Her türlü eğlence,oyun,yarışma ve ıvırzıvır paylaşımlarınız...

Kullanıcı avatarı
#1468324 gönderen rhin
02.11.2011 - 21:07:12
arkadaşlar ben 1 yıl mecburi hizmet yaptıktan sonra istifa ettim.şuan çalışmıyorum.ama şu ayda ödeme yapmaya başlamalısınız diye eve bildiri gelmişti.ben bu ödemeyi erteleyebilirmiyim sonuçta 2 yıl çalışmadım halen de çalışmıyorum.

bilen arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.
Kullanıcı avatarı
rhin yazdı:arkadaşlar ben 1 yıl mecburi hizmet yaptıktan sonra istifa ettim.şuan çalışmıyorum.ama şu ayda ödeme yapmaya başlamalısınız diye eve bildiri gelmişti.ben bu ödemeyi erteleyebilirmiyim sonuçta 2 yıl çalışmadım halen de çalışmıyorum.

bilen arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

ben de ödeme başlangıcımı kendim girip bulmuştum ama çalışma durumu gözetilmiyor sanırım ödeyen arkadaşlardan duyduğum. erteleme olmuyor sanırsam 8O
Kullanıcı avatarı
#1468383 gönderen sakaboy
02.11.2011 - 21:31:41
erteleyemiyorsun ama yeniden yapılandırmadan faydalanabiliyorsun diye biliyorum.. yani taksit sayını artırıp 3 aylık ödeme miktarını azaltıyorlar...
#1469111 gönderen kresentt
03.11.2011 - 15:12:14
rhin burdada karşılaştık.ben de 2009 mezunuyum evet bende baktım şimdi 3 sene uzatmışlar.taksit sayısı artmış.toplamda değişmemiş tabiki...iyi olmuş ya. üç ayda 1.200 yerine 600 ödecez.sevindirik oldum walla
Kullanıcı avatarı
#3049582 gönderen anders
25.11.2014 - 17:41:02
öğrenim kredimi peşin ödeyip kapatmak istiyorum bunun için ödeme ziraat bankasından mı oluyor yoksa kyk ya mı başvurmamız gerek bilgisi olan var mı
Kullanıcı avatarı
#3049692 gönderen eruditer
25.11.2014 - 20:30:28
anders yazdı:öğrenim kredimi peşin ödeyip kapatmak istiyorum bunun için ödeme ziraat bankasından mı oluyor yoksa kyk ya mı başvurmamız gerek bilgisi olan var mı

Kyk ya basvuruyorsun ama çok anlamlı olmuyor mezun olur olmaz ödersen faizinin yüzde 30 unu 1 yıl sonra ödersen faizinin yüzde 20sini odemiyorsun. Ben hesaplamistim 2500 lira karı oluyordu çok da anlamlı gelmedi gidip 20 lirayı 2000 lira için cepten çıkarmak
Kullanıcı avatarı
ben 2012 mezunuyum,geçtgmz temmuz ayında ödemelerim başladı ama hiç ödemedim,ödemicem de bakalım ne olacak
hala umudum var ama toplu bi afla silerler diye :D
Kullanıcı avatarı
#3049706 gönderen zoeys
25.11.2014 - 20:38:22
arkadaşlar mutlaka internet vergi dairesindne borcunuzu sorgulayın

eğer vergi dairesine verdilerse sizi maaşınıza banka hesabınıza ciddi ciddi el koyuyorlar
öyle bişey varsa gidin vergi dairesine yapılandırın
aman diyim.. hacize kadar gidiyor
Kullanıcı avatarı
zoeys yazdı:arkadaşlar mutlaka internet vergi dairesindne borcunuzu sorgulayın

eğer vergi dairesine verdilerse sizi maaşınıza banka hesabınıza ciddi ciddi el koyuyorlar

yeni ödemeye başlayacak olanlar için yapılandırmanın pek bi faydası yok gibi
internetten nasıl sorguluyoz ben mi yapamadım
Kullanıcı avatarı
dr_mirkan yazdı:ben 2012 mezunuyum,geçtgmz temmuz ayında ödemelerim başladı ama hiç ödemedim,ödemicem de bakalım ne olacak

o kadar gittik sorduk hala mı ödemedin benim çok az taksit kaldı ödemezsen arkadaşın dediği gibi maaşına haciz koyuyolar mecbur ödicen :D
Kullanıcı avatarı
meritamon yazdı:
dr_mirkan yazdı:ben 2012 mezunuyum,geçtgmz temmuz ayında ödemelerim başladı ama hiç ödemedim,ödemicem de bakalım ne olacak

o kadar gittik sorduk hala mı ödemedin benim çok az taksit kaldı ödemezsen arkadaşın dediği gibi maaşına haciz koyuyolar mecbur ödicen :D

ödeyesim yok ya:)
Kullanıcı avatarı
dr_mirkan yazdı:
meritamon yazdı:

iki ayda bir 750 oldu benim ama ben her ay 750 ödüyorum çabuk bitsin diye bence git yapılandır benim de yok ama mecbur :(
Kullanıcı avatarı
meritamon yazdı:
dr_mirkan yazdı:
meritamon yazdı:

iki ayda bir 750 oldu benim ama ben her ay 750 ödüyorum çabuk bitsin diye bence git yapılandır benim de yok ama mecbur :(

yapılandırma olunca taksit sayısı artıyo mu azalıyo mu?taksit sayısı azalıyosa her ay ödeyecgmz miktar artacak demek:)
Kullanıcı avatarı
dr_mirkan yazdı:
meritamon yazdı:
dr_mirkan yazdı:
meritamon yazdı:

yapılandırma olunca taksit sayısı artıyo mu azalıyo mu?taksit sayısı azalıyosa her ay ödeyecgmz miktar artacak demek:)

bi kere indirim falan yok yani bende hiç olmadı en az taksit 6 var oda işte 12 ay oluyo onu seçer iki ayda bir ödersin evet taksit sayısı az olunca ödeme artacak bi senede biter işte amma cimrisin az gez bi sene öde kurtul işte :) yoksa başına bela olcak ilerde
Kullanıcı avatarı
meritamon yazdı:
dr_mirkan yazdı:
meritamon yazdı:
dr_mirkan yazdı:
meritamon yazdı:

bi kere indirim falan yok yani bende hiç olmadı en az taksit 6 var oda işte 12 ay oluyo onu seçer iki ayda bir ödersin evet taksit sayısı az olunca ödeme artacak bi senede biter işte amma cimrisin az gez bi sene öde kurtul işte :) yoksa başına bela olcak ilerde

cimrilikten değil,o parayı her türlü fazlasıyla ödicez biliyorum zaten:)sadece önümüzdeki bi sene ugrasmak istemiyorum,planlarımın arasında yoktu:)
Kullanıcı avatarı
#3051613 gönderen zoeys
28.11.2014 - 15:11:02
dr_mirkan yazdı:
zoeys yazdı:arkadaşlar mutlaka internet vergi dairesindne borcunuzu sorgulayın

yeni ödemeye başlayacak olanlar için yapılandırmanın pek bi faydası yok gibi
internetten nasıl sorguluyoz ben mi yapamadım

bu linkten sorgulayabilirsin

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/tem ... U_LOGIN_AC
Kullanıcı avatarı
#3051615 gönderen zoeys
28.11.2014 - 15:12:34
dr_mirkan yazdı:
meritamon yazdı:
dr_mirkan yazdı:
meritamon yazdı:

PEŞİM-2-6-9-12-18 TAKSİT VAR
ÖDEMELER İKİ AYDA BİR YAPILIYO
YANİ 18 TAKSİT 36 AY DEMEK
TAKSİT SAYISI ARTTIKÇA ÜCRET ARTIYOR AMA MESELA BENİM 14 700 FLN DI BORCUM TOPLAMDA 16 BİN OLACAK 18 TAKSİTE
Kullanıcı avatarı
#3055331 gönderen anders
02.12.2014 - 13:36:53
vergi dairesine düşmüş eşimin ve benim borçlar :) gittim yapılandırdım sonra da hepsini kapattım 1800 tl sini sildiler iyi oldu kafam rahatladı ..
Kullanıcı avatarı
#3055346 gönderen ry_
02.12.2014 - 13:47:22
anders yazdı:öğrenim kredimi peşin ödeyip kapatmak istiyorum bunun için ödeme ziraat bankasından mı oluyor yoksa kyk ya mı başvurmamız gerek bilgisi olan var mı

bende dün konuştum, direkt ankarayı aradım sordum yanlışlık olmasın diye. istersek tek seferde de ödeyebilirmuşuz. ödemeyi de ziraat bankasına yapıyoruz.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: drriza, NazKaan ve 16 misafir