Cumartesi , Haziran 23 2018
Klinikler hakkında sorular, klinikleri tanıyalım v.s...

#690545  gönderen tarzan
 12.06.2009 - 21:24:56
demek ki aynı konu üzerinde çalışılmasına rağmen çok derin farkları var..kardiyo işin biliminegiriyor sanki karar verici bir organ gibi çekici geliyor kvc de işin maneviyatı beni çok etkiliyor çünkü annem de kalp ameliyatı olduğunda bunu görmüştümm işte bu nedenle iki branş arasında kararsızımm..birde kvc için periferde pek fazla bişey yapılamıyomuş ve hastanelerede baktığımızda kardiyoloji halk tarafından rağbet ediliyorr..aslında isteğim bir hastanınsorumluluğunu üzerime alıp o hastanın hayır duasını alıp o hazzı yaşamak ve buda kvc de sanıyorumm daha hissedilen bir şey...

#3722815  gönderen tarzan
 12.11.2016 - 22:07:47
Aradan 7 yıl geçmiş ve öyle değişmişim ki şuan herhangi bir uzmanlık bölümüne bile bir ilgi duymuyorum.Şuan aile hekimliği asistanlığı yapıyorum.Nerden nereye...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3722833  gönderen confirmative
 12.11.2016 - 22:20:30
vay be bir roman okumuş kadar haz aldım doğrusu. Ben de dönem birdeyken kvc isterdim. Aynı başlığa uzun bir aradan sonra yorum atman güzel olmuş :D Aile hekimliği uzmanının normal uzmanlık yapmamış aile hekiminden ne farkı oluyor çalışırken?
Kullanıcı avatarı

#3722859  gönderen dr_dark
 12.11.2016 - 22:35:23
tarzan yazdı:Aradan 7 yıl geçmiş ve öyle değişmişim ki şuan herhangi bir uzmanlık bölümüne bile bir ilgi duymuyorum.Şuan aile hekimliği asistanlığı yapıyorum.Nerden nereye...
Hoca üzüldüm ya o heyecanı kaybetmene... bu eylül tusa girdim ilk 4 tercih kvc olacak :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3723562  gönderen drakso
 13.11.2016 - 13:38:10
valla hocam ben ilk mesajını okudum yahu bu mantığa göre uzmanlık mı seçilir diyecektim sonra ikinci mesajını okuyunca kendimi gördüm bi an...
Ben de göz, kbb falan istiyordum yeni mezun olduğumda, sonra bir müddet devlet hastanesi acilde çalıştım, şu an adli tıp uzmanıyım, nerden nereye hakketen

#3728385  gönderen Pratisyeniniz
 19.11.2016 - 00:18:51
Ben kvc düşünüyorum fakat bazı şüphelerim var yardımcı olursanız sevinirim.Şimdi kvc ekip işi tamam güzel ama uzmanlığı bitirsem bile benden kıdemli birinin çırağı gibi mi çalışacağım?
Kullanıcı avatarı

#3728937  gönderen canyakmaz
 19.11.2016 - 09:22:52
tarzan yazdı:Aradan 7 yıl geçmiş ve öyle değişmişim ki şuan herhangi bir uzmanlık bölümüne bile bir ilgi duymuyorum.Şuan aile hekimliği asistanlığı yapıyorum.Nerden nereye...
Zamanın var daha hele stajları gör diyenlere nasılda kizmissin dalga geçiyorsunuz diye. Aile hekimliği güzeldir dahiliyye asistaniyim ama keşke aile hekimliği yazsaydım kötü hasta yok .sorumluluk pek yok .kral bölüm
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3773408  gönderen tarzan
 03.01.2017 - 23:40:21
Sevgili hekim arkadaslarim kendimi sozde idealist sanirdim.hicbirsey disardan gozuktugu gibi degil.Hekimlik basli basina zorlu bir is buna dahada kotulesen hasta hekim iliskiside eklenince ideallerimiz daha rahat daha sakin bolumleri isteme yonune kayiyor.Umarim fakultedeki arkadaslar ideallerini kaybetmez daha faydali insanlar olarak katkida bulunurlar.

Cerrah

#3773449  gönderen madurasaci
 03.01.2017 - 23:58:48
Hocam o kadar güzel yazmışsın ki . Dönem 1 den beri genel cerrahi isterdim dahiliye yazilirmi derdim hep intorn ken de tartisirdim dahiliye isteyenlerle öyle doktor mu olur derdim kendi kendime. Şuan tercih aşaması 18 tercihim arasında hiç genel cerrahi yok bide yazdiginizi gördüm dedim abim ne kadar haklı söylemiş siz 7 yıl sonra gormussunuz belki değiştiğini zi mesleğe yillarinizi verip ama ben daha hiç bir zorlukla karşılaşmadan idealsiz olmuşum Allah affetsin beni

Re: kardiyo mu kvc mi?

#4036928  gönderen mortalkombatx
 29.12.2017 - 13:38:44
4. Sınıfım. Kardiyoloji istiyorum deliler gibi hatta Siyami Ersek veya Kartal Koşuyolu olsun diyorum özellikle araştırıyorum. Kalp çok mekanik ve makul bir organ. Öngörülebilir. Son derece dayanıklı. Kardiyoloji konuları çalışırken mantıklı bulabildiğim ve saf ezber olmayan sınırlı konulardan benim için. 3-4 yıl sonra buraya yazmak istiyorum ben de acaba yıllar beni değiştirecek mi?
Kullanıcı avatarı

#4036943  gönderen quaker
 29.12.2017 - 14:17:05
Dahiliyeci mantığı öndeyse Kardiyoloji, cerrah mantığı varsa KVC
Kullanıcı avatarı

#4036968  gönderen bilcer
 29.12.2017 - 15:15:14
mortalkombatx yazdı:
29.12.2017 - 13:38:44
4. Sınıfım. Kardiyoloji istiyorum deliler gibi hatta Siyami Ersek veya Kartal Koşuyolu olsun diyorum özellikle araştırıyorum. Kalp çok mekanik ve makul bir organ. Öngörülebilir. Son derece dayanıklı. Kardiyoloji konuları çalışırken mantıklı bulabildiğim ve saf ezber olmayan sınırlı konulardan benim için. 3-4 yıl sonra buraya yazmak istiyorum ben de acaba yıllar beni değiştirecek mi?
Beni değiştirdi 😅 suan mikrobiyoloji biyokimya istiyorum ☺ yıllar olmasa da internlük değiştirebilir 🙃
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Re:

#4037296  gönderen thebesiktas
 30.12.2017 - 16:11:01
drakso yazdı:
13.11.2016 - 13:38:10
valla hocam ben ilk mesajını okudum yahu bu mantığa göre uzmanlık mı seçilir diyecektim sonra ikinci mesajını okuyunca kendimi gördüm bi an...
Ben de göz, kbb falan istiyordum yeni mezun olduğumda, sonra bir müddet devlet hastanesi acilde çalıştım, şu an adli tıp uzmanıyım, nerden nereye hakketen
En azından 1 yıl kadar acilde çalışan hemen hemen her hekimin geldiği nokta bu oluyor...Hele o acil en azından çoğu kliniğin olduğu, nispeten büyük bir ilçe acili ise insan hangi uzmanın nasıl bir çalışma koşuluna sahip olduğunu da görüyor... Ve o an hayaller ile hayatların ayrıştığı nokta oluyor... :D
Fakültede hocalarını görüp de Kardiyoloji vb branşlara özenen arkadaşlara tavsiyem bu tip bir acil tecrübesi yaşadıktan sonra kararlarını kesinleştirsinler...

#4078559  gönderen ccoskun
 13.03.2018 - 03:05:15
tarzan yazdı:
05.02.2009 - 17:07:06
arkadaşlar 2.sınıfta biri olarak ihtisas için kararsızzlığım var.Net kararım iyi bir kalp uzmanı olmak,fakat kardiyo ile kvc arsında gidip geliyorum.Kendimi kardiyoya yakın buluyorum,sanki bana işin zor önemli kısmını kvc ciler yapıyormuş gibi geliyor.Çalişmayı seven birisiyim yani kardiyoyu seçmek işin kolayına kaçmak gibi düşünceler kafamı kurcalıyor ama kardiyoloji klinik şartlarınıda beğeniyorum..bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim...
Dalga geçmek için söylemiyorum ama anlamadığım bir şey var. Henüz 2.sınıfta birine karar versen ne olacak? O yüzden yersiz ve gereksiz bir soru olmuş. Hevesini anlıyorum ama şu an bunlarla kafa yoracağına tüm derslerinden maksimum verimi almaya çalış. Çok heveslenme. Zamanı gelince hepsinden sıkılacağına emin olabilirsin dostum :D

#4079358  gönderen amilya
 14.03.2018 - 01:31:54
yahu 2 ihtimal var. birincisi bu arkadaş doktor değil ve ilgi toplamak için bizi eğliyor, 2.si ise arkdaşları tarafından dışlanmış, tehlikeli, asosyal ve ilgi toplamaya çalışan bir meslektaşımız kendisi.(1.sinin olma ihtimali %99.9999996). yoksa 2. sınıfta biri kvc yi kdc diye bilirdi. ki neredeyse tüm ünilerde bu böyledir. kendince şekil yapmaya çalışıyor işte.2.ci ihtimal doğduysa ki hiç sanmıyorum, o halde bu arkadaş hem 2.sınıf değil hemde yalnııııııız. kendisine ilginç şeyler söyleyin. Söyleyin ki kim olduğunu bile bilmedği insanlara mevcut sorumluluğundan daha fazla sorumluluk hissi duysun bu yalnız arkadaşımız.
dipnot: tezimi kötüleyecek ya da yanlışlayacak arkadaşlara uyarı niyeliği taşımaktadır; etrafında arkadaşı olaydı bu şahsın, onlar zaket kvc den vazgeçirecek kadar methiyeler düzerlerdi kardiyolojiye veya gider fakültesindeki kardiyoloji ve kvc asistanlarıyla konuşurdu. hepimiz böyle yapmıyormuyuz ??.
pediyatri vs dahiliye başlığını açanda bir meslektaşımız değildi. uyandırayım da ben.