Cuma , Aralık 15 2017
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 304
  • 305
  • 306
  • 307
  • 308
  • 327

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

#4003228  gönderen Mikoplazma26
 11.10.2017 - 15:11:00
Merhabalar, 6 ekim günü 657 den istifa dilekçemi hastane yönetimine verdim pratisyen hekimim bashekim kabul ediyor fakat dilekçem artk il saglık mudurlugune gidiyormuş. Dün bilgi almak icin mudurluge gittimve ordaki gorevliler mudurun dilekcemi imzalayacagni zannetmediklerini zaten mudurun degisecegini soylediler fakat bana 1 ay icinde resmen donus yapmak zorunda olduklarini soyledigimde belli olmaz dediler bu konuda ne yapabilirm
Kullanıcı avatarı

#4003235  gönderen dr_demirci
 11.10.2017 - 15:28:34
Mikoplazma26 yazdı:Merhabalar, 6 ekim günü 657 den istifa dilekçemi hastane yönetimine verdim pratisyen hekimim bashekim kabul ediyor fakat dilekçem artk il saglık mudurlugune gidiyormuş. Dün bilgi almak icin mudurluge gittimve ordaki gorevliler mudurun dilekcemi imzalayacagni zannetmediklerini zaten mudurun degisecegini soylediler fakat bana 1 ay icinde resmen donus yapmak zorunda olduklarini soyledigimde belli olmaz dediler bu konuda ne yapabilirm
başhekimin istifa kabulünde yetkisi yok. sağlık müdürlüğü ve valilik karar verir. 1 ay içinde cevap verme zorunlulukları yok. ohal den dolayı cevap beklemek zorundasınız
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4003905  gönderen whshne
 12.10.2017 - 22:23:28
Sayın Hocam Merhaba
657 ye tabiyim ve pratisyen hekim olarak eğitim araştırma hastanesi acil servisinde çalışıyorum, mecburi hizmet süremi tamamladım. Hastanem kamu hastaneler birliğine bağlı. (son dönemdeki değişiklikler ile ne oldu bilmiyorum). Hastane yöneticiliğine istifa dilekçemi verdim bana yazılı olarak uygun görülmediği şeklinde dönüş oldu. Fakat ailevi sebeplerden ötürü istifa etmek zorundayım, sorum şu

bu aşamada bir üst merci neresidir? gidip başka nereye başvurabilirim ?
işe gitmeyi bırakır usulsüz ayrılısam ne yaşarım?
yapabileceğim alternatif neler olabilir?

Şimdiden teşekkürler

#4004012  gönderen drkedipisi
 13.10.2017 - 00:33:32
Bu yeni çıkan bir değişiklik olduğu ifade ediliyor (aşağıdaki linkte ekledim) sözleşmelilerin istifasını etkiler mi? Sözleşmeliden usulsüz ayrılmanın bir yaptırımı olur mu? Üniversiteden uzmanlık aldım dhy kurası ile atandım göreve başlamazsam yine cezam 1 yıl mı? Dhy de (ohal şartlarında dahi) Doğum nedeniyle ücretsiz izin kullanmamız engellenebilir mi?
Teşekkürler kolay gelsin
Kullanıcı avatarı

#4004044  gönderen dr_demirci
 13.10.2017 - 08:45:50
whshne yazdı:Sayın Hocam Merhaba
657 ye tabiyim ve pratisyen hekim olarak eğitim araştırma hastanesi acil servisinde çalışıyorum, mecburi hizmet süremi tamamladım. Hastanem kamu hastaneler birliğine bağlı. (son dönemdeki değişiklikler ile ne oldu bilmiyorum). Hastane yöneticiliğine istifa dilekçemi verdim bana yazılı olarak uygun görülmediği şeklinde dönüş oldu. Fakat ailevi sebeplerden ötürü istifa etmek zorundayım, sorum şu

bu aşamada bir üst merci neresidir? gidip başka nereye başvurabilirim ?
işe gitmeyi bırakır usulsüz ayrılısam ne yaşarım?
yapabileceğim alternatif neler olabilir?

Şimdiden teşekkürler
başhekimlik haricinde dilekçe veremezsiniz. usulsüz ayrılırsanız ömür boyu men cezası alırsınız
Kullanıcı avatarı

#4004048  gönderen dr_demirci
 13.10.2017 - 08:51:12
drkedipisi yazdı:Bu yeni çıkan bir değişiklik olduğu ifade ediliyor (aşağıdaki linkte ekledim) sözleşmelilerin istifasını etkiler mi? Sözleşmeliden usulsüz ayrılmanın bir yaptırımı olur mu? Üniversiteden uzmanlık aldım dhy kurası ile atandım göreve başlamazsam yine cezam 1 yıl mı? Dhy de (ohal şartlarında dahi) Doğum nedeniyle ücretsiz izin kullanmamız engellenebilir mi?
Teşekkürler kolay gelsin
sözleşmeliden ayrılmanın memuriyet için bir yaptırımı yok. üniversiteden atananlar gitmezse sadece 1 yıl ceza alır. doğum iznini vermek zorundalar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Ben 6. Bölgede görev yapan sözleşmeli uzman doktorum. mecburimi 2 ekim 2017 de tamamlamadan yaklaşık 2-2,5 ay öncesinden Khb e dilekçemi verdim. 3 ekimde sözleşmeden istifa edip devletmemurluğuna geçmek istemiyorum diye. Fakat sekreterlik Yeni çıkan khk nedeniyle bakanlık müsteşarı onayı için 2 ekimde Ankara'ya gönderdi. Ben hala onay bekliyorum. Onay vermez ise yada ben onay beklemeden sözleşmeden istifa edersem bu durum devlet memurluğundan men gibi bir anlam çıkarır mı? Benim nerdeyse dilekçe vereli 3 ay olacak.
Kullanıcı avatarı

#4004122  gönderen dr_demirci
 13.10.2017 - 13:39:56
Özcan özmen yazdı:Ben 6. Bölgede görev yapan sözleşmeli uzman doktorum. mecburimi 2 ekim 2017 de tamamlamadan yaklaşık 2-2,5 ay öncesinden Khb e dilekçemi verdim. 3 ekimde sözleşmeden istifa edip devletmemurluğuna geçmek istemiyorum diye. Fakat sekreterlik Yeni çıkan khk nedeniyle bakanlık müsteşarı onayı için 2 ekimde Ankara'ya gönderdi. Ben hala onay bekliyorum. Onay vermez ise yada ben onay beklemeden sözleşmeden istifa edersem bu durum devlet memurluğundan men gibi bir anlam çıkarır mı? Benim nerdeyse dilekçe vereli 3 ay olacak.
memuriyetle ilgili herhangi bir ceza verilemez. ayrılabilirsiniz
Merhaba sayın demirci hocam,
Ben de atanacağım yere gitmeyi düşünmeyenlerdenim. Atamanın iptali için bizim herhangi bir şey yapmamız gerekir mi? (Belge teslim, dilekçe vs.) Bir de tebligattan sonra 15 gün içinde gitmez isek ceza başlama süresi bu 15 günün sonu mu kabul edilir yoksa Bakanlığın kabul ettiği daha ileri bir tarih mi olur? (Bunu sorma sebebim, askerlik tecilinde ne zaman yaptırırsak yaptıralım mezuniyet tarihini esas almaları. Burada da buna benzer bir şey mevcut mudur diye merak ediyorum.)
Teşekkür ederim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4004415  gönderen dr_demirci
 14.10.2017 - 13:27:51
royalewithcheese yazdı:Merhaba sayın demirci hocam,
Ben de atanacağım yere gitmeyi düşünmeyenlerdenim. Atamanın iptali için bizim herhangi bir şey yapmamız gerekir mi? (Belge teslim, dilekçe vs.) Bir de tebligattan sonra 15 gün içinde gitmez isek ceza başlama süresi bu 15 günün sonu mu kabul edilir yoksa Bakanlığın kabul ettiği daha ileri bir tarih mi olur? (Bunu sorma sebebim, askerlik tecilinde ne zaman yaptırırsak yaptıralım mezuniyet tarihini esas almaları. Burada da buna benzer bir şey mevcut mudur diye merak ediyorum.)
Teşekkür ederim.
bir şey yapmaya gerek yok. 2 ay sonra atama iptal edilir. ceza internet tebligat tarihinden itibaren başlıyor

#4004420  gönderen hyfcgrkm
 14.10.2017 - 13:31:04
dr_demirci yazdı:
hyfcgrkm yazdı:77. Dhy'de açılan askeri kadrolara hiç gidilmezse 1 yıl devlet memuru olamamaktan farklı bir yaptırım uygulanabilir mi?

hayır, farklı bir şey olmaz
Teşekkürler
  • 1
  • 304
  • 305
  • 306
  • 307
  • 308
  • 327