Gecmis yillara ait tus sinav bilgi paylasimlari...
Kullanıcı avatarı
#1853714 gönderen CHTYGN
17.07.2012 - 15:36:21
Arkadaşlar meclis kapanmadan önce çıkan torba yasada öğrenci affı da var. geçen seneki kapsamlı aftan faydalanamayanlar için ikinci şans tanındı. forumda da geçen seneki aftan faydalanıp asistanlığa tekrar başlayanlar oldu. Yeni afla ilgili ben forumda bişeyler bulamadım. bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. yasa resmi gazetede yayınlandı. yani süreç başladı. EAH asistanlığı bırakanlar nasıl başvuru yapacak ve hangi belgeler isteniyor? Sağlık Bakanlığı'nı aradım kimseye ulaşamadım. konuyla ilgilenenler bilgi paylaşırsa çok iyi olur.
Kullanıcı avatarı
#1853731 gönderen abc123
17.07.2012 - 16:02:53
daha önceden tus kazanıp kayıt yapmayanlarda geçen yıl ki aftan yararlan dı mı acaba?
Kullanıcı avatarı
#1853748 gönderen cinderellaman81
17.07.2012 - 16:15:31
BU YILKİ AFFTA NASIL BİR YOL İZLİCEZ PEKİ BENDE ACİL UZMANLIGINA GIDECEM 2010 DA KAZANMISTIM AMA KAYIT YAPTIRMAMISTIM SAGLIK BAKANLIGIYLA GORUSEN OLDUMU YADA OSYM ILE BEN ARADIM HIC KIMSENIN HABERI YOK SACMA CVP VERIOLAR
Kullanıcı avatarı
#1853816 gönderen drehli-beyt
17.07.2012 - 17:36:32
evet bende ege üniversitesi kazanmıştım birde van dahiliye nasıl bir yol izlemek lazım
Kullanıcı avatarı
#1853956 gönderen CHTYGN
17.07.2012 - 19:40:49
Arkadaşlar yasa 12 temmuz 2012 resmi gazetede şu şekilde yayınlandı: MADDE 11 – 2547 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“GEÇİCİ MADDE 63 – Süresi içerisinde başvurmamaları nedeniyle bu Kanunun geçici 58 inci maddesinden yararlanamayanlar (Uluslararası Ortak Lisans Programları çerçevesinde öğrenim görenler dâhil), bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren ilişiklerinin kesildiği yükseköğretim kurumuna başvuruda bulunmaları hâlinde geçici 58 inci maddede yer alan esaslara göre, takip eden eğitim-öğretim yılında öğrenimlerine başlayabilirler.”

Bahsi geçen geçen seneki 58. madde ise şu şekilde:

“MADDE 173- 2547 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
GEÇİCİ MADDE 58- Yükseköğretim kurumlarında hazırlık dâhil bütün sınıflarda
intibak, önlisans, lisans tamamlama, lisans, lisansüstü öğrenimi gören
öğrencilerden bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar, kendi isteğiyle ilişikleri
kesilenler ile yurt dışındaki üniversitelerden yatay geçiş yaptıktan sonra yatay
geçişleri iptal edilenler dâhil, terör suçundan hüküm giyenler hariç her ne sebeple
olursa olsun ilişiği kesilenler ile bir programı kazandıkları halde kayıt
yaptırmayanlar bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren beş ay içinde
ilişiklerinin kesildiği yükseköğretim kurumuna başvuruda bulunmaları şartıyla bu
Kanunun 44 üncü maddesinde belirtilen esaslara göre 2011-2012 eğitim-öğretim
yılında öğrenimlerine başlayabilirler.
2010-2011 eğitim-öğretim yılı bahar dönemi için bu maddenin yürürlük tarihinden
itibaren on gün içinde başvuranlardan durumu kurumlarınca uygun
bulunanlar 2010-2011 eğitim-öğretim yılı bahar döneminde eğitim-öğretime
başlayabilirler. Müracaat süresi içinde askerlik zamanı gelmiş olanların
askerlikleri tecil edilmiş sayılır. Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte askerlik
görevini yapmakta olanlar terhislerini takip eden 2 ay içinde ilgili yükseköğretim
kurumuna başvurmaları halinde bu maddede belirtilen haklardan yararlandırılır.
Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı eğitim kurumları ile Polis Akademisi ve bağlı
yükseköğretim kurumlarında tıpta uzmanlık, önlisans veya lisans düzeyinde
öğrenim görürken 22/10/2008 tarihinden itibaren bu maddenin yürürlüğe girdiği
tarihe kadar terör suçundan hüküm giyenler hariç her ne sebeple olursa olsun
kurumları ile ilişiği kesilenler, bu maddenin yayımı tarihinden itibaren yukarıda
belirlenen süre içerisinde başvurmaları halinde Yükseköğretim Kurulunca uygun
görülen yükseköğretim kurumlarına intibakları sağlanır.
Bu maddede yer alan hükümlerden yararlanarak ayrıldığı yükseköğretim
kurumuna kayıt yaptırıp işi veya ikametinin başka bir ilde bulunduğunu
belgeleyenler, üniversiteye giriş yılı itibarıyla geçmek istediği üniversitenin taban
puanını sağlamaları ve ikamet ettikleri ildeki yükseköğretim kurumlarının
senatolarının da uygun görmesi halinde, senatolar tarafından belirlenen usul ve
esaslar çerçevesinde ikamet ettikleri ildeki üniversitelerdeki eşdeğer diploma
programlarına yatay geçiş yapabilirler. Bu maddeden yararlanıp bir
yükseköğretim kurumunda öğrenci statüsü kazananlar başvurmaları halinde
Anadolu Üniversitesi bünyesindeki açık öğretim önlisans veya lisans düzeyindeki
kontenjan sınırlaması olan eşdeğer bölümlere, kontenjan sınırlaması olmayan
diploma programlarında ise istedikleri bölümlere yatay geçiş yapabilirler. Bu
maddenin uygulamasına ilişkin usul ve esasları belirlemeye Yükseköğretim
Kurulu yetkilidir.”

Geçen seneki afta Sağlık Bakanlığı sitesinden başvuru için gerekli belgeleri ve izlenecek yolu yayınlamıştı. ancak bu seneki af ile ilgili ben bir açıklama göremedim. YÖK sitesinde de hiçbir açıklama yok. Sadece YÖK başkanının şöyle bir açıklaması var:

Öğrenci affı açıklaması
05 Temmuz 2012 / 17:39YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, öğrenci affını değerlendirdi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, ''Üniversitelerden ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilen öğrenciler kanunun Resmi Gazete'de yayımlanması sonrasında başvurmaları halinde, takip eden eğitim öğretim yılında öğrenimlerine tekrar başlayabilecekler'' değerlendirmesinde bulundu.

Çetinsaya, Torba Yasa'da yer alan öğrenci affına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Meclis'te kabul edilen yasayla, geçen yıl çıkarılan aftan çeşitli nedenlerle yararlanamayan öğrencilere, ilişiklerinin kesildiği üniversitelere başvurmaları şartıyla yeni bir hak tanındı.

Konuya ilişkin ''Son günlerde öğrencilerimize güzel, müjdeli haberler vermenin keyfini yaşıyoruz'' diyen Çetinsaya, önce yaz okullarında ikinci öğretim harç bedellerini birinci öğretimlerle eşitlediklerini, ardından bütün üniversitelerde geçerli olmak üzere tüm öğrencilere bütünleme sınav hakkını getirdiklerini anımsattı.

Son olarak dün Torba Yasa ile geçen yıl öğrenci affından yararlanamayan üniversitelilere ikinci kez af çıktığını belirten Çetinsaya, ''Bu sevindirici bir gelişme zira bir önceki öğrenci affından yararlanamayanlardan şahsıma ve Yükseköğretim Kurulu'na bugüne kadar binlerce talep ulaştı. Bu haklı talepler sonucunda Yükseköğretim Kurulu olarak konuyla ilgili kanaatimizi biz de ilgili makamlarla paylaştık ve TBMM'deki süreci destekledik'' diye konuştu.

Çetinsaya, üniversitelerden ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilen öğrencilerin kanunun Resmi Gazete'de yayımlanması sonrasında başvurmaları halinde, takip eden eğitim öğretim yılında öğrenimlerine tekrar başlayabileceklerini ifade etti.

Gökhan Çetinsaya, ''Öğrencilere yeni bir şans daha verilmesini sağlayan düzenlemeye destek olan milletvekillerimize teşekkür ediyorum'' dedi. AA

Sonuç olarak süreç başladı ancak kimsenin aftan haberi yok gibi.
Kullanıcı avatarı
#1854823 gönderen CHTYGN
18.07.2012 - 07:50:52
rengarenkcan yazdı:kazandığın hastaneyi arayabilirsin....

hastane ile görüştüm. EAH leri için Sağlık Bakanlığına başvuru yapılıyormuş. Bakanlığı aradım kimsenin aftan heberi yok herkes birbirine aktarıyor telefonu. kimse gerekli belgeleri bilmiyor. geçen sene başvuru yapanlar nasıl yol izlediklerini yazarsa çok iyi olur.
Kullanıcı avatarı
#1854931 gönderen CHTYGN
18.07.2012 - 09:54:50
Yeni Sağlık Bakanlığı ile görüştüm. Konuyu incelemeye başlamışlar. izlenecek yol ile ilgili pazartesi aramamı istediler. tel: 0312 585 15 49
Kullanıcı avatarı
#1855667 gönderen serjan
18.07.2012 - 20:23:16
arkadaslar ben bu tusla acıl asıstanlıgına basladım üniversitede.ama 2009 da adlı tıp kazanmısıtım üniversitenin aftan da yararlanamadım cesıtlı nedenlerden dolayı..tekrar adlı tıbba donmek ıstıorum..bılgısı oolan var mı ıstıfa mı etmek lazım nasıl ben donebılırımıyım acaba
Kullanıcı avatarı
#1855877 gönderen dilek123
18.07.2012 - 21:35:29
2008 de fizyolojiden istifa etmiştim. şu anda çalışmıyorum. geri dönebileceğimi bugün okudum
. ama fizyolojiye dönmek istemiyorum. halk sağlığında yüksek lisans yapıyorum.
Kullanıcı avatarı
#1855895 gönderen grev
18.07.2012 - 21:40:25
dilek123 yazdı:2008 de fizyolojiden istifa etmiştim. şu anda çalışmıyorum. geri dönebileceğimi bugün okudum
. ama fizyolojiye dönmek istemiyorum. halk sağlığında yüksek lisans yapıyorum.

y. lisansa devam et hocam o zaman?
Kullanıcı avatarı
#1855906 gönderen dilek123
18.07.2012 - 21:45:33
yüksek lisansda maaş olmuyor. sağlık şartlarından dolayı 3 ay önce görev yerimden istifa ettim. şimdi halk sağlığı için tusa çalışmaya karar verdim. ama 5 yıldır hiç tus çalışmadım.
Kullanıcı avatarı
#1856518 gönderen dilek123
19.07.2012 - 07:35:53
kafam çok karıştı. iki kızım var, yaşım 36 tus çalışmak çok zor olacak. fizyoloji hocalarımı hala görüyorum sempatik davranıyorlar. ama hayalim halk sağlığı. bu aftan faydalansammıki.
Kullanıcı avatarı
#1856527 gönderen CHTYGN
19.07.2012 - 08:03:18
serjan yazdı:arkadaslar ben bu tusla acıl asıstanlıgına basladım üniversitede.ama 2009 da adlı tıp kazanmısıtım üniversitenin aftan da yararlanamadım cesıtlı nedenlerden dolayı..tekrar adlı tıbba donmek ıstıorum..bılgısı oolan var mı ıstıfa mı etmek lazım nasıl ben donebılırımıyım acaba

Benim bildiğim kadarıyla istifa etmene gerek yok. sen üniversiteden istifa ettiğin için istifa ettiğin üniversiteye başvuracaksın. bu afla adli tıbba dönebilirsin. benim arkadaşım geçen seneki afla kadın doğumda psikiyatriye geri dönmüştü. verdiğim linkte izlenecek yol ile ilgili detaylı bilgiler var.

http://www.drtus.com/yeni/modules.php?n ... start=1605
Kullanıcı avatarı
#1856528 gönderen CHTYGN
19.07.2012 - 08:10:49
dilek123 yazdı:yüksek lisansda maaş olmuyor. sağlık şartlarından dolayı 3 ay önce görev yerimden istifa ettim. şimdi halk sağlığı için tusa çalışmaya karar verdim. ama 5 yıldır hiç tus çalışmadım.

yeni af yasası 12 Temmuz 2012 'de Resmi Gazete'de yayınlanarak yürülüğe girdi ve af bu tarihten öncesini kapsıyor.eğer siz bu tarihten önce Halk Sağlığı'ndan istifa ettiyseniz af ile Halk Sağlığı'na geri dönebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
#1856546 gönderen suprema
19.07.2012 - 08:52:25
Mrb arkadaşlar.geçen sene 23 ağustosta EAHden istifa ettim,23 eylülde çıkışımı aldım.geçen sene çıkan aftan yararlanamamıştım.Şimdi yeni aftan yararlanabilir miyim.Bu olay kesin mi???Şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
#1856564 gönderen dr_pertusis
19.07.2012 - 09:20:58
merhaba arkadaşlar 2010 da cbü nükleer tıp'tan istifa ettim mayıs 2011 tus ta tepecik eğt araş. nörolojiyi kazandım şuanda hala orda çalışmaktayım nükleer tıp'a geri dönebilir miyim fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim
Kullanıcı avatarı
#1856566 gönderen drgkhn
19.07.2012 - 09:24:55
suprema yazdı:Mrb arkadaşlar.geçen sene 23 ağustosta EAHden istifa ettim,23 eylülde çıkışımı aldım.geçen sene çıkan aftan yararlanamamıştım.Şimdi yeni aftan yararlanabilir miyim.Bu olay kesin mi???Şimdiden teşekkürler

kesin
Kullanıcı avatarı
#1856573 gönderen hasang
19.07.2012 - 09:31:32
arkadaslar unv kazanıp kayıt yaptırdıktan sonra hiç başlmayan biri aftan yararlanabiliyormu ??
Kullanıcı avatarı
#1856576 gönderen abc123
19.07.2012 - 09:36:37
hasang yazdı:arkadaslar unv kazanıp kayıt yaptırdıktan sonra hiç başlmayan biri aftan yararlanabiliyormu ??

?????peki üni kazanıp kayıt yaptırmayan :(
Kullanıcı avatarı
#1856689 gönderen hasang
19.07.2012 - 11:09:20
abc123 yazdı:
hasang yazdı:arkadaslar unv kazanıp kayıt yaptırdıktan sonra hiç başlmayan biri aftan yararlanabiliyormu ??

sıranı bekle kardeşimm :headbash:
Kullanıcı avatarı
#1856928 gönderen CHTYGN
19.07.2012 - 14:14:01
abc123 yazdı:

Arkadaşlar ilk sayfadaki mesajımdaki geçici madde 58'de açıkça yazıyor. kayıt yaptırsanız da yaptırmasanız da aftan faydalanırsınız.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir