Pratisyen Hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı
#2050923 gönderen nickbulmaknezor
13.11.2012 - 01:43:04
tam da pratisyenlikte köreldiğimi hissetmeye başlamışken yeni bi hastalık öğrendim,mutlu oldum bişey yapamasam da.göbek düşmesi diye bişey varmış,bulantı,kusma ile seyrediyomuş göbeğin yer değiştirdiğine inanılıyomuş ve bardak çekme vb. yöntemlerle kesin sonuç alındığı söyleniyo.bu tıp dilinde bi hastalığa karşılık geliyo mu acaba??ben sevk ettim hastayı tabi ama...
Kullanıcı avatarı
#2050930 gönderen nickbulmaknezor
13.11.2012 - 01:47:24
ben de herni mi acaba dedim beline eşarp falan bağlamışlar çocuğun bir sürü de tedavi yöntemi var sabunlar mı dersin parmakla göbeği dönderme mi dersin off off.alternatif tıbba mı döksek olayı daha popüler gibi
Kullanıcı avatarı
#2050954 gönderen mustyly
13.11.2012 - 02:03:16
nickbulmaknezor yazdı:tam da pratisyenlikte köreldiğimi hissetmeye başlamışken yeni bi hastalık öğrendim,mutlu oldum bişey yapamasam da.göbek düşmesi diye bişey varmış,bulantı,kusma ile seyrediyomuş göbeğin yer değiştirdiğine inanılıyomuş ve bardak çekme vb. yöntemlerle kesin sonuç alındığı söyleniyo.bu tıp dilinde bi hastalığa karşılık geliyo mu acaba??ben sevk ettim hastayı tabi ama...

nefret ediyorum onların yaptıklarından ya az takip etmedim *** ***; Olmayan herniyi, herniye edecek bilinçsiz insanlar
-Ne yaptınız ?
-Eee Hocam hanım komşuya götürmüş orada bardak çekmişler
-Eeee
-Sonra ağrıları arttı getirdik bizde
-:S :@ :(
Allam ya ee arkadaş komşu bu işin ehli devam etseydiniz ee başta ağrıyordu nie buraya getirmediniz !!!
Kullanıcı avatarı
#2050958 gönderen semihayildirim
13.11.2012 - 02:07:44
'Doç. Dr. Akil TAYYARECİ /Sorularınızı yanıtlamadan önce halk arasında çok yaygın olarak kullanılan ve değişik yöntemlerle tedavi edilmeye çalışılan göbek düşmesi olayının esasını anlatmaya çalışacağım.

Halk arasında göbek düşmesi olarak bilinen rahatsızlık göbeğin yer değiştirmesi değil, karın içerisinde göbek altından geçen kalın bağırsağın içerisinde mevcut olan gazdan dolayı şişmesi veya gerilmesiyle ortaya çıkar. Bu gazın hareket etmesi mevcut şişkinliği giderir ve gerginlik kaybolduğundan büyük bir rahatlama olur. Bunu tıbbi tedavi ile veya dıştan sıcak uygulama ya da karına masaj ile gidermek mümkündür. '
Kullanıcı avatarı
#2050962 gönderen nickbulmaknezor
13.11.2012 - 02:09:29
mustyly yazdı:
nickbulmaknezor yazdı:tam da pratisyenlikte köreldiğimi hissetmeye başlamışken yeni bi hastalık öğrendim,mutlu oldum bişey yapamasam da.göbek düşmesi diye bişey varmış,bulantı,kusma ile seyrediyomuş göbeğin yer değiştirdiğine inanılıyomuş ve bardak çekme vb. yöntemlerle kesin sonuç alındığı söyleniyo.bu tıp dilinde bi hastalığa karşılık geliyo mu acaba??ben sevk ettim hastayı tabi ama...

nefret ediyorum onların yaptıklarından ya az takip etmedim *** ***; Olmayan herniyi, herniye edecek bilinçsiz insanlar
-Ne yaptınız ?
-Eee Hocam hanım komşuya götürmüş orada bardak çekmişler
-Eeee
-Sonra ağrıları arttı getirdik bizde
-:S :@ :(
Allam ya ee arkadaş komşu bu işin ehli devam etseydiniz ee başta ağrıyordu nie buraya getirmediniz !!!
ya hemşirede bi inanmış yanımda hastaya diyo bunu düzeltenler van annen onlara götürsün falan yuh dedim ya...
Kullanıcı avatarı
#2050964 gönderen johncartermd
13.11.2012 - 02:10:25
semihayildirim yazdı:'Doç. Dr. Akil TAYYARECİ /Sorularınızı yanıtlamadan önce halk arasında çok yaygın olarak kullanılan ve değişik yöntemlerle tedavi edilmeye çalışılan göbek düşmesi olayının esasını anlatmaya çalışacağım.

Halk arasında göbek düşmesi olarak bilinen rahatsızlık göbeğin yer değiştirmesi değil, karın içerisinde göbek altından geçen kalın bağırsağın içerisinde mevcut olan gazdan dolayı şişmesi veya gerilmesiyle ortaya çıkar. Bu gazın hareket etmesi mevcut şişkinliği giderir ve gerginlik kaybolduğundan büyük bir rahatlama olur. Bunu tıbbi tedavi ile veya dıştan sıcak uygulama ya da karına masaj ile gidermek mümkündür. '

ilginç
Kullanıcı avatarı
#2050968 gönderen S_glikoprt
13.11.2012 - 02:13:00
semihayildirim yazdı:'Doç. Dr. Akil TAYYARECİ /Sorularınızı yanıtlamadan önce halk arasında çok yaygın olarak kullanılan ve değişik yöntemlerle tedavi edilmeye çalışılan göbek düşmesi olayının esasını anlatmaya çalışacağım.

tam da bunu diyecektim :2thumbs:
Kullanıcı avatarı
#2050970 gönderen nickbulmaknezor
13.11.2012 - 02:13:58

ben de batın muayenesi yaparken epey masaj yapmış oldum rahatlamıştır o zaman onunla:)
Kullanıcı avatarı
#2050972 gönderen fwzy
13.11.2012 - 02:16:41
johncartermd yazdı:
fwzy yazdı:sınıkçıdan iyidir :D :D

sınıkçı neymiş peki :?:

ayağını burkan, elinin üstüne düşen, omzu çıkan, ayağı kırılan vs. hastalara bakan kişi :D
ortopedist+FTR uzmanı karışımı bişi..
süper güçlü anlicaın :D
Kullanıcı avatarı
#2050976 gönderen johncartermd
13.11.2012 - 02:19:41
fwzy yazdı:
johncartermd yazdı:

ayağını burkan, elinin üstüne düşen, omzu çıkan, ayağı kırılan vs. hastalara bakan kişi :D

çıkıkçı-kırıkçı yani :D tamam bi şey daha öğrendim :D
Kullanıcı avatarı
#2051150 gönderen drbekirr
13.11.2012 - 13:07:56
johncartermd yazdı:
fwzy yazdı:
johncartermd yazdı:

bizim hemşire hanımlardan birinin eşi , yıllardr bel ağrısı mevcut, defalarca ortopediye gitmş, bir kez lumbal hern op. geçrmiş.., hafif rahatlamadan sonra ağrıları yne artmış.. en son bi sınıkçı duyuyorlar,adam para için yapmıyomuş, tomo flmlerini, röntgenleri alıp gidiyolar buna, adam diyo ki sen de kuyruk batması var, anüsten geçriyo parmağı, bir iki hareket, yarım sa kadar masaj, adam o günden sora kaymak gibi..yaklaşık 3 hf filan oldu.bir dr olarak hemen defans mek. geliştirip ''Ya olabilir ama onların feci sakatladığı hastalar var biliyosun di mi'' dedim ama.. :roll:
Kullanıcı avatarı
#2051211 gönderen fwzy
13.11.2012 - 14:26:12
drbekirr yazdı:
johncartermd yazdı:
fwzy yazdı:
johncartermd yazdı:

bizim hemşire hanımlardan birinin eşi , yıllardr bel ağrısı mevcut, defalarca ortopediye gitmş, bir kez lumbal hern op. geçrmiş.., hafif rahatlamadan sonra ağrıları yne artmış.. en son bi sınıkçı duyuyorlar,adam para için yapmıyomuş, tomo flmlerini, röntgenleri alıp gidiyolar buna, adam diyo ki sen de kuyruk batması var, anüsten geçriyo parmağı, bir iki hareket, yarım sa kadar masaj, adam o günden sora kaymak gibi..yaklaşık 3 hf filan oldu.bir dr olarak hemen defans mek. geliştirip ''Ya olabilir ama onların feci sakatladığı hastalar var biliyosun di mi'' dedim ama.. :roll:

ahahahaha :D :D :D
bence adam rektal tuşenin psikolojik trvmasının tekrarlamasından korktuu için iyileştim diyo :D
Kullanıcı avatarı
#2051215 gönderen mustyly
13.11.2012 - 14:30:41
Rektal tuşeden iyileşmiştir o ya yoksa iyileşmedim dese tuşeyi geliştirir başka şeyler ile tuşeler die iyileştim demiştir. Aklım almio yoksa lumbal herni rektal tuşe wwwwuuuww nasıl bir fanta'zisin sen arkadaş aradaki anatomik yapıları düşününce birde hemşire olacak peh bizim kasap gitse hadi neyse dicemde sağlık personeli bu ya !!!
Ps: para için yapmıyormuş nasıl bir cinsi sapıksa; Masajı nereye uyguladı acaba meraklardayım :)
Kullanıcı avatarı
#2051243 gönderen zexuwar
13.11.2012 - 15:17:32
drbekirr yazdı:
johncartermd yazdı:
fwzy yazdı:
johncartermd yazdı:

'o zaman al bi tane belden bağlamalı. her gece masaj yap' deseydin sende.
#2051270 gönderen ruzgargibigecti_
13.11.2012 - 15:46:48
drbekirr yazdı:
johncartermd yazdı:
fwzy yazdı:
johncartermd yazdı:

o bahsedilen kuyruk batması koksiksin fazla açı yapması sonucu baskı yapması ben ablamı biri hoca 2 doktora götürdüm bu yüzden.zor doğumlarda olabiliyormuş.o sınıkçının numarası varsa alıyım :) adam bunu nerden nası öğrendi bilmiyorum ama saygı duydum
Kullanıcı avatarı
#2051554 gönderen fwzy
13.11.2012 - 20:07:08
peki mardinde ben görev yaptığım sırada gelen mini mini yeni doğmuş bebeklerin vücuduna atılan jilet izlerine ne demeli ??
kirli kan çıkıyomuş..
evet.. bildiğin jilet atıyolar ince ince karnına- göğsüne çocuğun...
sorumlu hekimime dediğimde suç duyurusunda buluncan-m diye, eline bişey geçmez, adetleri, töreleri böyle diyerek bu olayı sineye çektirtmesi ??
#2051558 gönderen badtimestories
13.11.2012 - 20:08:38
fwzy yazdı:peki mardinde ben görev yaptığım sırada gelen mini mini yeni doğmuş bebeklerin vücuduna atılan jilet izlerine ne demeli ??
kirli kan çıkıyomuş..
evet.. bildiğin jilet atıyolar ince ince karnına- göğsüne çocuğun...
sorumlu hekimime dediğimde suç duyurusunda buluncan-m diye, eline bişey geçmez, adetleri, töreleri böyle diyerek bu olayı sineye çektirtmesi ??

yuh

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir