Sitemiz hakkında duyurular...

Kullanıcı avatarı
Yakın zamanda pasaportlarını yenilemeyi düşünenler Dikkat! Cipli pasaport ihalesinin iptal edilmesi nedeniyle stoklarda pasaport kalmadığı açıklandı.

Elinizi çabuk tutun

Yurtdışına çıkma planları yapanlar “Nasılsa bir kaç günde pasaportum çıkar” diye düşünmeyin. Çipli pasaport stokları eridiği için Emniyet Müdürlükleri pasaport vermekte zorlanıyor. Fransız Gemalto şirketinin ihalesini güvenli olmadığı gerekçesiyle iptal eden Kamu İhale Kurumu (KİK), Malezyalı firma IRIS ile sözleşme imzalayacak. Ancak firmanın pasaportları en erken Eylül ayına yetiştireceğini açıklaması nedeniyle Darphane birçok firmaya yazılı başvuru yaptı.
Kullanıcı avatarı
Doktorsan pasaport tanzim merkezini arıyorsun 22 saatte kapında oluyor hic bu sorunlardan etkilenmiyorsun zaten aksi halde su anda bile sorun oldugu söylendi 15 gunde ancak cıkıyor.
Kullanıcı avatarı
drhsrf yazdı:Doktorsan pasaport tanzim merkezini arıyorsun 22 saatte kapında oluyor hic bu sorunlardan etkilenmiyorsun zaten aksi halde su anda bile sorun oldugu söylendi 15 gunde ancak cıkıyor.

nerden bu bilgi?
Kullanıcı avatarı
kendim öyle aldım çünkü 2 gün önce..Ankara'da sorun oldugunu 15-20 gun icinde pasaportun gelecegi söylendi nasıl hızlandırabilirim sorusuna ise meslegimi sorup bir tel numarası verdi hemen kapımdaydı.
Kullanıcı avatarı
drhsrf yazdı:kendim öyle aldım çünkü 2 gün önce..Ankara'da sorun oldugunu 15-20 gun icinde pasaportun gelecegi söylendi nasıl hızlandırabilirim sorusuna ise meslegimi sorup bir tel numarası verdi hemen kapımdaydı.

hmm bilgi için teşekkürler benimde yakında çıkarmam gerekicekti demek orada gecikme olmuyor diyorsunuz ,sağolun
Kullanıcı avatarı
4-10 yıllık 446Tl sadece pasaport çıkartma(ben yeniliyeceğim ama değişiklik yok) masrafı ve ben pasaport için emniyeti aradım arkadaşlar,bana meslek ayrımı vs olmadığını sadece kadrolu(15yıl)devlet memurlarının hızlı alabilme hakkı olduğunu söylediler bilginize..
Kullanıcı avatarı
drhsrf yazdı:kendim öyle aldım çünkü 2 gün önce..Ankara'da sorun oldugunu 15-20 gun icinde pasaportun gelecegi söylendi nasıl hızlandırabilirim sorusuna ise meslegimi sorup bir tel numarası verdi hemen kapımdaydı.

vaybe doktora kolaylık sağlanması şaşırdım valla
Kullanıcı avatarı
nucsmartus yazdı:
nucsmartus yazdı:yeşil pasaport alabilmek için doktorlar için ne şart aranıyor arkadaşlar bliyormusunuz??

'KİMLER HUSUSİ (YEŞİL) PASAPORT ALABİLİRLER

Bu pasaport, yasama görevinde bulunan eski üyeler, eski bakanlar ile birinci, ikinci ve üçüncü derece kadrolarda bulunan ve bu kadrolar karşılık gösterilmek veya T.C. Emekli Sandığı ile ilgilendirilip emekli kesenekleri bu derecelerden kesilmek suretiyle sözleşmeli olarak çalıştırılan devlet memurları ve diğer kamu görevlilerine; diplomatik pasaport verilmesini gerektiren vazifelerden başka herhangi bir resmi vazife ile kendi hesaplarına yabancı ülkelere gittikleri zaman verilir.

Bunlardan emeklilik veya çekilme (istifa etme) sebepleri ile vazifelerinden ayrılmış olanlara da bu nevi pasaport verilir.

Büyükşehir Belediye Başkanları, İl ve İlçe Belediye Başkanları ile ilk kademe belediye başkanlarına, görevleri süresince Hususi Damgalı Yeşil Pasaport verilir. ( İlk kademe belediyeleri; Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ilçe kurulmaksızın oluşturulan ve büyükşehir belediyeleri ile aynı yetki, imtiyaz ve sorumluluklara sahip belediyeyi ifade eder)

Hususi Damgalı Yeşil pasaport alabilecek durumda bulunanların eşlerine de aynı nevi pasaport verilir. Hususi Damgalı Yeşil Pasaport almaya hakkı bulunduğu sırada vefat edenlerin dul eşlerine başkası ile evlenmemiş ise aynı nevide pasaport verilmesi mümkündür.Hak sahibi vefaat eden şahısların eşleri müracaat sırasında açıklamalı nüfus kayıt örneğide ( Her hangi bir nüfus müdürlüğünden alınabilir ) getireceklerdir. Hak sahibi vefaat ettiği durumda çocukları yeşil pasaport alamamaktadır.

ÖNEMLİ: YUKARIDA AÇIKLANANLAR DIŞINDAKİ ( İŞADAMLARI VB ) VATANDAŞLARIMIZ YEŞİL PASAPORT ALAMAZLAR.

Yeşil Pasaport İşlemleri ( uzatma ve yeni ) sadece ve İl Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğünde yapılmaktadır ( Vatan Caddesi İl Emniyet Müdürlüğü A Blok Kat:2 Fatih / İstanbul )'
diyorlar arkadaşlar..

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir