Her türlü eğlence,oyun,yarışma ve ıvırzıvır paylaşımlarınız...

arkadaşlar tam 5 haftadır ikinci el araba arıyorum...

genelde baktığım sayfa malumunuzdur ki sahibinden.com

sahibinden diye bulduğum arabaların hepsi istisnasız galerici çıktı...

yada boya yok diyor komple boya çıkıyor, değişen yok diyor motoruna kadar değişmiş çıkıyor...

buraya kadar siteyi ilgilendirmiyor, tamam...

ama sahibinden ilanı veripte galerici çıkan sahtekarların yada ilanda söylenenden tamamen farklı bir şey çıkan sahtekar araba sahiplerinin ilan numarasını site yönetimine bildirdiğim halde, ısrarla ilgilenilmiyor... vede ilanlar hala duruyor...

hadi ben o kadar benzin yaktım arabaya bakmaya gittim, soyunu sopunu araştırdım en sonunda da galerici olduğunu öğrendim...yada ustaya para bayılıp motoruna kaputuna baktırıp bir alay para bayıldım...bari başkaları aynı tuzağa düşmesin...

umarım site yönetimi bundan sonra uyarıları dikkate alırda sahte ilanlara gereken tavrı koyar....

çünkü bu devirde güvenilirlik en önemli şey....
SsurgeonN yazdı:Adamların düşünceleri nasıl çalışıyor anlamiorum sanki yalan söyledikleri anlasilmiycak sitenin falanda umrunda deildir bence sanada gecmis olsun

ilan verenler eminim bir saf dek gelirde kakalarız diye düşünüyorlardır...

orda sahibinden yazıyor, adınıda mehmet veriyor misal...

gidiyorsun bir bakıyorsun adı kazım misal...

benim başıma dört kere geldi...

adama diyorsunki ruhsatla ilan sahibi ismi tutmuyor.... palavra hazır...

birisi diyorki kazımın mehmede borcu vardıda, ev satın aldıda oda onun duvarını boyadıda vs. vs. vs... eeee sonuç; araba galericinin üzerine..

başka biriside başka mazeret; kazım mehmete noterde sattıda, trafikten üzerine almadıda vs. vs. vs.. eee sonuç; araba galericinin üstünde..

bir başkasıda diyorki; ben kazım... mehmet bana vekalet verdi... eeee mehmet eşittir galerici...

telefonla ısrarla sormama rağmen, başımdan geçenleri anlatmama rağmen, bak galerici değilsin değilmi diye sormama rağmen bunlar başıma geldi...

nasıl bir devirde yaşıyoruz anlamak mümkün değil...

kim kimi bulursa nokta nokta...

yuh yaaa...
doctreus yazdı:zaten internetten yapılan ev ve araba alışverişlerini bi türlü anlıyamamışımdır

hadi ev sabit bir yere gitmiyor, gidip bakabilirsin...

ama arabayı nerden bulacaksın ki, galericilerden mi...

bir önerin varsa açığım yani....

hatta özelliklerinide yazıyım

2008 model

ford fiesta

kaporta ve tavan hariç boyalı olabilir, ama değişensiz olacak...

dizel olacak

birde en fazla 90.000 km de ve en fazla 20.000 tl olacak...

ben sahibinden.com da yada araba.com da bu tarz özellikleri yazarak araba bulabiliyorum...ama karşılığı hep yanlış yönlendirmeyle bitiyor malesef...
Kullanıcı avatarı
bu "değişeni olmasın" olayını hiç anlayamamışımdır. adam çekiçle vura vura doğrultup. macunu basıp düzelteceğine ve ilk darbede kabak gibi ortaya çıkacağına.. bırakın orijinal parçasıyla değişmiş olsun yahu.. :)
drpeker yazdı:bu "değişeni olmasın" olayını hiç anlayamamışımdır. adam çekiçle vura vura doğrultup. macunu basıp düzelteceğine ve ilk darbede kabak gibi ortaya çıkacağına.. bırakın orijinal parçasıyla değişmiş olsun yahu.. :)

öyle değil arkadaşım :lol: :lol: :lol:

tanıdığın ustaya götüreceksin ki bunları söyleyecek...

senin dediklerin zaten boya kalınlığından ve eğimden belli olur...onlar bi usta için anlaması kolay şeyler..

ayrıca haklısın bir noktada... değişeni benim içinde önemli değil... ama türkiyede 2. el alan adam, değişen dediğinde geri geri kaçmaya başlıyor... aslında hiç önemi yok, hatta yeni bir kapı yada çamurluğun oluyor ama, gelde bunu bizim vatandaşa anlat.. 2. el satarken değişeni varsa satamazsın.. mantık o :wink:
Kullanıcı avatarı
abi buna site nasıl bi önlem alacak ki?yani isminin sahibinden.com olması hiçbişey ifade etmiyor maalesef.oranın asıl müdavimleri emlakçılar ve galericiler.binlerce ilanı araştırmaz ki adamlar...
Kullanıcı avatarı
knife yazdı:abi buna site nasıl bi önlem alacak ki?yani isminin sahibinden.com olması hiçbişey ifade etmiyor maalesef.oranın asıl müdavimleri emlakçılar ve galericiler.binlerce ilanı araştırmaz ki adamlar...

şikayetleri dikkate alsa o da yeter
Kullanıcı avatarı
jiks24 yazdı:arkadaşlar tam 5 haftadır ikinci el araba arıyorum...

yada boya yok diyor komple boya çıkıyor, değişen yok diyor motoruna kadar değişmiş çıkıyor...

ama sahibinden ilanı veripte galerici çıkan sahtekarların yada ilanda söylenenden tamamen farklı bir şey çıkan sahtekar araba sahiplerinin ilan numarasını site yönetimine bildirdiğim halde, ısrarla ilgilenilmiyor... vede ilanlar hala duruyor...

hadi ben o kadar benzin yaktım arabaya bakmaya gittim, soyunu sopunu araştırdım en sonunda da galerici olduğunu öğrendim...yada ustaya para bayılıp motoruna kaputuna baktırıp bir alay para bayıldım...bari başkaları aynı tuzağa düşmesin...

umarım site yönetimi bundan sonra uyarıları dikkate alırda sahte ilanlara gereken tavrı koyar....

arabamızı sol tarafında vurukla sattık,tüp takılıydı,kaç hava yastığı olduğunu internete arabanın sitesine girsen bilirsin.sattığımız kişi internete ilan vermiş,plakasıyla bizim araba..neymiş araba 0 hasrlıymış,neymiş tüp bilmem kaç liralıkmış,8 hava yastığı varmış..sattı mı bilmiyoruz,iyi sıkmış.kanıpta alan varsa yazık valla
Kullanıcı avatarı
mcanerg yazdı:
knife yazdı:abi buna site nasıl bi önlem alacak ki?yani isminin sahibinden.com olması hiçbişey ifade etmiyor maalesef.oranın asıl müdavimleri emlakçılar ve galericiler.binlerce ilanı araştırmaz ki adamlar...

dostum nasıl önlem alacak...hergün bin tane ilan ekleniyo yani hangileri gerçek tüzel kişilik bunu araştıramaz adam.
amelie_poulain yazdı:
jiks24 yazdı:arkadaşlar tam 5 haftadır ikinci el araba arıyorum...

arabamızı sol tarafında vurukla sattık,tüp takılıydı,kaç hava yastığı olduğunu internete arabanın sitesine girsen bilirsin.sattığımız kişi internete ilan vermiş,plakasıyla bizim araba..neymiş araba 0 hasrlıymış,neymiş tüp bilmem kaç liralıkmış,8 hava yastığı varmış..sattı mı bilmiyoruz,iyi sıkmış.kanıpta alan varsa yazık valla

uyanık olacaksın valla...

o para nasıl kursaktan geçer hayret...

yada vicdan nasıl kabul eder...

araştırıp sordunmuda paranoyak derler...

ortası yok heralde...
jiks24 yazdı:
davargiller yazdı:hepsiburada.com iyi bir yer ama orada da araba satılmıyor :)

teşekkürler yinede, en azından genel kültür oldu :lol: :lol: :lol:

ben bir foto makinası bir de telefon aldım 4 günde geldi. nazar değmesin çok memnunum :)
j_abruzzi yazdı:Hep demişimdir ne olursa olsun internet sakat iş abi...

Hele ki en yakınına güvenemediğin bu devirde ...???

yeni avatarın süpermiş...

sende benim gibi nicholas cage cisin heralde... :lol: :lol: :lol:

ayrıca bir araba nerden alınabilir...

ya sıfır alacaksın ki o kadar para yok

yada galeriden alacaksın ki güvenemiyorum

yada araba pazarından bulacaksın ki, internet çıktı çıkalı araba pazarına külüstürler geliyor...

yani bende ne yapacağımı şaşırdım...
j_abruzzi yazdı:nicolas cage hayranı olan biri olarak sawyera veda ettim; ama hep kalbimde olacakk

Hatta sawyerla alakalı bi başlık da acıp ölümsüzleştireceğim...(kimse yanaşmasın benim eski avatar sawyırcımaa) Laughing Laughing Laughing

cadılar zamanını seyrettinmi... saçma ama sonucta cage başrollerde...

ha bu arada bizden bağımsız sohbet başlık dışına kaydı :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
arkadaşlar 2004 passat 175000de araba sattım,sahibinden.comda,alan galericiydi ve bikaçgün sonra arabamı 90000 kmde olarak ilanını gördüm....en güzeli bildikten almak yada bi dr'un kendisinden almak...
knife yazdı:
mcanerg yazdı:

dostum nasıl önlem alacak...hergün bin tane ilan ekleniyo yani hangileri gerçek tüzel kişilik bunu araştıramaz adam.

ama o zaman da güvenilirliğini yitirir...

madem o kadar ilan alıyor, sorumluluğunuda yerine getirecek...

bilmiyorum, profesyonellik bunu gerektirir diye düşünüyorum

hem tartıştığımız site sahibinden.com.yani tartışmaya değer bir site diye düşünüyorum, ve de ilgisizliğini kendilerine yakıştıramıyorum...

benim gözümde bir marka, eleştirilmeyede alışsınlar...

sonuçta eleştirilebilecek kadar büyümekte bir başarı...tabi ki eleştirilere kulak asmak şartıyla...

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir