Türkiyemiz'den güncel ve sıcak haberler burada...

Kullanıcı avatarı
ben sağlık personeliyim babam kolon kanseri beyin metastazı var su an radyoterapi alıo ancak son 1 haftadır davranış değişikliği gösteriyo.konusmakta zorlanıo ve dün dikkatimi çekti ellerine hakim değil meyve suyu aldım pipeti meyve suyuna sokmakta zorlanıo.dr unu aradım bugun hemen dekort vericeklerini söylediler.beyin metastazı olan kanser hastalarında ortalama yasam süresi 4 6 ay mıdır.şu an napim elim kolum bağlandı şu cumleleri yazarken de ağlamama engel olamıyorum kusura bakmayın içim rahat etmediği için bunları yazdım.cvp vericek arkadaslara tesekkürler
Kullanıcı avatarı
airwalk yazdı:ben sağlık personeliyim babam kolon kanseri beyin metastazı var su an radyoterapi alıo ancak son 1 haftadır davranış değişikliği gösteriyo.konusmakta zorlanıo ve dün dikkatimi çekti ellerine hakim değil meyve suyu aldım pipeti meyve suyuna sokmakta zorlanıo.dr unu aradım bugun hemen dekort vericeklerini söylediler.beyin metastazı olan kanser hastalarında ortalama yasam süresi 4 6 ay mıdır.şu an napim elim kolum bağlandı şu cumleleri yazarken de ağlamama engel olamıyorum kusura bakmayın içim rahat etmediği için bunları yazdım.cvp vericek arkadaslara tesekkürler
kardeşim evre 4 anladığım kadarıyla babanız.evre 4 hastalara 4 ay derler genelde ama Allahtan başka bilen olmaz.benim akrabam aynı hastalık aynı evre 1 yıl yasamıstı.Allah sabır versin.
Kullanıcı avatarı
Öncelikle geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum airwalk..
Tabi ki tıp bilimi diğer tüm rasyonel bilimler gibi bazı istatistiklere ve ortalama değerlere sahiptir.. ancak bunlar geneli baz almak durumunda olduğumuz için genel bir yaklaşım geliştirebilme çabasından doğmuş kesinliği 2+2=4 şeklinde ifade edilemeyecek verilerdir.. çünkü bizler materyallerle maddelerle değil, insanlarla uğraşıyoruz ve her insanın farklı bir bünyesi, tedavilere de farklı farklı cevapları oluyor..
Babanın beyninde metastaz gelişmiş olması çok iyi bir haber değil, ama tamamdır bunun süresi de bu kadardır diye düşünmek de çok mantıklı değil.. bırakalım onu bir hastasına 5 dk.dan fazla zaman ayırdığı zaman devleti tarafından cezalandırılar, zamansızlıktan hastalarına ortalamalara göre ortalama hizmet vermek zorunda bırakılan hekimleri düşünsün.. çünkü başka çareleri yok.. elimizden geleni de 13 martta göstereceğiz..

madem ki sen de bir sağlık personelisin.. gel bizim yaklaşımımız farklı olsun..

öncelikle bu siteye takılanlar adından da anlayacağın üzere genelde TUS'a hazırlanan hekimler.. yani evet bizlerin de kolon kanseri ve metastaz sonrası gidişatla ilgili bilgimiz var tabi ki ve olmak da zorunda.. ancak.. bunlar çoğunlukla kitabi bilgiler.. ömürlerini bu meseleye adayan profesörler var ve tecrübe tıpta cidden fark yaratır..
ben senin yerinde olsa idim.. ortalamalara kulak asmamaya çalışırdım.. ne olacak ki kötü şeyler duyduysan..
boşver..
bence öncelikle babanın tedavi görmekte olduğu kurumdan memnun musun, doktoruna güveniyor musun? onu netleştir..
sonra birebir doktoru ile bu meseleyi görüş..
geneli boşver.. babanın şu anki performansı, hali vaziyeti ile herhangi bir cerrahi şansı olup olmadığını öğren, ve eğer için daha çok rahat edecekse bunu birkaç farklı büyük üniversitenin hocalarına bizzat çıkarak babanın dosyaları ile giderek sor.. ve mümkünse doktorların bu kararı verirken babanı görmelerini sağla.. çünkü alınacak bir operasyon kararında hastalığın evresi kadar hastanın genel durumu da önemlidir..
evet biliyorum ki tüm bunlar çok direnç gerektiren, sabrını ve kararlılığını zorlayan şeyler ama içinde kuşku bırakmayacak yanıtlar almak için bazen insanın kendini aşması gerekiyor..
belki de zaten yapılması gerekenin maksimumu bir tedavi sürecindesiniz ve dahası faydadan çok zarar verecekti..

yetkin ve güvendiğin doktorlarla birebir bu görüşmeleri yaptıktan sonra yapılabilecekler konusunda da inanıyorum ki için daha çok rahatlayacaktır..
keşke daha çok bilgi sahibi olabilsem ve daha büyük yardımlarım dokunabilse ama tecrübelerime dayanarak elinden geleni sonuna dek yapmanı tavsiye ediyorum.. çünkü sağlık sektöründeyiz ve bu sektörde ömrümüzü geçireceğiz.. varsın biraz özel olalım, biraz daha farklı değerlendirilelim, en azından daha iyi bilgilendirilelim..
acil şifalar diliyorum..

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir