Pratisyen Hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı
valla salık ocağında acilde yada 112 de hiç yapmadım öle bişe ama şimdi müdürlükte inceleme disiplin soruşturması ve ön incelemmeler yapıorum. ona istinaden yazıom.. tutanak tut. savunma iste. sonrasında 657 devlete memurları kanunu kitabına bak.. 125. maddesdinde A bendi a - b - yada c fıkrası senin dediğin cezalar..onlara uyuyosa sebep belirterek bi inceleme raporu tarzında bişe yaz ve ceza ver.. tabi 657 kitabına uyuyosa...
söz konusu şahsın savunması yetersiz bulunmuş olup,657 sayılı devlet memurları kanununun 125.madde A bendi a-b-c(hangi maddeyse) dayanarak,..............cezası verilmesine karar verilmiştir.----------------------------
şeklinde bi yazı işini görür. yaptığı hatanın ağırlığıyla orantılı olarak ceza değişir ama,önce genellikle uyarı cezası ,ardından kınama,aylıktan kesme vs.verilir.
Kullanıcı avatarı
hepinize teşekkürler arkadaşlar...bu personel benden izinsiz sağlık müdür yardımcısından sevk alarak ildışına bir üniversite hastanesine gitti...savunmasını ancak döndüğünde alırım ama işin kötü yanı tusu kazandığım için 1-2 hafta sonra sağlık ocağından ayrılıyorum...
ben görevde iken benden izinsiz sevk veren müdür yardımcısını şikayet etsem(tutanak tuttuğumu bildiği halde gönderdiği için) bişey çıkar mı?

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir