Yasama ve yonetmeliklerle ilgili bilgi paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı
#1595314 gönderen doremi
01.02.2012 - 15:19:36
Arkadaslar ben isyeri hekimligi icin basvurdum..argeler kurs duzenliyormus onu hallettim..ama antalya arge elimize sacma sapan bir cd tutusturdu,,ben icinden cikamadim...neyse sinava girdim yeterli puani alamadim..bir hakkim var...isyeri hekimligi ile ilgili kitap nerden bulabilirim...yardimci olursaniz sevinirim ,,,ozelden mesaj atarmisimiz???
Kullanıcı avatarı
#1595388 gönderen bulosele
01.02.2012 - 17:24:11
İsyeri hekimligi kursunu sadece Turk Tabipleri Birligi düzenliyor diye biliyordum...
Kullanıcı avatarı
#1595399 gönderen mhurkan
01.02.2012 - 18:16:08
bulosele yazdı:İsyeri hekimligi kursunu sadece Turk Tabipleri Birligi düzenliyor diye biliyordum...

Artık özel kurumlar ve resmi olarak sadece Kırıkkale üniversitesi düzenliyor. T.T.B, işyeri hekimliği kursu düzenlemiyor. (Çünkü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile davalı)

Bunun yanında T.T.B inden alınan ve işyeri hekimliği için gerek sayılan onay belgesi de zorunlu belgeler arasından çıkartılmıştır. Ama bana sorarsanız onay belgesi gene de alın. Ne de olsa orası bizim meslek örgütümüzdür.

İşyeri hekimliği ile ilgili dökümanları ise aşağıdadır...İhtiyacı olan kullanabilir.

BOSGÜB notları

Kırıkkale Üniversitesi Notları

*İlgili notlar eğitim dökümanı olduğu için ve bu eğitimleri almak zorunlu olduğu için paylaşımında sakınca bulmadım. Notların sahibi (yada sahipleri) notlarının paylaşılmasını doğru bulmuyorsa bana ulaşabilir. Notların linkleri o zaman silinecektir.

**İşyeri Hekimliği sınavı gerçekten zor bir sınav. Ben de ikinci girişimde kazandım. Öyle 1-2 gün çalışayım da kazanayımla olmuyor. Ciddi bir teorik yükü var haberiniz olsun. İyi çalışın...
Kullanıcı avatarı
#1595405 gönderen LORD_58
01.02.2012 - 18:37:11
mhurkan yazdı:
bulosele yazdı:İsyeri hekimligi kursunu sadece Turk Tabipleri Birligi düzenliyor diye biliyordum...

Artık özel kurumlar ve resmi olarak sadece Kırıkkale üniversitesi düzenliyor. T.T.B, işyeri hekimliği kursu düzenlemiyor. (Çünkü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile davalı)

Bunun yanında T.T.B inden alınan ve işyeri hekimliği için gerek sayılan onay belgesi de zorunlu belgeler arasından çıkartılmıştır. Ama bana sorarsanız onay belgesi gene de alın. Ne de olsa orası bizim meslek örgütümüzdür.

İşyeri hekimliği ile ilgili dökümanları ise aşağıdadır...İhtiyacı olan kullanabilir.

BOSGÜB notları

*İlgili notlar eğitim dökümanı olduğu için ve bu eğitimleri almak zorunlu olduğu için paylaşımında sakınca bulmadım. Notların sahibi (yada sahipleri) notlarının paylaşılmasını doğru bulmuyorsa bana ulaşabilir. Notların linkleri o zaman silinecektir.

**İşyeri Hekimliği sınavı gerçekten zor bir sınav. Ben de ikinci girişimde kazandım. Öyle 1-2 gün çalışayım da kazanayımla olmuyor. Ciddi bir teorik yükü var haberiniz olsun. İyi çalışın...

notları açacaktım nod32 uyarıverdi. korkuyorum
Kullanıcı avatarı
#1595408 gönderen mdsultan
01.02.2012 - 18:41:55
ben ozel bir kurumda kursa gittim ve aralik ayindaki isyeri hekimligi sinavina girdim...sinavindan 74 aldim... yani sertifikayi kazanmaya hak kazandim... sormak istediginiz sorular varsa yardimci olabilirim...
Kullanıcı avatarı
#1595723 gönderen doremi
02.02.2012 - 00:17:17
Mhurkan tesekkurler...ben indiremedim galiba bilgisayar programiyla ilgili..:(
Kullanıcı avatarı
#1595732 gönderen doremi
02.02.2012 - 00:23:09
mdsultan yazdı:ben ozel bir kurumda kursa gittim ve aralik ayindaki isyeri hekimligi sinavina girdim...sinavindan 74 aldim... yani sertifikayi kazanmaya hak kazandim... sormak istediginiz sorular varsa yardimci olabilirim...
ozelden meszj attim...
Kullanıcı avatarı
#1595743 gönderen umutlu35
02.02.2012 - 00:26:21
mhurkan yazdı:

BOSGÜB notları

mhurkan arkadaşımız çok iyi niyetli yardımsever biridir zaten tanırım ben kendisini,çok yardımları olmuştur bana da :)bide verdiği linkler açılsa tam süper olacaktı :)))
Kullanıcı avatarı
#1595829 gönderen bulosele
02.02.2012 - 01:57:40
mdsultan yazdı:ben ozel bir kurumda kursa gittim ve aralik ayindaki isyeri hekimligi sinavina girdim...sinavindan 74 aldim... yani sertifikayi kazanmaya hak kazandim... sormak istediginiz sorular varsa yardimci olabilirim...

Tüm detaylar hakkında buradan bilgi verirseniz cok sevinirim...
Kullanıcı avatarı
#1595858 gönderen mhurkan
02.02.2012 - 09:35:23
LORD_58 yazdı:
notları açacaktım nod32 uyarıverdi. korkuyorum

Nod32 çok gereksiz bir programdır. Paylaşım sitelerini banlar herzaman. Hiç tavsiye etmem.

**Paylaşımlar virus programı ile taranmıştır. Tabi indirmek kendi sorumluluğunuzdadır. :)
Kullanıcı avatarı
#1595859 gönderen mhurkan
02.02.2012 - 09:36:46
doremi yazdı:Mhurkan tesekkurler...ben indiremedim galiba bilgisayar programiyla ilgili..:(

Linklerde problem yoktur. İnternet ayarlarınızı kontrol ediniz. Bazı ağlar paylaşım sitelerini banlamaktadır. Ofisinizden giriyorsanız lütfen evinizden deneyiniz. İyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
#1595861 gönderen mhurkan
02.02.2012 - 09:46:42
İşyer hekimliği sınavı ile ilgili genel bilgiler;

1-Sınav senede iki kere yapılır, aralık ve temmuz. Sadece iki kere sınava girme hakkınız var. İkinci girişinizde de geçer not olan 100 üzerinden 70 puanını alamazsanız tekrardan eğitim almanız gerekmektedir.

2-Türkiyede işyeri hekimliği sertifikasyon programı veren özel kuruluşlar var (bkz. google) ayrıca Kırıkkale üniversitesi vermekte. Kurs 1 aylık sanal-uzaktan eğitim + min 10 günlük örgün eğitimden oluşmaktadır. Eğitim maliyeti yol ve kalacak yer hariç 2000-2500tl arasındadır.

3-T.T.B eğitim vermemektedir. Çünkü çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ile davalıdır. Bu davayı kazandığı taktirde (ki zannetmiyorum) özel kursladan alınan sertifikalar geçersiz sayılabilir (özel kurslar eğitim öncesinde, bu durum ile karşılaşıldığında para iadesi yapmamak için sizinle bir sözleşme imzalamaktadır)

4-Türkiyede iş yeri hekimliğini özel çalışan hekimler ve kurum hekimleri yapar. TSM hekimlerinin ise durum daha kötü onlar beleş denilecek bir paraya zorla sağlık bakanlığı tarafından işyeri hekimliği yaptırılmaya çalışılmaktadır. Bu konu ile ilgili açılmış davalar da mevcuttur. Tam gün yasası nedeni ile devlet memuru ve devlette sözleşmeli çalışan hekimler işyeri hekimliği yapamaz. (kurum hekimleri hariç)

5-Sınav kazanıldığı taktirde sertifikalarınız 20 gün içinde size postalanıyor. Eskiden 350tl para alınıyordu sertifika ücreti. Kazanılan bir dava sonucu artık alınmıyor.

6-Sınav hukuk-mühendislik-sağlık ana konu başlıklarından oluşan 100 sorudan oluşuyor. Geçme sınırı 70, yanlışlar doğruyu götürmüyor ve sınav teorik yükü nedeni ile basit değildir.... :)

Başka sorular olursa cevaplarım. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
#1595878 gönderen grev
02.02.2012 - 10:44:52
mhurkan yazdı:İşyer hekimliği sınavı ile ilgili genel bilgiler;

5-Sınav kazanıldığı taktirde sertifikalarınız 20 gün içinde size postalanıyor. Eskiden 350tl para alınıyordu sertifika ücreti. Kazanılan bir dava sonucu artık alınmıyor.

ben o 350 tl yi ödeyip aldım sertifikayı.
ato nun hukuk bürosu ile görüşüp çsgb ye su tarihte ödeme yaptım sertifikamı aldım ancak alınan bu paranın yasal olmadığı danıştayca karar verilmiş olduğundan tarafıma idesi şeklinde dilekçeyle başvursam mı diye düşünüyorum?
Kullanıcı avatarı
#1595910 gönderen mhurkan
02.02.2012 - 11:38:10
grev yazdı:ben o 350 tl yi ödeyip aldım sertifikayı.
ato nun hukuk bürosu ile görüşüp çsgb ye su tarihte ödeme yaptım sertifikamı aldım ancak alınan bu paranın yasal olmadığı danıştayca karar verilmiş olduğundan tarafıma idesi şeklinde dilekçeyle başvursam mı diye düşünüyorum?

Başvurmanda sakınca yok ama alınan karar geriye dönük değil bildiğim kadarı ile. Bundan sonra alınmayacak vs. yazıyordu kararda ama bence sen genede bakanlığı bir dilekçe yaz.

...tarihinde sertifikamı 350tl ödeyerek aldım. Ancak ... tarihinden sonra sertifikasyon için bara talep edilmediğini öğrendim. Paramın iadesini talep ediyorum vs.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
#1596524 gönderen akandemir
03.02.2012 - 00:02:51
Sınav için çalışma sorusu nerelerden bulunabilir acaba,çalışma sorusu var mı sizde mhurkan?
Kullanıcı avatarı
#1596935 gönderen doremi
03.02.2012 - 15:31:01
İsyeri hekimligi sinavi iptal olcak diye bisey duyan oldumu???is guvenligi uzmanligi iptal olmasi gundemdeymis....
#1596993 gönderen rengarenkcan
03.02.2012 - 16:51:08
mhurkan yazdı:İşyer hekimliği sınavı ile ilgili genel bilgiler;

1-Sınav senede iki kere yapılır, aralık ve temmuz. Sadece iki kere sınava girme hakkınız var. İkinci girişinizde de geçer not olan 100 üzerinden 70 puanını alamazsanız tekrardan eğitim almanız gerekmektedir.

2-Türkiyede işyeri hekimliği sertifikasyon programı veren özel kuruluşlar var (bkz. google) ayrıca Kırıkkale üniversitesi vermekte. Kurs 1 aylık sanal-uzaktan eğitim + min 10 günlük örgün eğitimden oluşmaktadır. Eğitim maliyeti yol ve kalacak yer hariç 2000-2500tl arasındadır.

3-T.T.B eğitim vermemektedir. Çünkü çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ile davalıdır. Bu davayı kazandığı taktirde (ki zannetmiyorum) özel kursladan alınan sertifikalar geçersiz sayılabilir (özel kurslar eğitim öncesinde, bu durum ile karşılaşıldığında para iadesi yapmamak için sizinle bir sözleşme imzalamaktadır)

4-Türkiyede iş yeri hekimliğini özel çalışan hekimler ve kurum hekimleri yapar. TSM hekimlerinin ise durum daha kötü onlar beleş denilecek bir paraya zorla sağlık bakanlığı tarafından işyeri hekimliği yaptırılmaya çalışılmaktadır. Bu konu ile ilgili açılmış davalar da mevcuttur. Tam gün yasası nedeni ile devlet memuru ve devlette sözleşmeli çalışan hekimler işyeri hekimliği yapamaz. (kurum hekimleri hariç)

6-Sınav hukuk-mühendislik-sağlık ana konu başlıklarından oluşan 100 sorudan oluşuyor. Geçme sınırı 70, yanlışlar doğruyu götürmüyor ve sınav teorik yükü nedeni ile basit değildir.... :)

Başka sorular olursa cevaplarım. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.
mecburi hizmeti tamamlamadan asistanlığı kazananlar asistanlık sürecinde sertifika alırsa çalışabilir mi....
Kullanıcı avatarı
#1597018 gönderen zeynep55
03.02.2012 - 17:25:55
peki işyeri hekimliğinde ne kadar para kazanıyorsun çalışma şartları nelerdir ve bayan için uygun mudur
Kullanıcı avatarı
#1972187 gönderen tekayak
03.10.2012 - 10:54:54
Devlet hizmet yükümlülüğüm bitmeden bu kursa başvurabilir ve sertifika alabilir miyim?

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir