Pazartesi , Ağustos 20 2018
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 393
  • 394
  • 395
  • 396
  • 397

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

#4149525  gönderen Adorable
 13.08.2018 - 20:50:05
Merhaba.Ben sba kadrosunda asistan olarak çalışmaktayım.Feragat dilekçemi esas kadromun olduğu dhy mi bitirmediğim il sağlık müdürlüğüne verdim.Üst yazı ile Ebys üzerinden Sağlık Bakanlığına göndereceklerini söylediler ve çkys ye düşmeyi beklememi söylediler.eski kadroma dönebilmek için.
Bir başka arkadaşım sba kadrosundan feragat etti o önce klinik şef ve dekanlık imzasi sonucu üst yazi ile Ankaraya yollanacağı söylenmiş.ben dekanlıktan imza almadım dekanlik bizimle alakan yok dedi.Ayni durumda iki farkli kurumunun ikisi de sba olmasina rağmen işleyiş farkli olabilir mi? Yani herkes farklı şekilde yönlendirme yaptığı için eksik bir sey yapip vakit kaybetmek istemiyorum.Ayni durumda olan arkadaşlar bu süreçte ne yaptı merak ediyorum

#4149867  gönderen kakaman
 14.08.2018 - 13:20:07
hocam iyi günler.ben ilçe sağlık müdürlüğünde çalışıyorum. dhy nün ilk senesindeyim 657ye tabiyim. istifa etmek istiyorum.
dilekçeyi verdikten sonra bir ay beklemek zorunda mıyız ohal kalktığı için bilgi karmaşası var bilemedim açıkçası.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4150134  gönderen dtpresel
 14.08.2018 - 21:50:42
Merhaba arkadaşlar usulune uygun istifa dilekçeme yanıt geldi ve bir sorum olacak tebliğ kağıdında 94. Maddenin 1. Parağrafı gereğince görevinden ayrılmıştır gibi bi ifade var bu usulune uygun olmuş oluyor değil mi eğer olmuyorsa ne yazması gerekiyor.

#4150180  gönderen stafaureus
 14.08.2018 - 23:29:38
Merhabalar hocam bugun yasadigim olayla ilgili gercekten cikmazdayim. 4924lu pratisyen hekimim ve usulsuz olarak istifa etmek istedigime dair dilekceyi personel islerine verdim. Dilekcem ebysden il saglik mudurune gonderildi ve mudur doktor acigi var diye imzalamayi reddetti. Bu durumda 10 gun sonra mustafi olacagim bir yillik memuriyet cezasi alacagim soylendi ama istifa hakkim gitmiyormus. Israrla sordum personel islerine 4924te de durum bu mu usulsuz istifa edip ceza almayanlar hemen tekrardan atamaya girenler olmus dedim. Iki ayri sendika avukatiyla gorustum onlar da ceza alacagimi söyledi. Bugun surekli bakanligin istifa birimini aradim cevap veren olmadi. Kafam cok karisik.yani şöyle mi oluyor: usulsuz istifa ettigini soyleyenler aslinda mudurun onayini aldigi icin usule uygun istifa etmis gibi oluyor ve bu yuzden de mustafi sayilmiyor. Benimse her ne kadar dilekcemi verip evrak kayit numarasi alsam da mudur iade ettigi icin sanki dilekce vermemis gibi 10 gun boyunca işe gitmedigime dair tutanak tutulup sonunda mustafi sayilmam soz konusu. Ceza almayacagimi dusunmustum bugun yasadiklarimdan sonra iyice moralim bozuldu.
Kullanıcı avatarı

#4150783  gönderen dr_demirci
 16.08.2018 - 09:35:04
Evaa yazdı:
13.08.2018 - 17:18:53
iyi günler
10 temmuzda dilekçemi verdim. 1 ay dolduğu için dediğiniz gibi ikinci dilekçeyi verecektim. öncesinde bugün il sağlık müd ne gittim (istanbul) bana cevap beklemem gerektiğini söylediler. ben de artık ohal olmadığını dolayısıyla cevap beklemem şart olmadığını söyledim ama pratisyenlerinkini hemen kabule diyoruz ama siz uzman doktorsunuz durum farklı stratejik personelsiniz ne olacağı belli olmaz sonra sorun çıkar cevap beklemeniz lazım dediler. benim de kafam karıştı. yarın ikinci dilekçeyi versem hastane ilişiğimi kesmeyecek mi bu durumda
yakın zamanda istifa sürecinden geçen var mı acaba
sanırım tutabildikleri kadar tutma derdindeler
dilekçe verip ayrılış yapabilirsiniz
Kullanıcı avatarı

#4150785  gönderen dr_demirci
 16.08.2018 - 09:36:06
Dr_fb03 yazdı:
13.08.2018 - 17:25:12
dr_demirci yazdı:
13.08.2018 - 15:52:04
gesg yazdı:
13.08.2018 - 15:26:02
merhaba arkadaşlar, ben tsmde 4924lü olarak mecburi hizmetimi tamamladım ve şimdi eah de asistanlığa başlıycam.
ilerde ordan istifa durumu olursa
--Çalıştığım süre kadar devlete çalışmak zorundayım ya senetleri ödeyip bundan kurtulup. özelde çalışabilir miyim?
yani istifa eder etmez senet ödemeyi kabul edip taksitlendirip aynı anda özelde çalışmaya başlayabilir miyim?
Ya para ödersiniz ya da bakanlığa bağlı çalışırsınız
Sağlık bakanlığı adına üniversite kadrosu değil ki. Bir yanlışlık olmasın.
bakanlığa bağlı üniversite soruyor zannettim yoksa neden senet olsun
Kullanıcı avatarı

#4150786  gönderen dr_demirci
 16.08.2018 - 09:43:40
kakaman yazdı:
14.08.2018 - 13:20:07
hocam iyi günler.ben ilçe sağlık müdürlüğünde çalışıyorum. dhy nün ilk senesindeyim 657ye tabiyim. istifa etmek istiyorum.
dilekçeyi verdikten sonra bir ay beklemek zorunda mıyız ohal kalktığı için bilgi karmaşası var bilemedim açıkçası.
İlk mesajda istifa prosedürü yazıyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4150787  gönderen dr_demirci
 16.08.2018 - 09:45:35
stafaureus yazdı:
14.08.2018 - 23:29:38
Merhabalar hocam bugun yasadigim olayla ilgili gercekten cikmazdayim. 4924lu pratisyen hekimim ve usulsuz olarak istifa etmek istedigime dair dilekceyi personel islerine verdim. Dilekcem ebysden il saglik mudurune gonderildi ve mudur doktor acigi var diye imzalamayi reddetti. Bu durumda 10 gun sonra mustafi olacagim bir yillik memuriyet cezasi alacagim soylendi ama istifa hakkim gitmiyormus. Israrla sordum personel islerine 4924te de durum bu mu usulsuz istifa edip ceza almayanlar hemen tekrardan atamaya girenler olmus dedim. Iki ayri sendika avukatiyla gorustum onlar da ceza alacagimi söyledi. Bugun surekli bakanligin istifa birimini aradim cevap veren olmadi. Kafam cok karisik.yani şöyle mi oluyor: usulsuz istifa ettigini soyleyenler aslinda mudurun onayini aldigi icin usule uygun istifa etmis gibi oluyor ve bu yuzden de mustafi sayilmiyor. Benimse her ne kadar dilekcemi verip evrak kayit numarasi alsam da mudur iade ettigi icin sanki dilekce vermemis gibi 10 gun boyunca işe gitmedigime dair tutanak tutulup sonunda mustafi sayilmam soz konusu. Ceza almayacagimi dusunmustum bugun yasadiklarimdan sonra iyice moralim bozuldu.
4 yıl sözleşmeli olamamak dışında hiç bir ceza yok

#4150881  gönderen xeon
 16.08.2018 - 14:59:35
Merhaba. Öğrenciliğim zamanında ortaöğretim düzeyinde memur olarak atandım. Atama için gerekli belgeleri teslim ettim ama işe hiç gitmedim... Şu an mecburi hizmetteyim ve istifa etmeyi düşünüyorum... İlk memuriyetimde evraklarımı teslim etmem,durumumu ne şekilde etkilemiştir.... (İstifalımıyım,müstafimiyim ? ..., 2 İSTİFA HAKKIMDAN BİRİ GİTMİŞMİDİR ?.... ) Yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı

#4150919  gönderen dr_demirci
 16.08.2018 - 16:51:12
xeon yazdı:
16.08.2018 - 14:59:35
Merhaba. Öğrenciliğim zamanında ortaöğretim düzeyinde memur olarak atandım. Atama için gerekli belgeleri teslim ettim ama işe hiç gitmedim... Şu an mecburi hizmetteyim ve istifa etmeyi düşünüyorum... İlk memuriyetimde evraklarımı teslim etmem,durumumu ne şekilde etkilemiştir.... (İstifalımıyım,müstafimiyim ? ..., 2 İSTİFA HAKKIMDAN BİRİ GİTMİŞMİDİR ?.... ) Yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkür ederim.
ilk mesajda cevabı var. göreve başlamayan istifa etmiş olmaz

#4150937  gönderen mhalil
 16.08.2018 - 17:44:56
Merhabalar sayin hocam yeni mezunim 82. Dhy ile atamamiz olacak ben atansam bile baslangicimi yapmayi dusunmuyorum bunu il saglik mudurune soyledigimde artik eskisi gibi degil atamadan cekilirseniz size bi yaptirimi yok egitim arastirma yazabilirsiniz tusta, yönetmelik degisti dedi ben emin olamadim boyle bir degisiklik var mi yoksa hala 1 yil egitim arastirma yazamiyor muyuz.

#4150964  gönderen Tıp123
 16.08.2018 - 18:59:16
Merhabalar demirci hocam ben 2017 ağustos da mezun olup 2 yıllık askerlik tecilimi yaptırmıştım eylül 2019 a kadar. 2017 ağustos tusunda asistanlığa başlayınca asistanlık süresi boyunca tecil sürem güncellenmişti. Ben asistanlıktan istifa ettim ve şimdi baktığımda tecilim eylül 2018 görünüyor. Eylül 2019 olması gerekmezmiydi sonuçta mezuniyetten kalan 2 yıl hakkım yokmu? Teşekkürler şimdiden.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4151231  gönderen emingurlu
 17.08.2018 - 12:16:04
Merhaba bu bilginin dogruluk payi var mı ? Ve dogrulugunu nerden teyit edebiliriz?

"Halk Sağlığı Hocamız Prof.Dr. Erkan Pehlivan'ın
Kendisiyle vedalaştık ve vedalaşırken benden bir duyuru yapmamı istedi.
"Ben belki size daha önce yanlış söylemiş olabilirim. Danıştayın yeni aldığı bir karar var.
Ataması yapılıp mecburi hizmete giden arkadaşlar mecburi 1 yılını doldurmadan istifa ederlerse tusta sağlık bakanlığı kadrosundan tercih yapamayacaklar.
Devlet hizmet yükümlülüğü kurasına katılan ancak kurada atandığı yere gitmeyen ve göreve başlamayan hekimlerin müstefi adledildiğini biliyorsunuz.
Ancak danıştayın yeni aldığı karar ile; müstefi adledilen hekimler kazandıkları tusta sağlık bakanlığı kadrosundan tercih yapabilecekler.
Yani atanıp göreve gitmeyen hekimler sağlık bakanlığı kadrosuna alınırken daha avantajlı."dedi "

#4151282  gönderen tahas
 17.08.2018 - 15:41:25
Hocam merhabalar, ben yeni mezunum. Eylülde yapılacak atamalara katılacağım. TUS kılavuzunda yer alan aşağıdaki ifadeye göre şubat tusundan 3 ay önce usulune uygun istifa ettiğimiz(ayrıldığım gün itibariyle) takdirde EAH kadroları yazabileceğimiz söyleniyor. Fakat tusun erken açıklanması ve tercihlerin yapılma tarihine kadar 6 aylık ceza süremiz dolmamış olsa bile tercih yapabiliyor muyuz? Yoksa EAH tercih yapıyoruz, atanıyoruz ama ceza bitince mi asistanlığa başlıyoruz. Konu hakkında aydınlatabilirseniz sevinirim, birçok kişi bu sorunun cevabını merak ediyoruz. Aksi takdirde Şubat Tusunda EAH yazabilmenin tek yolu sınava kadar göreve devam etmek midir?
Teşekkürler
Tus kılavuzunda yer alan ifade:
-“657 sayılı Kanuna göre görevden çekilen veya çekilmiş sayılanların (örneğin, istifa edenlerin) yeniden kamu görevine atanabilmeleri için belli bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu durumda olan adayların Tablo 3 teki kontenjanlarda (Sağlık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı adına üniversitelerde ve Adli Tıp kurumunda) uzmanlık eğitimi yapabilmeleri için; Adayların 657 sayılı Kanunun 97 nci maddesinde belirlenmiş sürelerinin uzmanlık eğitimi giriş sınavı gününden sonraki 3 ay içinde bitecek durumda bulunması gereklidir.”-

#4151284  gönderen sylver
 17.08.2018 - 15:45:40
Hocam iyi günler. Ben sba asistanıydım istifa dilekçemi (asistanlık ve memuriyetten istifa olarak) dekanlığa verdim onay geldi. Ohal kalktığı için kadromun olduğu yere başlamasam da cezası 1 yıl memuriyete dönmemek olur sandığım için rahattım. Ama kadromun olduğu ilden arayıp bakanlıkla görüştüklerini istifa dilekçemi ellerinde tutup bu tip istifaların önüne geçmek için yeni bir yönetmelik yayınlayıp sonra dilekçeyi işleme koyup ömür boyu memuriyetten men alırsınız dediler. Sorum şu: şu an asistanlıktan ayrılmış durumdayım ama (istifa dilekçemde memriyetten ayrılmak istediğimi yazdığım halde) kadromun olduğu ile başlangıç yapmak zorunda mıyım?
  • 1
  • 393
  • 394
  • 395
  • 396
  • 397