Gecmis yillara ait tus sinav bilgi paylasimlari...
Kullanıcı avatarı
#2028896 gönderen rahipmoro
29.10.2012 - 22:13:55
DAha önce bu tarz başlıklar mutlaka açılmıştır eminim. Yine de bir güncelleyelim istedim. Malum tus çalıştığımız için bu tarz bilgilere ihtiyacımız olacak. bilen kıdemli drtus üyelerinden mesajlar bekliyoruz.
1) uzman, pratisyen ya da aile hekiminden parça parça toplamda kaç gün rapor alınabilir?
2) uzamn pratisyen ya da aile hekiminde tek parçada en fazla kaç gün rapor alınabilir?
3)Heyet raporu tek seferde en fazla kaç gün olur? Birden fazla heyet raporu alınabilir mi? Alınırsa kaç gün olur?
4) Önce heyet olmayan rapor alınıp daha sonra heyet raporu da alınabilir mi?
Böyle olunca toplamda kaç gün rapor alınabilir?
Kullanıcı avatarı
#2028981 gönderen drfiiz
29.10.2012 - 22:39:52
uzman ve aile hekimi tek sefer en fazla 10.yani 20 gün alıcaksan 10+10 alıyorsun.10 gün üstü heyet olarak geçiyor artık, 3 hekim imzası gerekiyor.
parça parça en fazla 40 gün rapor alabilirsin.heyet 3 ay die hatırlıyorum.
rapor alınca önemli olan usulüne uygun mu, taşhis-istirahat süresi uyumu önemli.
Kullanıcı avatarı
#2028985 gönderen melek85_48
29.10.2012 - 22:40:50
o zaman ben de bisey sorayım :) mecburide oldugumuz il dışından da rapor alsak kabul olur mu?? yoksa il dışına cıkmak için önce kurumdan mı izin almak sart??
Kullanıcı avatarı
#2028986 gönderen rahipmoro
29.10.2012 - 22:41:08
drfiiz yazdı:uzman ve aile hekimi tek sefer en fazla 10.yani 20 gün alıcaksan 10+10 alıyorsun.10 gün üstü heyet olarak geçiyor artık, 3 hekim imzası gerekiyor.
parça parça en fazla 40 gün rapor alabilirsin.heyet 3 ay die hatırlıyorum.
rapor alınca önemli olan usulüne uygun mu, taşhis-istirahat süresi uyumu önemli.

teşekkürler, peki mesela parça parça 40 alıp sonra da üzerine 3 ay heyet alınabiliyor mu?
Kullanıcı avatarı
#2028997 gönderen rahipmoro
29.10.2012 - 22:45:27
drfiiz yazdı:ewet alabilirsin ama geçerli bi neden olmalı, seninle uğraşsalar bile ellerine bişey geçmesin ;)

çok teşekkür ederim. Bir sorum daha var heyet tek seferde en fazla kaç gün oluyor ve toplamda en fazla kaç gün alınabiliyyor?
Kullanıcı avatarı
#2029008 gönderen drfiiz
29.10.2012 - 22:47:25
rahipmoro yazdı:
drfiiz yazdı:ewet alabilirsin ama geçerli bi neden olmalı, seninle uğraşsalar bile ellerine bişey geçmesin ;)

çok teşekkür ederim. Bir sorum daha var heyet tek seferde en fazla kaç gün oluyor ve toplamda en fazla kaç gün alınabiliyyor?

tek seferde en fazla 3 ay toplamda 1 yılda 6 ay olabilir .. rica ederim ..
Kullanıcı avatarı
#2029012 gönderen rahipmoro
29.10.2012 - 22:48:14
drfiiz yazdı:
rahipmoro yazdı:

tek seferde en fazla 3 ay toplamda 1 yılda 6 ay olabilir .. rica ederim ..

çok teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
#2029051 gönderen dr_ert
29.10.2012 - 23:02:29
Heyette de en garanti psikiyatridir. Depresyon tanili raporun hakeme gitse bile hayattan zevk alamiyorum demen yeterli olur. Onun disinda garanti olan da plastik yada cildiyeden selulit yada yine cildiyeden urtikerdir. Bizim komsu ilceye atann bi dr vardi baslangic yapip heyet yollamis depresyon diye bashekimi aylarca ugrasti da bisey yapamadi heyetten onay aldi raporu benim de urtiker raporum onay almisti
Kullanıcı avatarı
#2029092 gönderen rahipmoro
29.10.2012 - 23:25:43
dr_ert yazdı:Heyette de en garanti psikiyatridir. Depresyon tanili raporun hakeme gitse bile hayattan zevk alamiyorum demen yeterli olur. Onun disinda garanti olan da plastik yada cildiyeden selulit yada yine cildiyeden urtikerdir. Bizim komsu ilceye atann bi dr vardi baslangic yapip heyet yollamis depresyon diye bashekimi aylarca ugrasti da bisey yapamadi heyetten onay aldi raporu benim de urtiker raporum onay almisti

laboratuardan hcv pozitif raporu alıp, işi gördükten sonra da lab hatası nasıl bir zekanın ürünüdür :)
Kullanıcı avatarı
#2029142 gönderen dr_ert
29.10.2012 - 23:49:46
Guzel de ins yaparsin yalniz hakem hastane ortada bi tahlil film mr varsa yeniliyo:( bn bi arkadasa bizim hastaneden radius ulna kirigi filmiyle rapor aldirtmistim hakem hastane ortopedi polkinigmzde muayenesi uygundur deyince geri cekmistik raporu ins boylesi denk gelmez sana
Kullanıcı avatarı
#2029243 gönderen rahipmoro
30.10.2012 - 00:42:19
[quote:="dr_ert"]Guzel de ins yaparsin yalniz hakem hastane ortada bi tahlil film mr varsa yeniliyo:( bn bi arkadasa bizim hastaneden radius ulna kirigi filmiyle rapor aldirtmistim hakem hastane ortopedi polkinigmzde muayenesi uygundur deyince geri cekmistik raporu ins boylesi denk gelmez sana[/quote:]

Benim dediğim daha önce yapilmis. Bir efsane gibi anlatilirdi.Bakalim biz ne yapacağız.
Kullanıcı avatarı
#2029616 gönderen vitamin61
30.10.2012 - 13:36:49
özel hastaneden alınan raporlar geçerli midir. özel hastaneden heyet raporu alınabilir mi. mecburideyken tusa yakın ne kadar zaman rapor alınabilir. ona göre mecburiye gidip gitmemeyi düşünüyorum da...
Kullanıcı avatarı
#2029666 gönderen xenobia
30.10.2012 - 14:29:18
mecburi hizmete başlayıp ertesi gün istifa eden bir hekimin 1 aylık hakem hastane raporu olsa ve hiç çalışmasa bunu il sağlık müdürlüğünün kabul etmeme, bu hekimi usulsüzlükten dolayı müstafi sayma gibi bir hakkı var mı? yasalarda bir açıklık varmış diye duydum. bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir