Gecmis DHY Kuralari arsivine buradan ulasabilirsiniz....
Kullanıcı avatarı
mecburi hizmet bitmeden istifa ettim.
TUS olmayacak.
Mecburi hizmet bitmediği için elimde diploma yok, özelde çalışamam.
Devlete geri dönmek için Devlet Hizmet Yükümlüğüğü kurasına mı katılacağım?
Bilen var mı?
Kullanıcı avatarı
rock yazdı:ilk yerine geri atanırsın başvurursan (bilgim bu)

devlet hizmet yükümlülüğü kurasına katıldığın için kurada neresi çıkarsa oraya gidiliyor galiba.yine de sağol.
Kullanıcı avatarı
seninle neredeyse aynı durumda fakat bir kaç adım ilerde olarak yanıtlayım. istifa sonrası bakanlığa hangi atamalara karar vermek istiyorsan atamanın ilanı yapıldıkan sonra dilekçe yazıp kargoyla yolluyorsun. senin ismini o atamaya ekliyorlar. geri kalan kısım ise ilk atandığındaki gibi işliyor. yeni açılan yerler arasında kurada nere gelirse ona göre göreve başlıyosun..
Kullanıcı avatarı
hipotansif yazdı:seninle neredeyse aynı durumda fakat bir kaç adım ilerde olarak yanıtlayım. istifa sonrası bakanlığa hangi atamalara karar vermek istiyorsan atamanın ilanı yapıldıkan sonra dilekçe yazıp kargoyla yolluyorsun. senin ismini o atamaya ekliyorlar. geri kalan kısım ise ilk atandığındaki gibi işliyor. yeni açılan yerler arasında kurada nere gelirse ona göre göreve başlıyosun..

öncelikle teşekkürler fakat şu "hangi atamalara karar vermek istiyorsan" kısmını anlamadım.devlet hizmet yükümlülüğüne başvurmam gerekiyor diye düşünmüştüm.başka çeşit atamalara da mı başvurabilirim? yoksa kastettiğin 44. dhy, 45.dhy, 46. dhy gibi bir şey mi?
Kullanıcı avatarı
caner_ yazdı:mecburi hizmet bitmeden istifa ettim.
TUS olmayacak.
Mecburi hizmet bitmediği için elimde diploma yok, özelde çalışamam.
Devlete geri dönmek için Devlet Hizmet Yükümlüğüğü kurasına mı katılacağım?
Bilen var mı?

Yanlış bilmiyorsam istifa sonrası 6 ay içinde tekrar dönme hakkın var. bu durumda eski yerine dönersin. Ama en güzeli bakanlığa yada il sağlık müdürlüğüne sormaktır. en sağlıklı bilgiyi oradan alırsın.
Sağlık bakanlığı telefon numaraları
http://personel.saglik.gov.tr/iletisim.html

Pratisyen Doktor Atama Şube Müdürlüğü 585 17 22 585 17 16
Eş Durumu Mazereti Atamaları Bölümü 585 17 25
Sağlık Durumu Mazereti ve Alt Bölge Atamaları Bölümü 585 17 24
Kurum İçi Naklen Atama (Dönem Tayini) Bölümü 585 17 20
Açıktan, İstifa Sonrası ve Başka Kurumdan Atama Bölümü 585 17 29
Baştabip ve Baştabip Yardımcılığı Atamaları Bölümü 585 17 15
Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Atamaları Bölümü 585 17 28
Geçici Görevlendirme İşlemleri Bölümü 585 17 21
İstifa ve Müstafi İşlemleri Bölümü 585 17 27
Kullanıcı avatarı
sağlık bakanlığına dilekçe yazıyorsun yeni atamaya katılmak için sonra kura listesinde adın çıkıyor, atamaya tekrardan katılıyorsun . bakanlığa bizzat gitmene gerek yok dilekçeni postayla yollayabiliyorsun ama iadeli tahütlü yollarsan ellerine ulaştığını bilirsin. bir yerde örnek dileçe vardı oradan o örneğe benzer yazabiliyorsun, inşallah hayırlısı olur senin için. eski görev yerinin kalan süresini yapmayacaksın arkadaşım bu arada ceza kalktı tek iyi şey bu sanırım kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
caner_ yazdı:
hipotansif yazdı:seninle neredeyse aynı durumda fakat bir kaç adım ilerde olarak yanıtlayım. istifa sonrası bakanlığa hangi atamalara karar vermek istiyorsan atamanın ilanı yapıldıkan sonra dilekçe yazıp kargoyla yolluyorsun. senin ismini o atamaya ekliyorlar. geri kalan kısım ise ilk atandığındaki gibi işliyor. yeni açılan yerler arasında kurada nere gelirse ona göre göreve başlıyosun..

öncelikle teşekkürler fakat şu "hangi atamalara karar vermek istiyorsan" kısmını anlamadım.devlet hizmet yükümlülüğüne başvurmam gerekiyor diye düşünmüştüm.başka çeşit atamalara da mı başvurabilirim? yoksa kastettiğin 44. dhy, 45.dhy, 46. dhy gibi bir şey mi?

Evet kastim 45/ 46..dhy idi :)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir