Asistan hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı
#1357445 gönderen sevgi86
26.06.2011 - 16:48:29
arkadaşlar mezun olalı epey oldu.unutmuşum bu işleri.bir bilen varsa kısaca anlatabilir mi?
pubmede ulaşabiliyorum asistan abim şifresini verdi sağolsun...
Kullanıcı avatarı
#1357467 gönderen glokom
26.06.2011 - 17:08:16
sevgi86 yazdı:arkadaşlar mezun olalı epey oldu.unutmuşum bu işleri.bir bilen varsa kısaca anlatabilir mi?

son 10 yıldır pubmed de herhangi bi şifre yoktu sen sarışın mısın ne şifresi yaaa kandırmışlar seni.çiçeğim anlatıyımda uzun sürer sen sayfaya gir arama yapacağın kelimeyi tarat
Kullanıcı avatarı
#1357495 gönderen glokom
26.06.2011 - 17:31:27
obladioblada yazdı:mezun olalı epey olmuş ama buna rağmen klinikte asistan abisi varmış bir de...kızmızın adı da esra rengiz olmasın....

makale diyince dayanamaz bizim bilim adamı obladi bak heyecanlanmış gelmiş çocuk başlık boş çıktı..
hadi ben soruyum abi bu uptodate şifresi var mı ???
Kullanıcı avatarı
#1357506 gönderen sevgi86
26.06.2011 - 17:37:55
glokom yazdı:
sevgi86 yazdı:arkadaşlar mezun olalı epey oldu.unutmuşum bu işleri.bir bilen varsa kısaca anlatabilir mi?

son 10 yıldır pubmed de herhangi bi şifre yoktu sen sarışın mısın ne şifresi yaaa kandırmışlar seni.çiçeğim anlatıyımda uzun sürer sen sayfaya gir arama yapacağın kelimeyi tarat

of tamam full text için yayınlara üyelik gerekiyor ya.
hastanenin asistanlara verdiği şifreden bahsediyorum.lafın gelişi söyledim.
pubmed için gerekmiyor da diyebilirsiniz kibarca.bu ciddi bir başlık.eğlence başlıkları da var orada sürdürün bu muhabbeti.makale aramak konusunda kısa bilgi verecekseniz verin.
Kullanıcı avatarı
#1357509 gönderen obladioblada
26.06.2011 - 17:41:19
glokom yazdı:
obladioblada yazdı:mezun olalı epey olmuş ama buna rağmen klinikte asistan abisi varmış bir de...kızmızın adı da esra rengiz olmasın....

makale diyince dayanamaz bizim bilim adamı obladi bak heyecanlanmış gelmiş çocuk başlık boş çıktı..
hadi ben soruyum abi bu uptodate şifresi var mı ???

off yaa ne zaman anlıyacaksın glokom...makale deyince degil glokom gorunce heyecanlanıyorum ben...
Kullanıcı avatarı
#1357511 gönderen glokom
26.06.2011 - 17:42:50
sevgi86 yazdı:
glokom yazdı:

pubmed için gerekmiyor da diyebilirsiniz kibarca.bu ciddi bir başlık.eğlence başlıkları da var orada sürdürün bu muhabbeti.makale aramak konusunda kısa bilgi verecekseniz verin.

emir kipiyle konuşma önce.size adam gibi ciddiye aldım cevap yazdım ne biliyim neyi ne kadar biliyosunuz 2 ablalık yapalım dedik saçmalığın tependen atladı..neyi nerde yazacağımıda bende obladi de size sormadık...
Kullanıcı avatarı
#1357520 gönderen obladioblada
26.06.2011 - 17:50:10
glokom yazdı:
sevgi86 yazdı:
glokom yazdı:

emir kipiyle konuşma önce.size adam gibi ciddiye aldım cevap yazdım ne biliyim neyi ne kadar biliyosunuz 2 ablalık yapalım dedik saçmalığın tependen atladı..neyi nerde yazacağımıda bende obladi de size sormadık...

çok asabi bişi oldun kız sen...yedin kızı resmen :) kıza sarışın mı dedin önce, sonra çiçeğim börtü böceğim dedin, sonra da afedersin mal muamelesi çektin :) üstüne bi de azarladın...yuhhh...nasıl bir canavara dönüşmüşssün sen :)

sevgi sen de kusura bakma e mi...melek gibidir aslında glokom :) da biliyosun işte kadınlar bazen dengesiz olabiliyo :)
Kullanıcı avatarı
#1357526 gönderen glokom
26.06.2011 - 17:52:28
obladioblada yazdı:
glokom yazdı:
sevgi86 yazdı:
glokom yazdı:

çok asabi bişi oldun kız sen...yedin kızı resmen :) kıza sarışın mı dedin önce, sonra çiçeğim börtü böceğim dedin, sonra da afedersin mal muamelesi çektin :) üstüne bi de azarladın...yuhhh...nasıl bir canavara dönüşmüşssün sen :)

sevgi sen de kusura bakma e mi...melek gibidir aslında glokom :) da biliyosun işte kadınlar bazen dengesiz olabiliyo :)

obladi tamamen öküz öldü ortaklık bozuldu bundan bööle ben seni tanımıyorum..
Kullanıcı avatarı
#1357543 gönderen istdrftm
26.06.2011 - 18:07:20
şu an için en faydalı başlık.ama yine dr-geyikçiler tarafından taciz ediliyor.
pubmedte arama kısmından aradığın konuyu yazıyorsun.o zaten google gibi arama önerileri yapıyor.sonra sonuçlarda ucretsiz ve ücretli sonuçlar çıkıyor.binlerce full free text var,çoğu kez yetiyor.ama bazı üniversitelerin üyelikleri oluyor,oralardan herşeye ulşaşabilirsin,veya olmazsa olmaz bir yayına ihtiyacın var,kredi kartınla alırsın.
Kullanıcı avatarı
#1357550 gönderen sevgi86
26.06.2011 - 18:14:51
istdrftm yazdı:şu an için en faydalı başlık.ama yine dr-geyikçiler tarafından taciz ediliyor.
pubmedte arama kısmından aradığın konuyu yazıyorsun.o zaten google gibi arama önerileri yapıyor.sonra sonuçlarda ucretsiz ve ücretli sonuçlar çıkıyor.binlerce full free text var,çoğu kez yetiyor.ama bazı üniversitelerin üyelikleri oluyor,oralardan herşeye ulşaşabilirsin,veya olmazsa olmaz bir yayına ihtiyacın var,kredi kartınla alırsın.

çok teşekkürler.üniversitenin proxysinden girip arama imkanım var.belirtmiştim.
pubmed dışında bir arama motoru önerir misiniz?
bir de özellikle son yıllara ait makaleler lazım.bir de aile hekimliği alanında ya da dahiliye alanında sınırlayacağım.
tamam pubmed üyeliği gerekmiyor sadece proxyden giriyorum arıyorum doğru anlamışım değil mi?
Kullanıcı avatarı
#1357579 gönderen istdrftm
26.06.2011 - 18:37:51
pubmed full free textler için heryerden girebilirsiniz.
pubmed yayınları veriyor(kronolojik olarak sıralayabilirsiniz)
ayrıca dahiliye için muthiş bir kaynak var:uptodate
uptodate de konular en son güncel bilgi ve yayınlarla anlatılır.pc ve pocket pc şekli var. 2 gb a yakın bir veri kaynağı.internet üzerinden şifreyle veren bazı siteler bulunabilir.her yıl güncelleniyor.bulabilirseniz başka bir şeye ihtiyacınız kalmaz
Kullanıcı avatarı
#1357585 gönderen sevgi86
26.06.2011 - 18:42:18
istdrftm yazdı:pubmed full free textler için heryerden girebilirsiniz.
pubmed yayınları veriyor(kronolojik olarak sıralayabilirsiniz)
ayrıca dahiliye için muthiş bir kaynak var:uptodate
uptodate de konular en son güncel bilgi ve yayınlarla anlatılır.pc ve pocket pc şekli var. 2 gb a yakın bir veri kaynağı.internet üzerinden şifreyle veren bazı siteler bulunabilir.her yıl güncelleniyor.bulabilirseniz başka bir şeye ihtiyacınız kalmaz

anladım.şimdi buldum birkaç tane.uptodate i de yarın sorucam bizim kütüphaneden erişim olabilir.
çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
#1357586 gönderen class09
26.06.2011 - 18:43:50
pubmed girip araştırma yapmak istediğiniz konuyu yazın orada ilgili makaleleri abstract kısımlarını bulacaksınız , daha sonra sağ üst köşede sponsor linkler var bunları tıkladığınızda eğer proxy ayarlarını kullandığınız kurumun üyeliği varsa full texte ulaşabiliyorsunuz
aramaya başlamadan search butonunun sağında yer alan kısımda Limits diye bir button var bunu tıladığınızda aramayı özelleştirebilirsiniz mesela sadece 2010 yılından sonra yayınlanmış ingilizce filan konuyla alakalı ücretsiz makaleler gibi
bir konuyu öğrenmek için review araştırmak işin makalelere bakmanı tavsiye edebilirim
up do date
science direct
access medicine
willey online library
mdconsult
benim bildiğim siteler tubitak üzerinden proxy varsa yukarda yazdıklarıma ulaşabilirsin diye biliyorum
Kullanıcı avatarı
#1357623 gönderen drriza
26.06.2011 - 19:08:24
Saygisiz davranislar sahiplerine ait diyerek bu basligi forum basligini acan kisinin istegiyle kilitliyorum. Paylasima ve bilgiye saygisiz davrananlari kiniyorum sadece.... Teskler...

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir