Pratisyen Hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı
basbaya. yazarsın kişinin akli dengesi yerindedir diye. altına kaşeni basarsın.
he neye göre verilir dersen alır karşına oturursun yarımsaat. gün ay yıl gibi şeyleri, kimlik bilgilerini, güncel hayatla ilgili şeyleri ve iyi ile kötüyü ayırt edebilme yetenegini falan anlayacak sorular sorarsın. akli dengesi yerinde olan düzgün cevaplar. cevaplayamayanı bence sevk et üstüne kalmasın. sen verme yani yerinde degildir diye. sen sevk et norolojiye yada psikiyatriye. onlar versin. ama yerinde olana yerindedir diye ver. yani ben öle yapıyorum her allahın günü :)
Kullanıcı avatarı
ya karşılıklı muhabbet ediceksin ben öle yapıyorum. daha cok mal davaları için istiyolar bu raporu, oyuzden soruyorum ne malın var kime vericeksin falan. o sırada anlatıyo şu oglum kötü bu oglum iyi ona verecem falan anlıyosun aklı yerindemi diye anlatırken zaten
Kullanıcı avatarı
serin yazdı:niye istiyolar ki böyle bir rapor :roll:

mal davaları için istiyolar genelde bizim oraya gelenler. mesela adamın bagı bahcesi tarlası var. bilmemkimin üzerine yapmak istiyor. tapudan da rapor istiyolar bu adamın aklı yerinde mi bu insanların üzerine yapacak ya malını. yoksa zorla mı yaptırıyolar adam bunakmı diye
Kullanıcı avatarı
bu sabah bi teyze geldi.. parkinsonlu heralde sürekli tik tarzında gözlerini kapatıo.. geceleri uyuyamıomuş.. sesler duyuyomuş.. biraz leylaydı teyzem.. ben de doğal olarak vermedim.. psikiyatriye yönlendirdim..
yine bi köye gitcekmişiz deli raporu vermeye.. adam tam sıyırmış.. bıçak çekiomuş abisine , camları siyaha boyamış güneş gelio diye.. saldırganmış.. offf.. iki jandarma bi att ile gitcekmişim.. ya bana saldırırsa :roll: tedirginim bu konuda
Kullanıcı avatarı
drdilsez yazdı:bu sabah bi teyze geldi.. parkinsonlu heralde sürekli tik tarzında gözlerini kapatıo.. geceleri uyuyamıomuş.. sesler duyuyomuş.. biraz leylaydı teyzem.. ben de doğal olarak vermedim.. psikiyatriye yönlendirdim..
yine bi köye gitcekmişiz deli raporu vermeye.. adam tam sıyırmış.. bıçak çekiomuş abisine , camları siyaha boyamış güneş gelio diye.. saldırganmış.. offf.. iki jandarma bi att ile gitcekmişim.. ya bana saldırırsa :roll: tedirginim bu konuda

Allah yardımcın olsun.. Korkma o senden korksun :wink:
Kullanıcı avatarı
nerede_ yazdı:
drdilsez yazdı:bu sabah bi teyze geldi.. parkinsonlu heralde sürekli tik tarzında gözlerini kapatıo.. geceleri uyuyamıomuş.. sesler duyuyomuş.. biraz leylaydı teyzem.. ben de doğal olarak vermedim.. psikiyatriye yönlendirdim..

Allah yardımcın olsun.. Korkma o senden korksun :wink:

:) saol ..
Kullanıcı avatarı

joi jandarmaları ve att yi de odaya al. adli rapor degil bu oyüzden odaya birilerini alabiliyosun. o kişiden uzakta otur ve kapıya yakın otur mümkünse. zaten bikaç zor soru sor bilemesin cumhurbaşkanını sor mesela genelde bilemiyolar :) ozaman hemen yönlendirirsin. ayrıca her soruna dogru cevap versede psikiyatriye yönlendirmeye hakkın var. sorumluluk sende
Kullanıcı avatarı
esu yazdı:peki akli dengeyi geçelim.. ruh sağlığı bozuk ne demek? psikiyatrist dedi bana

ben hicbi raporumda ruh sagligi bozuktur cumlesini kullanmam, biz psikolojik sagligi yerindedir falan yazariz genelde. ama ruh sagligi bozuktur da ayni anlama gelio sadece kaba tabir bence :)
Kullanıcı avatarı
19 yazdı:açıktan atama sonucu atanan doktor arkadaşlardan da bu raporu istiyorlar. Sağlık ocaklarından alınabileceğini duymuştum. Yanılıyor muyum?

evet vekil ebe atamalarında yeni hemşire atamalarında falan da gelip bizden alıyolar. tam olarak o terimi kullanarak yani akli dengesi yerindedir cümlesini yazmak gerekiyor yoksa kabul olmuyor

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir