Kategorize edilememis e-book arsivi...
Kullanıcı avatarı
Anayasa`nın 10. Maddesi :

Kanun önünde Eşitlik
Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür.

Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.

Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.
Kullanıcı avatarı
daha geçen ay katkı borcumu komple kapadım. geri alma şansım olur mu ? evleneceğime hatta 5-6-7 çocuk falan yapacagıma söz falan da verirdim tüh be
Kullanıcı avatarı
the_dr yazdı:daha geçen ay katkı borcumu komple kapadım. geri alma şansım olur mu ? evleneceğime hatta 5-6-7 çocuk falan yapacagıma söz falan da verirdim tüh be

artık senin için çok geç :( ama eşini öğrenci iken gözüne kestir de hemmen evlen en azından onun borcundan kurtarırsın :lol:
Kullanıcı avatarı
ne kadar çoğalma meraklısı kararlar bunlar böyle... kondomların üzerine resim de koyarlar yakında sigara paketlerinde olanlar gibi. "kullanmayın gelecek nesillere de katkıda bulunun", "üreme sağlığına zararlıdır." vs. gibi. şaşırmam doğrusu :)
Kullanıcı avatarı
psikomimetik yazdı:
the_dr yazdı:daha geçen ay katkı borcumu komple kapadım. geri alma şansım olur mu ? evleneceğime hatta 5-6-7 çocuk falan yapacagıma söz falan da verirdim tüh be

artık senin için çok geç :( ama eşini öğrenci iken gözüne kestir de hemmen evlen en azından onun borcundan kurtarırsın :lol:

borcu olan asistan da olabilir, hedef kitleyi ögrenciler diye kısıtlamayalım , tüm gayem borcundan kurtulması :)
Kullanıcı avatarı
Milleti evlendirip çocuk yaptırmak için ciddi uğraş içinde hükümet. Doğum hızı 2.1 in altına düştü ya , tehlike çanları çalıyor Türk milleti için.
Kullanıcı avatarı
tüm dertlerimiz bitti bir bu kaldı. üremeyle bunlar kadar kafayı bozan başka hükümet olmamıştır. kimin kaç çocuk doğurup nasıl doğuracağından başladılar şimdide erkenden evlensinler diye teşvik yapıyorlar. yakında evlenme yaşınıda düşürür bunlar. birazda kadına yönelik şiddete kafa yorsalar nasıl olur acaba.?
Kullanıcı avatarı
Gün olmaya ki haksız fiil ve uygulamalara maruz kalmayalım... Artık kanunlardan bihaber kişilerin (buna islam hukuku da dahil) düşük entellektüel düzeydeki açıklamalarını duymaktan yorulduk, ancak şu açıdan ümitli ve sevinçliyiz ki, görünen köy klavuz istemez, karanlığa saplananların telaşlı çırpınışları ve peşisıra yanlışları bunlar, ha gayret... :)
Bir ara açıklayıversinler kadınlar üzerinden rant elde edenler, kadına şiddetin niçin bu boyuta ulaştığını...
Kullanıcı avatarı
the_dr yazdı:
psikomimetik yazdı:

borcu olan asistan da olabilir, hedef kitleyi ögrenciler diye kısıtlamayalım , tüm gayem borcundan kurtulması :)

Bu devirde böyle iyi insana az rastlanir ;)
Kullanıcı avatarı
kamala yazdı:sadece öğrenci olanın mı borcu silinecekmiş yoksa her iki kişinin de mi. 25*2 50 bin iyi para...

öğrenciyken evlenmiş olmak farzı pardon şartı gerekiyormuş, öğrenciyken evlenip mezun olanların da mevcut borcu varsa 'reset'lenecekmiş :)
Kullanıcı avatarı
riva_roksaban yazdı:
kamala yazdı:sadece öğrenci olanın mı borcu silinecekmiş yoksa her iki kişinin de mi. 25*2 50 bin iyi para...

öğrenciyken evlenmiş olmak farzı pardon şartı gerekiyormuş, öğrenciyken evlenip mezun olanların da mevcut borcu varsa 'reset'lenecekmiş :)

tühh kaçırdık o zaman.önceden söyleselerdi çevremize bakınırdık :)
Kullanıcı avatarı
kamala yazdı:
riva_roksaban yazdı:

ıkı yenı mezun evlenıp boşanırsa cok mantıklı :)
Kullanıcı avatarı
tusiskillinme yazdı:
kamala yazdı:
riva_roksaban yazdı:

ıkı yenı mezun evlenıp boşanırsa cok mantıklı :)

Mezun evlenince degil ogrenciken evlencen ;)
Kullanıcı avatarı
kamala yazdı:
riva_roksaban yazdı:

kaçırdık tabi ya, tüh :) neyse şu 10 tllik kredi de iş görür, hiç değilse en az bir çocuğumu ihtisas dönemine denk getireyim diyorum :)
Kullanıcı avatarı
akandemir yazdı:Formalite evlilikler artar mı dersiniz

Formalite evlilik de artar , kadinlar 22 23 yaslarinda hamile de kalir , kurtaj da yask, bakamayacagi kadar cocuk da dogurur, kadin sosyal ve meslek hayatindan gittikce geri de cekilir....

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir