Karşılaştığımız her tür Mesleki Sorunlarımız burada anlatıp tartışabiliriz.
Kullanıcı avatarı
arkadaşlar 1 aylığına il içi evimden yaklaşık 50 km uzaklıktaki bir hastaneye geçici görevlendirildim.ayda 8 nöbetim var.yolluk parası tahminizce ne kadar alırım? gidiş dolmuş ile gidersem 2 vasıta toplam 6 lira tutuyor yol masrafı yani gidiş geliş 12 lira.(arada 20 dk yürümem de cabası) cevaplarınızı bekliyorum
Kullanıcı avatarı
emre_salcin yazdı:geçici görevlendirmede yolluk vermiyolar,ben çok kaşıdım ama sonuç alamasım,ama görevlendirme parası alacaksın günlüğü 28 tlden yani raporsuz 30 güne 840 tl alırsın


bu 840 liranın yanında sanırım bir de döner alırım diye umuoyrum
Kullanıcı avatarı
haaa dönere gelince,oradakiler bizimkiler gibi uyanık mı bilmem,bana görevlendirmede iken döner yokinöbet parası yok falan dediler,il sağlığa gittim biraz kurcalayınca çıktı ortaya,dönerde alırsın,nöbet parası da ,üstelik bu görevlendirildiğin yere gitmek istemiyorsanda gitmek zorunda değilsin,mecburi hizmette iken kadron nerede ise orda kalnman gerekiyor,vali dahil afet,sel,savaş dışında kimse seni başka yere gönderemez bir dilekçeye bakar...mecburide değilsen ayrı tabi
Kullanıcı avatarı
mecburideyim.1 aylığına gönderdiler işin doğrusu pek isteyerek gitmedim onu uzatmaya çalışırlarsa dediğine göre mecburide olduğuma göre iptal etme hakkım var.teşekkürler bilgilendirmen için
walla aynı durum bende de mevcut, mecburideyim, aday memurum, valilik kararıyla 15 gün 90 km uzağa görevlendirildim,konaklama ücreti için fatura filan alacağız diye biliyorum, bir de geçici görevlendirildiğimiz kurumdan görev sonunda şu tarihler arası kurumda çalışmıştır diye yazı alıp onu kadromuzun olduğu kurumdan üst yazı ile sağlık müdürlüğüne postalayacağız diye biliyorum bu sayede harcırah kanununun14-1 maddesine göre yolluk veriyorlar ama şu hastaneden gelecek ücret konusunda bilgim yok benim de onu bilen varsa paylaşabilir mi ,hastane şark kurnazlığı yaparsa hakkımızı nasıl arayacağız filan...
Kullanıcı avatarı
emre_salcin yazdı:haaa dönere gelince,oradakiler bizimkiler gibi uyanık mı bilmem,bana görevlendirmede iken döner yokinöbet parası yok falan dediler,il sağlığa gittim biraz kurcalayınca çıktı ortaya,dönerde alırsın,nöbet parası da ,üstelik bu görevlendirildiğin yere gitmek istemiyorsanda gitmek zorunda değilsin,mecburi hizmette iken kadron nerede ise orda kalnman gerekiyor,vali dahil afet,sel,savaş dışında kimse seni başka yere gönderemez bir dilekçeye bakar...mecburide değilsen ayrı tabi

Nereye gönderemiyor arkadaşım milletin başını yakacaksın.Nereye bir dilekçeye bakıyor diyorsun.Adamlar maddeleri kendi istedikleri yönde yorumluyor.Doktor eksikliği sonuç olarak önemli bir durum sayılıyor ve vali onaylı gönderiliyorsun.

Mesela ben sözleşmeliyim aynı zamanda DHY'yüm.Aslında beni sadece 30gün eğitim amaçlı gönderebilirler.Ama yine bile çektiler.İşlerine geldiklerinde bu 30 günü İŞ GÜNÜ olarak yorumlayıp 3 katına da çıkarabiliyorlar.Hey yavrum hey daha neleri var.

Vali onayı gelip tebliğ edilince eğer gitmezsen başına büyük dertler açılır dilekçe versen dahi..Bir kere haklı durumda iken haksız duruma düşüyorsun. Vali ve İl Sağlık Müdürlüğü kararlarına uymamak , Haksız kazanç sağlamak , TC devletini zarara uğratmak gibi aklının ucuna gelmeyecek maddelerden hakkında idari ve adli soruşturmalar açılır.

O yüzden 1 aylık görevlendirmelere itiraz etmeden gidin.Bir daha çekerlerse veya 3 ay gibi uzun süre görevlendirilirseniz o zaman hem dilekçenizi verin ve dilekçenize gelen cevaba göre gerekirse idarim mahkemeye başvurun.Ve idari mahkemenin yürütmeyi durdurmasına kadar geçici görev yerinizde çalışmaya devam edin.
Kullanıcı avatarı
dhy 37. atama ile yaklaşık 1 ay önce kırklareli babaeski dh. acilinde göreve başladım daha refakat nöbetlerim bitmeden beni devlet hastanesi acilinde dr. açığı olmasına ragmen (3 hekimlerdi benimle beraber 4hekimdi) babaeski 112ye verdiler. 2 tane paramedik aynı anda eş durumundan farklı şehre gitmiş toplam 4 paramedikken 2 ye düşmüş sayı ve paramedik açığını dr. ile kapatmayı uygun görmüş olacaklar ki.....beni 112ye vermişler. daha yazım hala gelmemiş olmasına rağmen 112dekileri mağdur etmemek için başladım ama bi öğrendim ki beni dev. hast.nden çekip benim yerime başka bi hekimi geçici görevle oraya vericeklermiş, yerime geçici görevle bakıcak hekim arkadaşı buldum konuştum olay doğruymuş o da başlamak için yazısını bekliyormuş, şimdi birkaç sorum olucak: 1-itiraz etme hakkım var mı , varsa nereye ve nasıl 2- aynı belediye hudutları içinde geçici görevlendirmelerde yolluk alınıyor mu? 3- ücretlendirmem (15inde elime geçicek para) nasıl olucak?(kadrom acilde) yardımcı olursanız sevinirim
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
zalsitabin yazdı:
emre_salcin yazdı:haaa dönere gelince,oradakiler bizimkiler gibi uyanık mı bilmem,bana görevlendirmede iken döner yokinöbet parası yok falan dediler,il sağlığa gittim biraz kurcalayınca çıktı ortaya,dönerde alırsın,nöbet parası da ,üstelik bu görevlendirildiğin yere gitmek istemiyorsanda gitmek zorunda değilsin,mecburi hizmette iken kadron nerede ise orda kalnman gerekiyor,vali dahil afet,sel,savaş dışında kimse seni başka yere gönderemez bir dilekçeye bakar...mecburide değilsen ayrı tabi

Nereye gönderemiyor arkadaşım milletin başını yakacaksın.Nereye bir dilekçeye bakıyor diyorsun.Adamlar maddeleri kendi istedikleri yönde yorumluyor.Doktor eksikliği sonuç olarak önemli bir durum sayılıyor ve vali onaylı gönderiliyorsun.

Mesela ben sözleşmeliyim aynı zamanda DHY'yüm.Aslında beni sadece 30gün eğitim amaçlı gönderebilirler.Ama yine bile çektiler.İşlerine geldiklerinde bu 30 günü İŞ GÜNÜ olarak yorumlayıp 3 katına da çıkarabiliyorlar.Hey yavrum hey daha neleri var.

Vali onayı gelip tebliğ edilince eğer gitmezsen başına büyük dertler açılır dilekçe versen dahi..Bir kere haklı durumda iken haksız duruma düşüyorsun. Vali ve İl Sağlık Müdürlüğü kararlarına uymamak , Haksız kazanç sağlamak , TC devletini zarara uğratmak gibi aklının ucuna gelmeyecek maddelerden hakkında idari ve adli soruşturmalar açılır.

O yüzden 1 aylık görevlendirmelere itiraz etmeden gidin.Bir daha çekerlerse veya 3 ay gibi uzun süre görevlendirilirseniz o zaman hem dilekçenizi verin ve dilekçenize gelen cevaba göre gerekirse idarim mahkemeye başvurun.Ve idari mahkemenin yürütmeyi durdurmasına kadar geçici görev yerinizde çalışmaya devam edin.

arkadaşım ben DHY 657 ye tabi doktorlar için diyorum,bu kapsamdaki hiçbir hekimi ilçe dışına görevlendirme ile gönderemezler,kanun maddesini hatırlamıyorum ama daha bu sitede bir forumda bu konu tartışıldı ve ilgili madde verilmişti.Bir arkadaşımı bulunduğu yerden daha kötü bir yere göndermeye kalktılar,dilekçe vericem şu şu maddeye göre beni buraya gönderemzssiniz deyince görevlendirmeyi iptal ettiler,yerinde kaldı,bildiğim kadarıyla sağlık bakanlığı bu tür görevlendirmelere karşı imiş,sbden habersiz il sağlık ayarlıyormuş,sebebi ise kırsaldaki hekimin torpille merkeze çekilmesini önlemekmiş,benim görevlendirildiğim yer bulunduğum yerden çok daha iyi olduğu için ses çıkarmadım,ha uğraşırlar konusunda haklısın ama ben itiraz etsem nolcak kki,kadromun bulunduğu yerde mecburi süresi 350 gün,gelişmişlik grubu 6,türkiyenin en geri 6. ilçesi,il sınırları içinde gönderebilecekleri daha kötü bi yer zaten yok :)
Kullanıcı avatarı
ayyasdr yazdı:dhy 37. atama ile yaklaşık 1 ay önce kırklareli babaeski dh. acilinde göreve başladım daha refakat nöbetlerim bitmeden beni devlet hastanesi acilinde dr. açığı olmasına ragmen (3 hekimlerdi benimle beraber 4hekimdi) babaeski 112ye verdiler. 2 tane paramedik aynı anda eş durumundan farklı şehre gitmiş toplam 4 paramedikken 2 ye düşmüş sayı ve paramedik açığını dr. ile kapatmayı uygun görmüş olacaklar ki.....beni 112ye vermişler. daha yazım hala gelmemiş olmasına rağmen 112dekileri mağdur etmemek için başladım ama bi öğrendim ki beni dev. hast.nden çekip benim yerime başka bi hekimi geçici görevle oraya vericeklermiş, yerime geçici görevle bakıcak hekim arkadaşı buldum konuştum olay doğruymuş o da başlamak için yazısını bekliyormuş, şimdi birkaç sorum olucak: 1-itiraz etme hakkım var mı , varsa nereye ve nasıl 2- aynı belediye hudutları içinde geçici görevlendirmelerde yolluk alınıyor mu? 3- ücretlendirmem (15inde elime geçicek para) nasıl olucak?(kadrom acilde) yardımcı olursanız sevinirim
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

1-ilçe aynı ise itiraz edemezsin,ilçe dışı ise il sağlık müdürlüğünden ilgili kanunu öğrenip dilekçe verebilirsin,inan haklı isen dilekçeni işleme bile koymadan görevlendirmeni iptal ediyolar,sb duymasın diye
2-görevlendirme parası alınıyor,günlüğü 28 küsürden
3-maaşını ve sabitini kadronun olduğu yer,performansını görevlendirildiğin yer yatırıyor
Kullanıcı avatarı
işte kanun maddesi de burada,
Arkadaşlar Dahlia gibi bizim il aile hekimliğine geçince 3 ay devlet hastanesi aciline geçici görevlendirmem çıktı ve benimki 12 şubatta bitiyor.Sağlık bakanlığını aradım,mecburi hizmette olduğumu tekrar geçici görevlendirme olabilir mi diye sordum.Onlarda kendi isteğin dışında geçici göreve gönderemeyeceklerini söylediler.Peki görevlendirirlerse iptal etmek için ne yapabilirim diye sorunca müdürlüğe gidip mecburi hizmetin 5173 nolu kanun gereğince beni görevlendiremezsiniz dersek otomatikmen görevlendirmemiz iptal oluyormuş.Ben de kanuna baktum ilgili kanunun EK MADDE 6 kısmında yazıyor.Bilginize
Kullanıcı avatarı
Arkadaslar bende 3 ay gecici goreve gittim il ici fakat hic bir sekilde gecici gorev parasi almadim dilekce yazdim memuriyet mahalli icinde yani belediye sinirlari icinde oldugundan alamazsiniz die bir cevap geldi bu gecici goreve giden bir arkadas irtibata gecerse sevinirim esgal teskil etmesi bakimindan yada yasa yonerge ornegi.
Kullanıcı avatarı
Ilceden merkeze gittim dilekceme gelen cevap6245 sayili kanunun 3.(g) maddesindeki memuriyet mahalli ibaresi eger odeme yapilacaksa neye gore olucak odeme olmucaksa neye gore olmucak bunu bilmek istiyorum arkadaslar eger varsa mahkemeye basvuracagim tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar mecburi hizmetimi yaparken (DHY uzman tabip) ilçeden il merkezine görevlendirildim.
Döner sermayeyi ilçeden mi yoksa il merkezindeki hastaneden mi alacam? Geçici görevlendirme süremde kadromun bağlı olduğu ilçe hastanesi ile performans puanı-ortalama puan-döner sermaye konularında bağlantım olacak mı?Bilgisi olanlar varsa sevinirim
Kullanıcı avatarı
arkadaşlar ben de görevlendirme ile başka bir ilçede 8 nöbet tuttum 8 gün tam yevmiye bide minübüs parasını yolluk formunu doldurarak aldım
görevlendirme yapıldığı zaman nerenin döneri daha yüksekse dilekçe ile oranınki alınabiliyor
bir de sağlık müdürü yardımcısı bizzat kendi istmezsem gitmeyebileceğimi söyledi
Kullanıcı avatarı
bende kadrom ilçedeyken 30 km mesafedeki il merkezinde görevlendirmem oldu. 3 aylık yolluk yövmiye alınıyor yeterki aynı belediye sınırları içinde olmasın sorun mesafe değil idari sınırlar. Ancak yolluk yılda bir veya iki kez ödenek gelir o zaman toplu yatırırlar parayı gitttiğin yerin mutemetliğinin ensesinde boza pişir el mahkum yapar.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir