Askerlik ve tus hakkında....
Kullanıcı avatarı
Az önce bir askerlik şubesinden aldığım haberi sizinle paylaşmak istiyorum.

Malumunuz her 2 ayda bir celp dönemlerimizde celp için yapılan sınava denk gelen ayın ilk 3 günü rapor alıyorduk. Bu sınav dönemlerinin Ağustos 2008 celp döneminden itibaren 25(yirmi beş) hatta daha fazla güne çıkararılacağını öğrendim.

Bu durumda iki ayda bir en az 25 gün rapor almamız gerekecek. Ayrıca bu bilgiyi bana veren kişi " Raporlarınız artık geçersiz olacak " dedi. Acaba "Rapor almanız çok zorlaşacak " mı demek istedi yoksa başka bir şeyi mi kastetti o kısmını anlayamadım.

Sonuç olarak eğer böyle bir şey olursa çalışmayan arkadaşlarımızın belki bir nebze de olsa bunu idare etme ihtimalleri var ama Devlet Memuru olan arkadaşlarımızın iki ayda bir 1 aylık rapo alması imkansız görünüyor.

Durum böyle arkadaşlar çok kötü...
Kullanıcı avatarı
Görmedim açıkcası ama mezun olmasına 10 gün kala herkesin "ohoo o çıkana kadar yıllar geçer" dediği zorunlu hizmet uygulamasının bir gün içinde çıktığını görmüş birisi olarak artık herşeye inanır durumdayım.

Ayrıca forumda başka bir yerde başka bir arkadaş daha bahsetmiş bu konudan bir cümle içinde.
O kanun çıktı ve yürürlükte, şöyle : " - Yurtdışı lisans ve yüksek lisans mezunlarına, denklik işlemleri için ayrıca denklik başvuru tarihinden itibaren 1 yıl sevk tehiri hakkı
verilmiştir. Denkliği tanınanlardan lisans mezunlarına 2 yıl (mezuniyet tarihinden itibaren 3 yıl sınırını geçmeden), yüksek lisans
mezunlarına 1 yıl (mezuniyet tarihinden itibaren 2 yıl sınırını geçmeden) sevk tehiri hakkı, denklik tanınma tarihinden itibaren verilir. "

Bu celp süresi 25 gün olsa, 25 gün boyunca samsunda doktorların birikmesini beklemeleri ve eğitime, sınava sonra başlamaları gerekir. Resmi yazı ya da kanun tekliflerine bakmakda fayda var. Paylaşım için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
ustad26 yazdı:arkadaşlar birşey soracağım.mezuniyet sonrası tecil hakkı 2 seneye çıkacaktı.bu konuda bir bilgisi olan varmı

çıktı çıktı, bizim arkadaşlardan tecil ettirenler var, bir dilekçe dolduracaksınız askerlik şubesinde
En son burcudemet tarafından 11.06.2008 - 16:52:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
citirik yazdı:Yazılı bir metin ya da kaynak gördünüzmü, pek mantıklı gelmedi. :)

SEVK İŞLEMLERİ
a. Yedek subay aday adayları celp dönemleri : CELP DÖNEMLERİ ASKERLİK ŞUBELERİNDEN SEVK EVRAKLARINI ALACAKLARI EN SON TARİH TEST VE MÜLAKAT TARİHLERİ
ŞUBAT (TIP DR.) 31 OCAK 01,02 ŞUBAT
NİSAN (KRŞ.SNF/TIP DR.) 31 MART 01,02,03 NİSAN
HAZİRAN (TIP DR.) 31 MAYIS 01,02 HAZİRAN
AĞUSTOS(KRŞ.SNF/TIP DR. 31 TEMMUZ 01,02,03 AĞUSTOS
EKİM (TIP DR.) 30 EYLÜL 01,02 EKİM
ARALIK (KRŞ.SNF./TIP DR.) 30 KASIM 01,02,03 ARALIK

http://www.asal.msb.gov.tr/
Kullanıcı avatarı
"SEVK İŞLEMLERİ
a. Yedek subay aday adayları celp dönemleri : CELP DÖNEMLERİ ASKERLİK ŞUBELERİNDEN SEVK EVRAKLARINI ALACAKLARI EN SON TARİH TEST VE MÜLAKAT TARİHLERİ
ŞUBAT (TIP DR.) 31 OCAK 01,02 ŞUBAT
NİSAN (KRŞ.SNF/TIP DR.) 31 MART 01,02,03 NİSAN
HAZİRAN (TIP DR.) 31 MAYIS 01,02 HAZİRAN
AĞUSTOS(KRŞ.SNF/TIP DR. 31 TEMMUZ 01,02,03 AĞUSTOS
EKİM (TIP DR.) 30 EYLÜL 01,02 EKİM
ARALIK (KRŞ.SNF./TIP DR.) 30 KASIM 01,02,03 ARALIK "

bunu zaten biliyorum lakin esas sorun bunun değişebilirliği.
Kullanıcı avatarı
4-5 ay önce rapor teslim edip ifade vermeye gittiğim günlerden biriydi yine:) (o kadar çok oldu ki sayamıyorum artık) askerlik şubesinde sivil bir memure hanım pis pis sırıtarak bana aynı şeyi söylemişti ağustostan sonra raporla idare edemeyeceksiniz falan demişti. Ben o günden beri araştırıyorum ama yazılı herhangi birşeye rastlamadım.
Kullanıcı avatarı
eğer böyle birey varsa, korkunç birşey. binlerce öğretmen doktor polis vs vs hepsi ağustostan sonra askere mi gidecek?

dahası drriza.. eğer arkadaşınız böyle bir belge görmüşse, paylaşmanız mümkün mü ayrıntıları*

bir de başlık keşke "artık raporla askerlik tecili mümkün değil" falan olsaydı, daha açıklayıcı olurdu.
Kullanıcı avatarı
evet asistanlıktan istifa. az önce okudum haziranda gidecek tıp doktorları için sevk tehiri 30 nisana kadar iptal olanlar diye yazıyor. bu durumda ekimde gidecekler için 31 ağutosa kadar sevk tehiri iptalimi gerekir. yani kısaca 1 eylülde asistanlıktan istifa edersem ekim geçirip aralık celbine mi kalırım. cevapladığın için teşekkürler drrıza
Kullanıcı avatarı
arkadaşlar 25 gün tıpta veya başka herhangi bir yerde neyi ifade ediyor? neden 25 gün? hani en az 20 gün dense derim ki :"adamlar heyet raporu istiyor veya kardeşim adam hakikaten gelemeyecek bir hastalığı varmışta gelememiş baksana heyete çıkmış denmek istiyor." ancak benim 25 gün ile ilgili tıpta bildiğim herhangi birşey yok. böyle asparagas iddialar her zaman ortaya atılıyor. ama sonu çıkmıyor. bence mantıksız ve asparagas bir haber. yarın bir gün geçtiğimiz sevk dönemi için raporumu teslim etmeye gideceğim. o zaman bana yazı gösterirlerse buraya yazarım.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir