Her türlü eğlence,oyun,yarışma ve ıvırzıvır paylaşımlarınız...

Kullanıcı avatarı
#1539868 gönderen drmuzip
22.12.2011 - 01:00:33
merhaba arkadaşlar,
mecburi hizmette çalıştığımız yerden bizi geçici görevlendirme ile başka yere gönderdiklerinde buna hiç itiraz hakkımız yok mu?
bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı?teşekkürler
Kullanıcı avatarı
#1539912 gönderen latoon
22.12.2011 - 01:09:59
itiraz dilekçesi ver.mecburi hizmetliyim benim geçici görevlendirmemi iptal edin diye yaz.İptal etmezlerse valiliğe dilekçe ver.(makam atlamadan önce ilk makama olacak şekilde)yüzde 99 valilik dilekçesinden sonra iptal edilir.Olmadı biraz daha köşeye sıkıştırayım dersen valiliğe hiç dilekçe verme direkt idari mahkemeye git.Zaten müdürlüğe savunma için mahkeme celbi gelince hemen apar topar geçici görevlendirmeni iptal ederler ve bir daha senle uğraşmazlar.
Kullanıcı avatarı
#1539913 gönderen mamala44
22.12.2011 - 01:10:03
drmuzip yazdı:merhaba arkadaşlar,
mecburi hizmette çalıştığımız yerden bizi geçici görevlendirme ile başka yere gönderdiklerinde buna hiç itiraz hakkımız yok mu?
bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı?teşekkürler

İTİRAZ HAKKIN VS. TABİKİ VAR.
ANCAK İSTERLERSE UZATA UZATA(ali cengiz oyunlarıyla ,evrak geciktirme, valilik karırı vs vs) HERŞEYİ YAPABİLİRLER.
SONUÇ OLARAK YAPABİLECEGİN HİÇ BİR ŞEY YOK
#1540313 gönderen Feanor86
22.12.2011 - 09:45:18
Benim çalıştığım ilde kesinlikle Dhy yükümlülerine geçici görevlendirme verilmiyor. Verilmesi kanun dışıymış. Daha önce şikayet üzerine il sağlık müdürü görevinden alınmış. Uğraşırsan kesinlikle gitmezsin. Ama onlar da farklı yollardan senin canını sıkmaya uğraşabilir. kararı iyi düşünüp ver.
Kullanıcı avatarı
#1540324 gönderen mecmar
22.12.2011 - 10:07:21
Feanor86 yazdı:Benim çalıştığım ilde kesinlikle Dhy yükümlülerine geçici görevlendirme verilmiyor. Verilmesi kanun dışıymış. Daha önce şikayet üzerine il sağlık müdürü görevinden alınmış. Uğraşırsan kesinlikle gitmezsin. Ama onlar da farklı yollardan senin canını sıkmaya uğraşabilir. kararı iyi düşünüp ver.
ya senin için sakıncası yoksa hangi ildesin söyleyebilir misin?
Kullanıcı avatarı
#1541225 gönderen drmuzip
23.12.2011 - 00:16:25
latoon yazdı:itiraz dilekçesi ver.mecburi hizmetliyim benim geçici görevlendirmemi iptal edin diye yaz.İptal etmezlerse valiliğe dilekçe ver.(makam atlamadan önce ilk makama olacak şekilde)yüzde 99 valilik dilekçesinden sonra iptal edilir.Olmadı biraz daha köşeye sıkıştırayım dersen valiliğe hiç dilekçe verme direkt idari mahkemeye git.Zaten müdürlüğe savunma için mahkeme celbi gelince hemen apar topar geçici görevlendirmeni iptal ederler ve bir daha senle uğraşmazlar.

teşekkür ederim hocam..
makam sırası sanırım başhekimlik-il sağlık müd- valilik şeklinde olur di mi??
bilgilendirirsen sevinirim
mecburi hizmette geçici görevlendirme olmuyor mu??? bunu öğrendiğim iyi oldu...
Kullanıcı avatarı
#1541234 gönderen drmuzip
23.12.2011 - 00:20:36
Feanor86 yazdı:Benim çalıştığım ilde kesinlikle Dhy yükümlülerine geçici görevlendirme verilmiyor. Verilmesi kanun dışıymış. Daha önce şikayet üzerine il sağlık müdürü görevinden alınmış. Uğraşırsan kesinlikle gitmezsin. Ama onlar da farklı yollardan senin canını sıkmaya uğraşabilir. kararı iyi düşünüp ver.

o kanun maddesini okuyabileceğim bir yer var mı hocam?
mecburiye gitmeden kanunu yönetmeliği bilerek gitmek istiyorum da

teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
#1541235 gönderen drmuzip
23.12.2011 - 00:21:33
eah kazandım görev sürem kısa olacak..uğraşırlarsa uğraşsınlar diye düşünüyorum...hakkımı aramazsam kendime daha çok kızıyorum...sinirim içimde patlıyor...öyle olacağına 10. köye giderim...
Kullanıcı avatarı
#1541244 gönderen neschter
23.12.2011 - 00:28:21
drmuzip yazdı:
latoon yazdı:itiraz dilekçesi ver.mecburi hizmetliyim benim geçici görevlendirmemi iptal edin diye yaz.İptal etmezlerse valiliğe dilekçe ver.(makam atlamadan önce ilk makama olacak şekilde)yüzde 99 valilik dilekçesinden sonra iptal edilir.Olmadı biraz daha köşeye sıkıştırayım dersen valiliğe hiç dilekçe verme direkt idari mahkemeye git.Zaten müdürlüğe savunma için mahkeme celbi gelince hemen apar topar geçici görevlendirmeni iptal ederler ve bir daha senle uğraşmazlar.

teşekkür ederim hocam..

haklarımızı bilmiyoruz malesef..ben de şimdi öğrendim mecburide geçici görevlendirme olmadığını..nerden okuyabiliriz bununla ilgili ifadeyi, yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
#1541258 gönderen drmuzip
23.12.2011 - 00:41:51
neschter yazdı:
drmuzip yazdı:

teşekkür ederim hocam..

haklarımızı bilmiyoruz malesef..ben de şimdi öğrendim mecburide geçici görevlendirme olmadığını..nerden okuyabiliriz bununla ilgili ifadeyi, yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

http://www.memurlar.net/ozelkategori/98/

şöyle birşey buldum..
Kullanıcı avatarı
#1541263 gönderen dooktr
23.12.2011 - 00:42:57
http://personel.saglik.gov.tr/saglik-hi ... 44-32.html

EK MADDE-6:

Devlet hizmeti yükümlülüğünü yapmakta olan personel, mazeret ve zorunlu haller
dışında başka yere atanamaz. Ancak deprem gibi olağanüstü hallerde geçici olarak bir ayı
aşmamak üzere görevlendirilebilir.

Ek Madde 5: (Ek fıkra: 28/3/2007 – 5614/1 md.) :

Devlet hizmeti yükümlülüğünü yapmakta olan
personel, bulundukları ilde sözleşmeli aile hekimi olarak çalışabilirler veya ihtiyaç halinde
aile hekimliği uygulamaları için görevlendirilebilirler. Bu personelin aile hekimliğinde geçen
süreleri Devlet hizmeti yükümlülüğünden sayılır.
Kullanıcı avatarı
#1541276 gönderen drmuzip
23.12.2011 - 00:46:30
dooktr yazdı:http://personel.saglik.gov.tr/saglik-hizmetleri-temel-kanunu-id244-32.html

EK MADDE-6:

Devlet hizmeti yükümlülüğünü yapmakta olan personel, mazeret ve zorunlu haller
dışında başka yere atanamaz. Ancak deprem gibi olağanüstü hallerde geçici olarak bir ayı
aşmamak üzere görevlendirilebilir.

Ek Madde 5: (Ek fıkra: 28/3/2007 – 5614/1 md.) :

Devlet hizmeti yükümlülüğünü yapmakta olan
personel, bulundukları ilde sözleşmeli aile hekimi olarak çalışabilirler veya ihtiyaç halinde
aile hekimliği uygulamaları için görevlendirilebilirler. Bu personelin aile hekimliğinde geçen
süreleri Devlet hizmeti yükümlülüğünden sayılır.

ek madde 6 daki zorunlu halleri bulmamız lazım...ordan çamura yatarlar yatarlarsa...
Kullanıcı avatarı
#1541286 gönderen dooktr
23.12.2011 - 00:50:38
Mazaret dediği şey eş durumu filan; zorunlu haller dediği de hastalık vs işte.. kaldı ki böyle durumlarda atandığın yer değiştirilir..örneğin ataman Mardin'e çıktıysa başka ile eş durumundan atanma gibi.. Yani geçici görev verilmesi anlamı taşımıyo..

sadece deprem vs durumlarda 1 ay geçici verilebilir..
Kullanıcı avatarı
#1541290 gönderen dooktr
23.12.2011 - 00:52:29
bana geçici aile hekimliği görevi verdiler ama sadece 11 gün.. yani itiraz edemedim ek madde 5 yaktı beni :D:D:D
Kullanıcı avatarı
#1541295 gönderen drmuzip
23.12.2011 - 00:53:27
dooktr yazdı:Mazaret dediği şey eş durumu filan; zorunlu haller dediği de hastalık vs işte.. kaldı ki böyle durumlarda atandığın yer değiştirilir..örneğin ataman Mardin'e çıktıysa başka ile eş durumundan atanma gibi.. Yani geçici görev verilmesi anlamı taşımıyo..

sadece deprem vs durumlarda 1 ay geçici verilebilir..

o zaman şu an itibariyle van dışında komşu binaya bile geçici görevlendirme yapılamaz oluyor değil mi?
van a geçici görevlendirmeleri okuyoruz..
Kullanıcı avatarı
#1541330 gönderen dr3233
23.12.2011 - 01:03:21
112 ye atanan varmı? onlardada geçici görev olabiliyormu?dhy de olmaz denilmiş ama bilmediğim için soruyorum
Kullanıcı avatarı
#1541392 gönderen drmuzip
23.12.2011 - 01:31:14
dooktr yazdı:görev yerin olan birimin görevleri haricindeki bi görev veremezler sana:D

devlet hastanesi aciline atandım....geçici görev de başka bi hastanenin acili olur o zaman..
Kullanıcı avatarı
#1541406 gönderen drbettyboop
23.12.2011 - 01:39:23
drmuzip yazdı:
dooktr yazdı:görev yerin olan birimin görevleri haricindeki bi görev veremezler sana:D

devlet hastanesi aciline atandım....geçici görev de başka bi hastanenin acili olur o zaman..

Seni ztn geçici görevlendirmeyle bi yere gonderme ihtimalleri düşük genelde tsm, açsap gibi yerlerdeki doktorlari acile çekmeye çalışıyorlar.Biz ztn kısa bir süre calisacagiz bu geçici gorevlendirme yazısının çıkması 15 gün fln sürüyor
Kullanıcı avatarı
#1541409 gönderen lionel
23.12.2011 - 01:40:53
dooktr yazdı:bana geçici aile hekimliği görevi verdiler ama sadece 11 gün.. yani itiraz edemedim ek madde 5 yaktı beni :D:D:D

ne kadar ücret aldın veya alıcaksın biliyormusun peki?geçici görevdeyken sabit döneri alabiliyormuz?
Kullanıcı avatarı
#1541432 gönderen drmuzip
23.12.2011 - 01:50:41
drbettyboop yazdı:
drmuzip yazdı:

Seni ztn geçici görevlendirmeyle bi yere gonderme ihtimalleri düşük genelde tsm, açsap gibi yerlerdeki doktorlari acile çekmeye çalışıyorlar.Biz ztn kısa bir süre calisacagiz bu geçici gorevlendirme yazısının çıkması 15 gün fln sürüyor

çalıştığım yerde bir arkadaşı ilçe tsm ye çekmişler...ben de onu anlamadım o yüzden kanunları karıştırır oldum..
15 gün olayı iyiymiş...
resmi gazetede falan yayınlanması gerekiyormuş diye okudum...

bizim okumamız gereken:
1-mecburi hizmet kanunu
2-657 sayılı kanun

buraları okuyacaz arkadaşlar..

artık fosforluyla altını mı çizeriz..kenarına sarı postit ile not mu alırız :D yapacaz bi şekilde...
Kullanıcı avatarı
#1541460 gönderen psikeart
23.12.2011 - 02:11:41
ben de geçici görevlendirmeyle acile çekildim.15 gün fln değil,1 günde evraklar tamamlandı ve ertesi gün göreve başlatıldım.2 aydır acilde çalışıyorum..benim gibi birkaç kişi daha var acilde ve 6. madde için de bir kılıf uyduruyorlarmış..ben uğraşmadığıma pişmanım,hakkını aramanı tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
#1541565 gönderen burnout
23.12.2011 - 10:11:30
geçici göreve gönderildiği, hakkını aramadığı için herkesin gitmesi gerektiğini, ya da bir şekilde gitmek zorunda kalacağını söyleyen arkadaşları anlayamıyorum. "boşuna uğraşmayın" tarzında yazan. ben yandım herkes yansın zihniyeti biter mi acaba birgün...
Kullanıcı avatarı
#1541922 gönderen drmuzip
23.12.2011 - 16:55:27
ben deniycem arkadaşlar...kanun orda...bence bu görevlendirmelerin bir kısmı sadece telefonla olan:"sizden birini yollasanıza" mantığıyla olabilir...kaydı kuydu bi araştırmak lazım..

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: ohyeah ve 10 misafir