Pratisyen Hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
sizce arkadaşlar?bi duyumu ,tahmini olan varmı?nisan tusunda tercih yapabilenler ,kaydını yaptırmayan ın puanından düşükte olsa tercih yapabiliyormu?esen kalın.
Kullanıcı avatarı
#912927 gönderen RAGNO
12.06.2010 - 03:13:23
Ben bir kez, bir ek yerleştirme döneminde,puanım ek yerleştirmedeki puandan düşük olmasına rağmen tercih yapmıştım ama bir sonuç elde edemedim. bana "yerleştirilemediniz" diye kağıt gönderdiler....
Kullanıcı avatarı
Bu ek yerleştirmenin mantığı ne anlamadım. Tercih ettiğim yerleri kazanamadıkki ek yerleştirmeye kaldık. Şimdi istemedğimiz yerleri tercih etmek için mi ek yerleştirme açılacak. Ben 10 tane yer yazmışım onları benden yüksek puan alıp kazanıp gitmeyenler var ve ben bu yerleri benim puanımdan yüksek olduğu için gidemiyorum.
Bence bunun içinde OSYM'ye DİLEKÇE gönderelim birlik olursak belki bir sonuç alırız...
klavuzda ek yerleştirmeye ilgili tusda yerleşip kaydını yapmayan kişinin puanından aşağı olmayacak diye bir ibare bulamadım.bence 50 alan bile tercih yapar.
phobos2000 yazdı:klavuzda ek yerleştirmeye ilgili tusda yerleşip kaydını yapmayan kişinin puanından aşağı olmayacak diye bir ibare bulamadım.bence 50 alan bile tercih yapar.

elbette tercih edersin ama taban puan olarak yazıp da gitmeyenin puanı baz alınıyor maalesef :( saçma ama böyle.
saçma olan .ihtiyaç fazlası mezun verip ;sözde adil bir sınava herkesi dahil etmeleri.(birilerine yaranmak için)ama elimizde olan bu.ya ek yerleştirmeler ne zaman bu arada.?
Kullanıcı avatarı
#914867 gönderen melu
14.06.2010 - 11:59:37
ben geçen sınavda denedim zaten işlem internet üzerinden yapılıyor ve taban puandan düşük bir puan aldıysanız sistem başvurunuzu kabul etmiyor hatta puanınız bu bölümün taban puanından düşük tercih edemezsiniz benzeri bir mesaj çıkıyor. bence de çok saçma bir uygulama insanlar kazandım gitmedim demek için bile tercih yapıyorlar çok ama çok üzücü. ben tercih yapıp başlamayanların da puanında kırılma olması gerektiğini düşünüyorum sonuçta o kadroyu engellemiş oluyor girip de gitmeyenler. herşey zaten zor bir de bu saçmalıklarla uğraşıyoruz.
melu yazdı:ben geçen sınavda denedim zaten işlem internet üzerinden yapılıyor ve taban puandan düşük bir puan aldıysanız sistem başvurunuzu kabul etmiyor hatta puanınız bu bölümün taban puanından düşük tercih edemezsiniz benzeri bir mesaj çıkıyor. bence de çok saçma bir uygulama insanlar kazandım gitmedim demek için bile tercih yapıyorlar çok ama çok üzücü. ben tercih yapıp başlamayanların da puanında kırılma olması gerektiğini düşünüyorum sonuçta o kadroyu engellemiş oluyor girip de gitmeyenler. herşey zaten zor bir de bu saçmalıklarla uğraşıyoruz.

biran türkiyede yaşadığımızı unutmuşum :)
haklısın.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir