha önce de DUS üzerinden iki aydan fazla zaman geçmesine rağmen sınav sonuçları açıklanmaması tepki toplamıştı. Sınava ilişkin bazı sorulara yapılan itirazlar mahkemeye taşınmış, yaklaşık 60 gündür devam eden mahkeme sürecinin, ÖSYM’nin mahkemeye sunduğu raporlardaki bir hata sebebiyle, kısa süre içinde sonuçlanmasının mümkün olmadığı anlaşılmıştı.

Şimdi ise tam anlamıyla arapsaçına dönen uzmanlık sınavlarının nasıl sonuçlanacağı ve hakkı yenen adaylar için ÖSYM'nin nasıl bir uygulama yapacağı bekleniyor.

Mert Taşçılar

Odatv.com

Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönderE-posta'yı gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSN Messenger
Başa dön
Simurg
DrTus Admin

DrTus Admin

TarihTarih: 29.12.2016 - 12:11:42
Mesaj . Mesaj konusu : Re: ÖSYM binlerce kişiyi ilgilendiren TUS ve DUS'u eline yüz

ösym nın yaptıklarını ana akım medyadan ses cıkmaması da tuhaf

Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
Kuralp
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 29.12.2016 - 12:23:14
Mesaj . Mesaj konusu : Re: ÖSYM binlerce kişiyi ilgilendiren TUS ve DUS'u eline yüz

Simurg demiş ki:

Keske ulkede hersey siyaset endexli dusunulmese de rezillikler yanlisliklar objektif sekilde gorulup degerlendirilebilse
Başa dön
flocculonodulus
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 29.12.2016 - 12:24:53

Simurg demiş ki:

Kimsenin olan bitenden haberi yok ki. Gündem o kadar yoğun ki kimse gidip de ösym ne yapıyor diye araştırmıyor. Bu haber de Mert benim arkadaşım ben durumu anlattım o da önemli gördüğü için haberi yaptı o yüzden. Yani bireysel çaba gerekiyor. En azından bu haberi her yere atalım, paylaşalım belki o zaman tamamen duyulur bu rezalet.
Başa dön
drcashtein
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 29.12.2016 - 13:24:32

adalet herşeydi.herkes sustu.o da gitti
Başa dön
eftelya16
Basasistan

Basasistan

TarihTarih: 29.12.2016 - 13:29:01
Mesaj . Mesaj konusu : 

ösym ye tazminat açılamıyor mu? böyle laçka bir kurum olamaz

DarthTus
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 29.12.2016 - 13:43:25
Mesaj . Mesaj konusu : Re:

Pek çok kişi dava açtı sonuçlarının yanlış ve eksik okunmasından ötürü, şimdi temel veye kliniği okunmayanların sonuçları güncellendi belki davayı geri çekenler olacaktır ya da davaları düşecek olanlar....Ben dahil pek çok kişi sınav iptali korkusuyla günlerce mağdur olduk, sonra pat diye sonuçlar değişti şimdi sıralamalar değişecek deniyor, insanların kafası iyice şüpheyle doldu. Tercihleri bekleyenler de bu bekleyişten nasiplerini alıyorlar. ÖSYM'nin başı epey ağrıyacak gibi.
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
letsgo
DOCENT

DOCENT

TarihTarih: 29.12.2016 - 13:43:55

bu durum bilinçli bir şekilde uygulanan planın bir parçası mı acaba?
tus-dus ösym tarafından merkezi bir şekilde yapılmasın,asistanlarımızı kendimiz seçelim mantalitesiyle yaklaşan hocalara fırsat yaratmak için hazırlanan bir zemin mi?

ösym sınava girenlerce topa tutulsun(biri de benim)
toplu davalarla iş ayyuka çıksın
sonra bir torba yasa vs. ile ile tus-dus kaldırılıp uzmanlık eğitimi hak kazanma kriterleri değiştirilsin
birilerinin ekmeğine yağ mı sürdük acaba?

En son letsgo tarafından 29.12.2016 - 13:56:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

drriza
DrTus Kurucu Admini

DrTus Kurucu Admini

TarihTarih: 29.12.2016 - 13:52:42

flocculonodulus demiş ki:
Simurg demiş ki:

Kimsenin olan bitenden haberi yok ki. Gündem o kadar yoğun ki kimse gidip de ösym ne yapıyor diye araştırmıyor. Bu haber de Mert benim arkadaşım ben durumu anlattım o da önemli gördüğü için haberi yaptı o yüzden. Yani bireysel çaba gerekiyor. En azından bu haberi her yere atalım, paylaşalım belki o zaman tamamen duyulur bu rezalet.

Elinize sağlık . Özel olarak bireysel ulaşabilgiğimiz yerlere ulaşıp haber yaptırıp sesımızı duyurmak onemlı. haberı okuyunca hemen sızlere paylasmak ıstedım bende

Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönderE-posta'yı gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSN Messenger
Başa dön
mustafa_erd
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 29.12.2016 - 14:46:42

ben tek suçlunun ösym olduğunu düşünmüyorum. Sınava sadece itiraz edilecek soru aramak için girenlerin de suçlu olduğunu düşünüyorum. şunu unutmamak lazım ösym ne dahiliyeden anlar ne pediyatriden. Bu soruları Ösym değil, Ösym'nin görevlendirdiği hocalar Textbooklara bakarak hazırlıyor. Proflar kitaba bakarak soru hazırlayamıyorsa bunun suclusu ösym olamaz. kaldı ki sorular hazırlanırken ösym referansları bile ister. Ösym yi canlı bir kişiden bağımsız olarak bir kurum olarak görmek lazım. ben ayrıca ösymnin dava sonuclandıktan sonra sonucları açıklamasını da mantıklı buluyorum. çünkü önceden tus acıklanıyor, tercihler acıklanıyor herkes yerleşiyor sonra yeniden tercih hakkı veriliyordu ve herkes gidemeyecegi puanlarla başka bölümlere yerleşiyorlardı yani bunu fırsata cevirdiler. ösym haklı olarak buna izin vermedi.
Başa dön
flocculonodulus
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 29.12.2016 - 16:47:42

mustafa_erd demiş ki:
ben tek suçlunun ösym olduğunu düşünmüyorum. Sınava sadece itiraz edilecek soru aramak için girenlerin de suçlu olduğunu düşünüyorum. şunu unutmamak lazım ösym ne dahiliyeden anlar ne pediyatriden. Bu soruları Ösym değil, Ösym'nin görevlendirdiği hocalar Textbooklara bakarak hazırlıyor. Proflar kitaba bakarak soru hazırlayamıyorsa bunun suclusu ösym olamaz. kaldı ki sorular hazırlanırken ösym referansları bile ister. Ösym yi canlı bir kişiden bağımsız olarak bir kurum olarak görmek lazım. ben ayrıca ösymnin dava sonuclandıktan sonra sonucları açıklamasını da mantıklı buluyorum. çünkü önceden tus acıklanıyor, tercihler acıklanıyor herkes yerleşiyor sonra yeniden tercih hakkı veriliyordu ve herkes gidemeyecegi puanlarla başka bölümlere yerleşiyorlardı yani bunu fırsata cevirdiler. ösym haklı olarak buna izin vermedi.

Dus'un dava sonuçlarına göre aciklanmadigini anlamamanizi haberi okumamaniza veriyorum:)
Evet zaten en başta hocalar suçlu.
Başa dön
Hakan_n
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 29.12.2016 - 21:02:06
Mesaj . Mesaj konusu : 

Ya bu nasıl iş ben anlamadım. Açıklamasa daha iyiydi.
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
dremre123
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 29.12.2016 - 21:25:06

letsgo demiş ki:
tus-dus ösym tarafından merkezi bir şekilde yapılmasın,asistanlarımızı kendimiz seçelim mantalitesiyle yaklaşan hocalara fırsat yaratmak için hazırlanan bir zemin mi?

sonra bir torba yasa vs. ile ile tus-dus kaldırılıp uzmanlık eğitimi hak kazanma kriterleri değiştirilsin
bu gidişle tus kalkıp mülakatla asistan alımı gelirse hepiniz rahatlarsınız
Başa dön
tunde
Uzman Dr.

Uzman Dr.

TarihTarih: 29.12.2016 - 22:21:31

Büyük ihtimalle tus ya kalkacak ya da yılda bire düşecek.
Son yıllarda zaten her şeyi mülakata bağladılar.
Bunu yapmaları an meselesi gibi.
Mülakat diyince uykularım kaçıyor.
Başa dön
letsgo
DOCENT

DOCENT

TarihTarih: 29.12.2016 - 22:24:17

dremre123 demiş ki:
letsgo demiş ki:

bu gidişle tus kalkıp mülakatla asistan alımı gelirse hepiniz rahatlarsınız

Kim rahatlar bilemiyorum ama bunun bu ya da şu gidişle olmayacağını tahmin ediliyor olmanız lazım,yeterki akıllarına koymuş olsunlar

Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: [email protected]
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım