Buraya basliklari kilitleyip tasiyabilirsiniz, gerek gordugunuzde takrar ac kapa yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar uzun zamandır bu konuyu takip ediyordum. Herkes gibi bende aynı dertten muzdaribim.
işin bilir kişi ile bugün görüştük
Askeralma dairesi başkanlığında görevli arkadaşla görüştük.

Artık rapor alıp bakaya kalmamayı unutun o devir kapandı diyor...........

Şöyle ki:soru cevap şeklinde
Hocam siz raporu sınava girmemek için alıyordunuz artık sınav olmadığı için rapor almak bir işe yaramıyor.
örnek
ilk yapılacak işlem 1-30 haziran arası sınıflandırma öncesi bilgilerin güncellenecek ve sınıf yerin belli olacak. başvurmassan veya yasal mazeret belirtirsen bir sonraki gün veya herhangi başvurduğun bir gün askerlik şubesine gelirsen o zaman bilgilerin güncellenir

soru:1-30 haziranda rapor aldığımızı farz edelim
cevap: raporu verdiğin gün mazeretin sisteme işlenir. o esnada bilgilerin güncellenir sınıflama işlemi yapılır.ama değişen birşey olmaz sadece 1-30 haziranda gelmediğin için yapılacak bakaya işlemi silini o kadar

sınıflama işlemi yaptıktan sonra adaylar 25-29 temmuzda tertip edildikleri sınıf okullarına teslim olurlar.

soru 2 :25-29 temmuz arası rapor alsam olurmu
cevap 2: algığın raporla yasal mazeretin belirtirsen bile raporu verdiğin tarihler için bakaya sayılmassın fakat yine bu tarihlerin dışında mesela 30 temmuzda bile gecikmeli sınıf okuluna teslim olmak zorundasın.
yada
bakaya dolaşırsın zorla kimseyi alamayız savcılığa suç duyurusunda bulunabiliriz o kadar onlar ne işlem yaparlar siz daha iyi bilirsiniz dedi.

kısaca
RAPOR ARTIK ERTELENMİYOR.

soru varsa aliyim...
Kullanıcı avatarı
aksel yazdı:Bu haber tamamen yalandır

adam niye yalan yazsın ki borcu mu var?

bunu zaten hep konusuyorduk 1-25 temmuz arası adamların sevke yetistirme olasılıgını

subeye gelen emir yazısında da zaten benzer ifadeler vardı hatırlarsanız gecen hafta yazılmıstı.
Kullanıcı avatarı
sorum şu: raporu verdiğim gün sınıflandırma işlemim nasıl yapılacak? diplomamı, yabancı dil sınav sonucu belgemi vs. götürmemişim, e-devlet üzerinden ilgili formu doldurmamışım... rastgele mi sınıflandıracaklar?
Kullanıcı avatarı
asalın resmi sistesi gayet net olarak duyuruyu yapmıştır.bu haberi uyduranlar kanundan yönetmeliklerden haberleri yoktur hala asparagas boş ve deli saçması sözleri burada paylaşanları nefretle kınıyorum raporla erteleme kalktı diyenlerin zeka seviyelerinde ciddi problem vardır.Askerlik Kanununun 47ci maddesini açıp okumayacak kadar yine yeni yönetmelikte 1-30 haziran tarihlerinde şubeye başvurmayanların sınıflandırılmayacağı dolayısıyla sevklerinin mümkün olmayacağını belirten maddeleri göremeyecek kadar kör ve zavallı insanların olması gerçekten üzücüdür.Sözde Asalda çalışıyormuş o önce açsın kanun ve yönetmelikleri okusunda konuşsun Arkadaş buraya kanunla gelin yönetmelikle gelin asparagas laflarla boş cahil sözlerle gelmeyin
Kullanıcı avatarı
tank yazdı:
aksel yazdı:Bu haber tamamen yalandır

adam niye yalan yazsın ki borcu mu var?

bunu zaten hep konusuyorduk 1-25 temmuz arası adamların sevke yetistirme olasılıgını

subeye gelen emir yazısında da zaten benzer ifadeler vardı hatırlarsanız gecen hafta yazılmıstı.

@tank, o emir yazısının linkini verebilicek misin hocam, o ifadelere bi bakalım : /
Kullanıcı avatarı
aksel yazdı:asalın resmi sistesi gayet net olarak duyuruyu yapmıştır.bu haberi uyduranlar kanundan yönetmeliklerden haberleri yoktur hala asparagas boş ve deli saçması sözleri burada paylaşanları nefretle kınıyorum raporla erteleme kalktı diyenlerin zeka seviyelerinde ciddi problem vardır.Askerlik Kanununun 47ci maddesini açıp okumayacak kadar yine yeni yönetmelikte 1-30 haziran tarihlerinde şubeye başvurmayanların sınıflandırılmayacağı dolayısıyla sevklerinin mümkün olmayacağını belirten maddeleri göremeyecek kadar kör ve zavallı insanların olması gerçekten üzücüdür.Sözde Asalda çalışıyormuş o önce açsın kanun ve yönetmelikleri okusunda konuşsun Arkadaş buraya kanunla gelin yönetmelikle gelin asparagas laflarla boş cahil sözlerle gelmeyin

abi o zaman bu memurların amacı ne zevk mi alıyorlar bizi böyle korkutmaktan adamlar bu kadar kesin konuşabiliyor ..
Kullanıcı avatarı
13dnm yazdı:Arkadaşlar uzun zamandır bu konuyu takip ediyordum. Herkes gibi bende aynı dertten muzdaribim.

Hocam siz raporu sınava girmemek için alıyordunuz artık sınav olmadığı için rapor almak bir işe yaramıyor.
örnek
ilk yapılacak işlem 1-30 haziran arası sınıflandırma öncesi bilgilerin güncellenecek ve sınıf yerin belli olacak. başvurmassan veya yasal mazeret belirtirsen bir sonraki gün veya herhangi başvurduğun bir gün askerlik şubesine gelirsen o zaman bilgilerin güncellenir

cevap: raporu verdiğin gün mazeretin sisteme işlenir. o esnada bilgilerin güncellenir sınıflama işlemi yapılır.ama değişen birşey olmaz sadece 1-30 haziranda gelmediğin için yapılacak bakaya işlemi silini o kadar

sınıflama işlemi yaptıktan sonra adaylar 25-29 temmuzda tertip edildikleri sınıf okullarına teslim olurlar.

cevap 2: algığın raporla yasal mazeretin belirtirsen bile raporu verdiğin tarihler için bakaya sayılmassın fakat yine bu tarihlerin dışında mesela 30 temmuzda bile gecikmeli sınıf okuluna teslim olmak zorundasın.
yada
bakaya dolaşırsın zorla kimseyi alamayız savcılığa suç duyurusunda bulunabiliriz o kadar onlar ne işlem yaparlar siz daha iyi bilirsiniz dedi.

kısaca

soru varsa aliyim...

Peki raporu şubeye ben götürmezsem, rapor süresi devam ederken başka biri aracılığıyla şubeye teslim edersem ne olur?
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar burada şöyle bir saçmalık var sizler bir kere rapor vermediniz diyelim hakkınızda dava açıldı o dönemle ilgili mahkemeye sunar sınız raporunuzu ve bakayalıgınız kalkar e o zaman bir insan hergün sınıflandırıla biliyorsa bir yılda 365 gün bakaya olması gerekir bu teorik olarak imkansız .Bence memurlar gene sallamış
Kullanıcı avatarı
25- 29 temmuz arası rapor alsak bile gecikmeli sınıf okuluna teslim olurlar denmiş. bu gecikmeli sınıf okulu yılın her gününde asker alabiliyormu. mesela 25 temmuz 15 ağustos arası rapor alsam 16 ağustosta beni askere alacaklarmı?
Kullanıcı avatarı
aksel yazdı:asalın resmi sistesi gayet net olarak duyuruyu yapmıştır.bu haberi uyduranlar kanundan yönetmeliklerden haberleri yoktur hala asparagas boş ve deli saçması sözleri burada paylaşanları nefretle kınıyorum raporla erteleme kalktı diyenlerin zeka seviyelerinde ciddi problem vardır.Askerlik Kanununun 47ci maddesini açıp okumayacak kadar yine yeni yönetmelikte 1-30 haziran tarihlerinde şubeye başvurmayanların sınıflandırılmayacağı dolayısıyla sevklerinin mümkün olmayacağını belirten maddeleri göremeyecek kadar kör ve zavallı insanların olması gerçekten üzücüdür.Sözde Asalda çalışıyormuş o önce açsın kanun ve yönetmelikleri okusunda konuşsun Arkadaş buraya kanunla gelin yönetmelikle gelin asparagas laflarla boş cahil sözlerle gelmeyin

aksel hocam, asalın duyurusunda herşeyden bahsedilmiyor olabilir. kanundan, yönetmelikten başka şubeye "emir" diye bir yazı gidiyor komutanlardan. ona göre bir şey uygulayabilirler. en iyisi 15 mayısa kadar beklemek..
Kullanıcı avatarı
ben şunu anlamıyorum: madem raporu vermeye gittiğimiz anda sınıflandırılacağız, niye yazılı metin üstüne basa "1-30 Haziran arası gelmeyenler sınıflandırılmazlar," diyor? Yazsınlar abi o zaman açık açık? Desinler ki "ister gelin ister gelmeyin, biz sizi bir şekilde sınıflandıracağız ;)" Bunu öğrenmek için illa içeriden yetkili birileriyle mi konuşmak lazım?
Kullanıcı avatarı
13dnm yazdı:Arkadaşlar uzun zamandır bu konuyu takip ediyordum. Herkes gibi bende aynı dertten muzdaribim.

örnek

yada

kısaca

soru varsa aliyim...

kardeşim raporun kalkması mümkün değil yönetmelik açık sevk ve hazırlık işlemlerine gelmeyip mazeretlerini bildirenler bir sonraki celp dönemine erteletirler. 25 günlük sürede de sınıflandırmaları yapacaklar. askerlik şubelerine gelmiş bu konuda herhangi bir emir olduğunu sanmıyorum. atıyorum ben sevk ve hazırlık işlemlerinde rapor aldım ve raporuda ekim de götürdüm o zaman beni ekimde mi askere alacaklar pek zannetmiyorum ama ara arada bu işin içinden bir bit yeniği çıkacak diyorum kendi kendime??
Kullanıcı avatarı
refe yazdı:

aksel hocam, asalın duyurusunda herşeyden bahsedilmiyor olabilir. kanundan, yönetmelikten başka şubeye "emir" diye bir yazı gidiyor komutanlardan. ona göre bir şey uygulayabilirler. en iyisi 15 mayısa kadar beklemek..

15 mayıs olsa iyi hazirandan 1 2 ün ölnce belli olur diyorlar
Kullanıcı avatarı
yaaa biri bana şunu söylesin lütfen ben sevke hazırlığa gittim sınıflandırıldım kanuni sebeplerden dolayı sevk evrağını ALMADIM teslimde olmadım.bir sonraki sevke hazırlık döneminde goturdum verdim raporumu.beni nasıl askeri hastaneye sevk edebilir?beni örneğin eylül ayında nasıl birliğe sevk edebilir.biri bana bunu açıklasınnnnnnnn.....
Kullanıcı avatarı
refe yazdı:

bekleyecek panik yapacak bir durum yok.asalın resmi sitesi net olartak raporla ertelemenin devam edeceğini duyurmuştur askerlik kanunun 47ci maddesini açın okuyun.Yedek subay adayları cezai işlemler yönetmeliğini açın okuyun.herhangi bir devlet hastanesinden alınan raporla o dönemin askerliğinin bir dönem erteleneceği net olarak yazılı.cahiller boş insanlar kendilerince fantazi üretmeye devam ediyormuş Asalda calısan adamdan daha cok biz kanunları biliyoruz yönetmelikleri biliyoruz ne komik durum vallahi billahi
Kullanıcı avatarı
tank yazdı:30 haziran 25 temmuz arası rapor alırsak ve 26 temmuz raporu goturursek bizi 27 temmuzda sevk etme sansları var mı?

sorum bu

eğer var ise rapor isi bitmistir..

evet söyle ki gittiğin gün sınıflama için bilgilerin güncellenir gerekli evrak sana tanzim edilir sınıf okuluna gönderilmek üzere yollanırsın maalesef

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir