Pratisyen Hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
1. Soru:
Atandığımız yerin zorunlu hizmetinin gün sayısını o ile gitmeden nereden ögrenebiliriz? ve Devlet Hizmet Yükümlülüğü(DHY)-Zorunlu Hizmet Süreleri en az ve en çok ne kadardır?

2. Soru:
DHY de atandığın yerin süresi zorunlu hizmet gün sayısı 400 mesela ve 60 günlük heyet raporu aldın diyelim, çalışman gereken süre hala 400 gün mü yoksa 340 mıdır?

Yardımlarınız için teşekküler...
Kullanıcı avatarı
bildiğim kadarıyla alınan her rapor, he izin zorunlu hizmet süresini uzatıyor. zorunlu hizmet süresini günününe aktif olarak çalıştı gözükmelisin. bende öyle olmuştu en azından aldığım izinler ve raporlar düşülmüş ona göre kalan gün sayısı hesaplanmıştı zorunlu bitimi için.

ilk soru için ise 6 bölge üzerinden hesaplanıyo sanırım ve en az 450- en fazla 600 gün arasında değişiyo, en iyi nasıl öğrenirsin sanırım oraların müdürlüklerini arayıp sorarak.
Kullanıcı avatarı
http://www.memurlar.net/documents/library/dptilce.htm

Altıncı grup ilçe merkezlerine bağlı yerleşim yerlerinde 300
Beşinci grup ilçe merkezlerine bağlı yerleşim yerleri ile altıncı grup ilçe merkezlerinde 350,
Dördüncü grup ilçe merkezlerine bağlı yerleşim yerleri ile beşinci grup ilçe merkezlerinde 400,
Üçüncü grup ilçe merkezlerine bağlı yerleşim yerleri ile dördüncü grup ilçe merkezlerinde 450,
İkinci grup ilçe merkezlerine bağlı yerleşim yerleri ile üçüncü grup ilçe merkezlerinde 500,
Birinci grup ilçe merkezlerine bağlı yerleşim yerleri ile ikinci grup ilçe merkezlerinde 550,
Birinci grup ilçe merkezlerinde 600

bu bilgiler var ama değişiklik olup olmadığını bilmiyorum..
Kullanıcı avatarı
ben istanbulda zorunlu hizmetteyim bu tabloya göre istanbul bölgelerden bile sayılmıyor bu durumda zorunlu hizmet sürem ne kadar olacak??
ayrıca van özalpin bir köyündeki arkadaşımın zorunlu hizmet süresi 200 gün; en az 200 en çok 600 gün galiba..
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar mecburi sürem ekimin ortalarında dolacak inşallah, tayin için önceden müracaat etsek olur mu? (diyelim ekimin başında münhal kadrolar açıklanacak atamalar olduğunda benim mecburi hizmet sürem bitmiş olacak) yoksa mecburi bittikten sonra mı ? birde benim tayinim kurum içi naklen atama denilen kuralar mıdır, başvurumu sağlık müdürlüğüne mi yapıcam yoksa internetten mi bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok mutlu olurum..
Kullanıcı avatarı
cerebrum80 yazdı:
cresciente83 yazdı:
jinji yazdı:http://www.memurlar.net/documents/library/dptilce.htm

Altıncı grup ilçe merkezlerine bağlı yerleşim yerlerinde 300
Beşinci grup ilçe merkezlerine bağlı yerleşim yerleri ile altıncı grup ilçe merkezlerinde 350,
Dördüncü grup ilçe merkezlerine bağlı yerleşim yerleri ile beşinci grup ilçe merkezlerinde 400,
Üçüncü grup ilçe merkezlerine bağlı yerleşim yerleri ile dördüncü grup ilçe merkezlerinde 450,
İkinci grup ilçe merkezlerine bağlı yerleşim yerleri ile üçüncü grup ilçe merkezlerinde 500,
Birinci grup ilçe merkezlerine bağlı yerleşim yerleri ile ikinci grup ilçe merkezlerinde 550,
Birinci grup ilçe merkezlerinde 600

bu bilgiler var ama değişiklik olup olmadığını bilmiyorum..

Ben de Ankara merkezde uzman hekimim ancak bu listede sınıflandırılamamış bölge diyor burası için, benim de DHY sürem 600 gün mü acaba bilen var mı?

bildiğim kadarıyla il merkezleri 600 gün olmalı dostum

Teşekkür ederim ;)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir