İhtisa yapmak istediğiniz dalla ilgili sorularınız merak ettiklerinizi yazın,o dal ile ilgilenen üyelerimiz yardımcı olacaktır..
Kullanıcı avatarı
#1064235 gönderen eylule
18.11.2010 - 13:25:35
Sadece 'dahiliye en iyi yerler istanbul ' diye bir başlık açılmış. tüm türkiye için yazalım lütfen. lütfen herkes bildiği dahiliye kliniklerini aktarsın.

nöbeti çok, parası azsa da dahiliye seven bir kesim var her zaman.
Kullanıcı avatarı
#1064518 gönderen avicenna5586
18.11.2010 - 21:48:27
Adnan menderes dahiliye iyidir. küçük olduğuna bakma yeni hastaneye taşındılar..yatak sayısı fena sayılmaz
ancak hocalar çok maligndir ama beğenirlerse da tam beğenirler.
eğer ayda 15 nöbete , aşağılanmalara katlanırsan
çok iyi bir dahiliyeci olabilirsin
zaten her işlerini internlere yaptırırlar.
ydus da fena sayılmazlar.

bu arada göğüs hastalıkları süperdir
düşünüyorsan değerlendir..
başarılar
ama yayın sayımız az
Kullanıcı avatarı
#1064556 gönderen drmurat08
18.11.2010 - 22:38:56
drtusun asistan bölümünde türkiyedeki bütün hastanelerin bütün bölümleri hakkında bilgi var güncel.ordan da bakabilirsin asistan yorumlarına
Kullanıcı avatarı
#1064557 gönderen djdrdery
18.11.2010 - 22:40:14
uludağ dahiliye en rahat dahiliyelerden biridir. çünkü uludağda tüm işleri internler yapar, asistan yatar. bikaç malign hoca var ama o da normal her üniversite de var. bi ara dönerler yatmıyodu ama hükümet 50 milyon dolar yardım yapınca bildiğim kadarıyla dönerler de yatmaya başladı. akademik açıdanda bildiğim kadarıyla iyi. kısacası dahiliye yazacaksanız uludağ'ı da tercihleriniz arasına alın.
Kullanıcı avatarı
#1065502 gönderen cecil21
20.11.2010 - 19:42:44
uludağ dahiliyenin bildiğim kadarıyla pek iyi yönü yok.malin hocalar varmış.uludağ dahiliye iyi olsa puanı o kadar düşük olmazdı zaten 5.büyük il olmasına rağmen.kardiyosu da zor.nöbeti fazlaymış.uludağ yazmayın bence
istanbulu sevenler çapa ve cerrahpaşa yazsın.marmara yazmasın.
İzmirde ege tek geçerim.ortam iyi.hocalar iyi.vaka bol.ydus başarısı da cok iyi.
ankara hacettepe deseler de bence o kadar abartılcak yanı yok.ama ankara tıp yerine hacettepe yazılabilinir.
Kullanıcı avatarı
#1065800 gönderen biradetvelet
21.11.2010 - 12:09:53
istanbulda çapa çok iyi biraz yoğun ama eğitimi çok iyiymiş. her sabah 8 de vaka toplantısı yapılyor başka şeyler yapılıyor eğitim ortamı iyi.cerrahpaşa rahat sayılır ama eğitim açısından yine iyidir özellikle cadde üzeri olmamasından dolayı nöbetlerde çapanın yoğunluğunu yaşamazlar.çapa ve ctf nin güzel tarafı bölüm bölümdür. mesela 2 ay hematodaysan sadece hemato hastası bakarsın sonra diğer bölüme geçersin.tomlam gelir olarak da bildiğim kadarıyla 2500 falan alıolar.bu ikisinin yaın bölgesinde samatya ve haseki var.samatya da iyidir kalitelidir ama samatya ve hasekinin kötü tarafı 1. servis 2. sevis diye ayrılır ve her serviseher hasta yatabilir. bi hastan romato hastasıyken diğer onko olabilir.hasekiyi tavsiye etmem aşırı yoğun ve fazla eğitim yok.ve genelde bazı birimleri merkezi kabul edilir.ctf de biz asla kene çıkarmazdık hepsini hasekiye gönderirdik çünkü infeksiyon merkezi hasekiydi. domuz gribi çıkınca çok yorulmuşlardı onlar.giden birinden duyduğum kadarıyla kocaeli dahiliye çok rahatmış ayda 8 civarı nöbet tutup çok da yoğun geçmiyormuş.yazılabilecek bir yermiş.samsun dahiliye asla tavsiye edilmez demişlerdi.uludağ dahilyenin eğitim açısından iyi olduğunu hatta uludağ üni için yazılabilecek 2-3 bölümden biri olduğunu duymuştum.başka da bilmiyorum :)
Kullanıcı avatarı
#1065817 gönderen alanya
21.11.2010 - 13:05:10
en iyisinin çapa dahiliye olduğunu düşünüyorum.ardından cerrahpaşa gelir.ankarada bir yer üşünürsen hacettepeden başkasını yazma bence.eğitim araştırmalarda dahiliye yazmamanı tavsiye ederim.dahili branşlarda her zaman üniversite yazılmalı bence.
Kullanıcı avatarı
#1065831 gönderen eylule
21.11.2010 - 13:42:27
bilgilerini paylaşan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. mersin ve konyadaki dahiliyeler hakkında bilgisi olanlar var mı acaba ?
Kullanıcı avatarı
#1065834 gönderen eylule
21.11.2010 - 13:44:14
deep_purple yazdı:ankara ünv,ankara ünv,ankara ünv.....
bir numara

hocaları malign diye duymuştum, ortamı ve nöbet yoğunluğu hakkında bilgi verebilir misiniz ?
Kullanıcı avatarı
#1065836 gönderen eylule
21.11.2010 - 13:45:41
alanya yazdı:en iyisinin çapa dahiliye olduğunu düşünüyorum.ardından cerrahpaşa gelir.ankarada bir yer üşünürsen hacettepeden başkasını yazma bence.eğitim araştırmalarda dahiliye yazmamanı tavsiye ederim.dahili branşlarda her zaman üniversite yazılmalı bence.

eğitim açısından mı yoğunluk açısından mı eah ları önermiyor sunuz acaba ? bir de ankarada eah lardan nispeten iyi olan bir öneriniz var mı?
#1065846 gönderen deep_purple
21.11.2010 - 14:00:45
valla mersin iyi de hastanenin fiziksel koşulları çok kötü. siz sanırım 4. sınıfsınız gelene kadar belki hastane taşınır,amaşu ara pek iyi değil. mersin diye katlanılabilir ama.
Kullanıcı avatarı
#1065850 gönderen eylule
21.11.2010 - 14:07:51
deep_purple yazdı:valla mersin iyi de hastanenin fiziksel koşulları çok kötü. siz sanırım 4. sınıfsınız gelene kadar belki hastane taşınır,amaşu ara pek iyi değil. mersin diye katlanılabilir ama.

teşekkür ederim. yok ben pratisyenim. daha doğrusu bu aralar ev doktoruyum istifa ettim. kardelen06 yazmış 2 senem var daha diye onunla karıştırdnz sanırım. ankara dahiliye hakkında bilgi verebilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
#1065858 gönderen alanya
21.11.2010 - 14:21:08
eylule yazdı:
alanya yazdı:en iyisinin çapa dahiliye olduğunu düşünüyorum.ardından cerrahpaşa gelir.ankarada bir yer üşünürsen hacettepeden başkasını yazma bence.eğitim araştırmalarda dahiliye yazmamanı tavsiye ederim.dahili branşlarda her zaman üniversite yazılmalı bence.

eğitim açısından mı yoğunluk açısından mı eah ları önermiyor sunuz acaba ? bir de ankarada eah lardan nispeten iyi olan bir öneriniz var mı?

eğitim olmadığı için eğitim araştırma hastanesini önermiyorum.ankarada eğitim araştırma hastanesi öneremem.çünkü kötünün iyisi budur desem de sonuçta kötü kötüdür değil mi?adım dahiliyeci olsun dersen o başka.ama illa ki ben iyi bir uzman olmak istiyorum dersen ne olursa olsun büyük şehirlerde asistanlık yapmak bence her zaman avantajdır.ve dahiliye açısından üniversite tabii ki.
Kullanıcı avatarı
#1065861 gönderen eylule
21.11.2010 - 14:24:12
alanya yazdı:
eylule yazdı:

eğitim olmadığı için eğitim araştırma hastanesini önermiyorum.ankarada eğitim araştırma hastanesi öneremem.çünkü kötünün iyisi budur desem de sonuçta kötü kötüdür değil mi?adım dahiliyeci olsun dersen o başka.ama illa ki ben iyi bir uzman olmak istiyorum dersen ne olursa olsun büyük şehirlerde asistanlık yapmak bence her zaman avantajdır.ve dahiliye açısından üniversite tabii ki.

çok mantıklı. anladım teşekkür ederim. tabi ki iyi bir dahiliyeci olmak isterim ama üni.lerde hocalardan çok çektim ondan eah a gidiyor aklım ama haklısınız. adı dahiliyeci olup bişe bilmedikten sonra gene zor duruma düşecek olan benim.
Kullanıcı avatarı
#1065866 gönderen alanya
21.11.2010 - 14:27:46
ha bir istisna bu arada kırıkkale üniv.dahiliye yazma.ben gitmedim ama giden kimi duyduysam eğitim adına sıfırlar.
Kullanıcı avatarı
#1065873 gönderen 0stres1
21.11.2010 - 14:40:40
eğitim araştırma hastanesinde dahiliyeci olunmaz bence dahiliyeci olacaksan babalar gibi üniversiteye gideceksin her yandalın polikliniğini yapacaksın hastasını takip edeceksin eah dan kendine güvenerek çıkamazsın.
Kullanıcı avatarı
#1083297 gönderen dr_sheehan
18.12.2010 - 17:22:01
hengirmen yazdı:herkes hacettepe yazmış ama ben de giden herkes ortama dayanamayıp kaçıo die duymuştum

bende duydum onu,hocalar çok malıgnn,titrerdik biz valla :)
Kullanıcı avatarı
#1083574 gönderen Venura
18.12.2010 - 21:34:06
dr_eye yazdı:
hengirmen yazdı:herkes hacettepe yazmış ama ben de giden herkes ortama dayanamayıp kaçıo die duymuştum

bende duydum onu,hocalar çok malıgnn,titrerdik biz valla :)

malign hoca da var benign de..
ayrıca ortam bence güzeldi internken gördüğüm en azından:)
eğitim olarak da türkiyede en iyilerden diye düşünüyorum

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir