Çarşamba , Ekim 17 2018
Kategori dışı mesajlarınız....
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Kullanıcı avatarı

Re: doktor bayanlar kimlerle evli...

#4118778  gönderen zixiebixie
 16.05.2018 - 20:58:41
rzgrgb yazdı:
16.05.2018 - 18:16:36
rzgrgb yazdı:
15.05.2018 - 22:30:14
koleksiyon yazdı:
15.05.2018 - 22:24:33
Kendilerini kimin yanında en mutlu ve huzurlu hissetmişlerse onlarla evlenmişlerdir. Çünkü zaten doktorlar akıllı insanlardır, bayan doktorlar ise daha da akıllıdırlar.
Muhakkak genelde öyledir,istisnai durumlar da çıkıyor ama.
Akıl bazen örtülü durumlara gelebiliyor,bizzat şahit olduğum bir vaka var,kız tıp fakültesinde başarılı ailesi profesör olur gözüyle bakıyor,kız aile hekimi oluyor ve 2 yıllık bölüm mezunu ne iş yaptığı belirsiz biriyle evleniyor,siz diyeceksiniz sevmiş alakası yok,oğlanın ailesini tanıyorum,akıl örtmede uzmanlaşmışlar,anlamışsınızdır.
Akıl örtme derken ??
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4118790  gönderen rzgrgb
 16.05.2018 - 21:14:40
zixiebixie yazdı:
16.05.2018 - 20:58:41
rzgrgb yazdı:
rzgrgb yazdı:
15.05.2018 - 22:30:14

Muhakkak genelde öyledir,istisnai durumlar da çıkıyor ama.
Akıl bazen örtülü durumlara gelebiliyor,bizzat şahit olduğum bir vaka var,kız tıp fakültesinde başarılı ailesi profesör olur gözüyle bakıyor,kız aile hekimi oluyor ve 2 yıllık bölüm mezunu ne iş yaptığı belirsiz biriyle evleniyor,siz diyeceksiniz sevmiş alakası yok,oğlanın ailesini tanıyorum,akıl örtmede uzmanlaşmışlar,anlamışsınızdır.
Akıl örtme derken ??
Özel mesaj atıyorum.
Kullanıcı avatarı

#4118791  gönderen rosebud
 16.05.2018 - 21:23:53
rzgrgb yazdı:
16.05.2018 - 20:04:53
Labelleindeferens yazdı:
16.05.2018 - 18:30:39
rzgrgb yazdı:

Basiret bağlanması
Doğru,malesef kadınlarda,duygusal olanlarda,nefis kontrolü zayıf olanlarda çok etkili oluyor,önlemi var mı mutlaka vardır hatta bu tür ataklardan haberdar olmak bile engel olma sebeplerinden biriymiş.
Bir şey yaşanacaksa yaşanıyor...basiret bağlanması olacaksa da oluyor...engel olma durumları için bişey diyemeyeceğim ama çok haklısınız...bi an aklınız başınıza geliyor ve ben bunu nasıl yaptım diyorsunuz... :roll:

#4118870  gönderen metiserjid
 17.05.2018 - 00:04:56
ögrencilikte veya asistanlıkta bulamayan kadınlar ; ya asistanlığın son yılı yada uzmanlıkta doktor dışı biriyle evleniyor . öğretmen mühendis vs.
ama bende doktor bayan doktor erkekler evlenmeli,
bu meslek çok fedakarlık özveri ister, ve bunu tıp dışı birisi her zaman anlayamaz. tamamen kendi kanaatimdir :)
Kullanıcı avatarı

#4118875  gönderen Celina
 17.05.2018 - 00:22:45
Arada bariz statü farkı yoksa diğer mesleklerden insanlarla daha mutlu olunabilir gibi geliyordu çevremden gördüğüm kadarıyla çünkü kadına ilgi alaka daha fazla oluyor ve erkek doktor egosu çekmiyorsun. Ama ben beni daha iyi anlaması için ve kimsenin eziklik psikolojisiyle komleksleriyle uğraşmamak için doktor istiyordum doktor oldu hemde istediğim karakterde çok şükür.
Buradaki olay bence kadınların genel olarak hipergamik olmaları yani doktor kadınlar için değil sadece diğer bütün kadınlar için de böyle mesela odtü mezunu ve çok iyi bir pozisyonda çalışan arkadaşım var deli para kazanıyor ama istediği halde evlenemiyor hatta sevgilisi bile uzun zamandır yok çünkü kariyerli bir adam istiyor statüye çok önem veriyor aynı zamanda yakışıklı da olacak kültürlü de olacak diyor sonra da kimseyi beğenmiyor. Yani hangi meslekten olursa olsun kadınlar yapı olarak hipergamik o yüzden en baştan aşık olamıyorsun zaten mesela bir bakkal çırağına ilk bariyeri geçemiyor bakkal çırağını küçümsemiyorum asla daha iyi anlaşılsın diye örnek verdim sadece. Erkeklerde bu böyle değildi eskiden fark etmiyordu yani kadının işi gücü kazandığı para kariyeri çalışmayan kadınla da evleniyorlardı hatta eskiden babalarımızın döneminde erkek doktor hemşire evlilikleri de çok yaygındı ama yeni nesil biraz farklı ataerkillik günden güne azalıyor bireylerde her anlamda iyi olma çabası hakim ve topluma en iyi şekilde prezente olmak büyük önem kazandı artık erkekler de eşinin mesleğine kariyerine kazancına önem veriyor özellikle yeni nesilde gördüğüm bir durum bu kapitalist dünyanın da büyük etkisi var tabi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4118881  gönderen Celina
 17.05.2018 - 00:35:44
Bir de kadınlar da ikiye ayrılıyor duygusal ve mantıksal kadınlar olarak. Evlilik hatalarını yapanlar basireti bağlananlar gençlik hatası yaşayanlar falan hep bu duygusal kadınlar.
Mesela intörnken çocukluk aşkım hatta ilk aşkım diyeyim bir şekilde bana ulaşmıştı biraz görüştük falan her şey güzeldi ama devam etmedim polis olmuş bütün meslekler değerlidir polislik kutsaldır polis doktor evliliği de gayet olabilir insanlar yanlış anlamasın beni ama ben polisle evlenmek istemedim ilerde sorunlar oluşabileceğini düşünmüştüm ve görüşmeyi kibar bir üslupla kestim hiç pişman değilim. Biriyle görüşmeye devam ettikçe duygusal bağlanman artıyor belli zaman geçince de işte basiretin bağlanıyor aşkın gözü kör oluyor falan filan ama görüşmeyince hiçbir şey olmuyor şimdi aklıma bile gelmiyor o kişi zaman geçti başka birine aşık olmak istedim onunla görüştüm ona aşık oldum yani birine aşık olmak istiyorsan aşık olursun bu kontrol her insanın kendi elinde ilk başta mantıksal insanlarınsa başta da sonda da kendi elinde.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8