Tıp dışı Branşlardan olan veteriner, biyolog, kimyager lerin bilgi paylaşım platformu...
Kullanıcı avatarı
genel biyoloji falan benm bildiğim kadaryla tıp1 ve biyo1 dersleri aynıymış ondan geçiş olabilr dediler hatta birinn geçiş yaptığını duydum hocamda bana tavsiye etti ama çok zor dedi ya ben bi daha öss grmek istemiorum ama tıpı çok istiorum neyse cvplarınız için teşekkrler
Kullanıcı avatarı
tıp1de alınan dersler
tıbbı biyoloji
biyokimya
istatistik
deontoloji/halk saglıgı
anatomi kemikler
histoloji-embriyoloji giris
fizyoloji giris

bunları alıyorsan bir ihtimal olabilir,ama gazi anatomi kemikleri de 2.sinifta alıyor.
bu arada saglam torpilin varsa belki.
böyle bi geçiş yok aslı üzgünüm. :roll: olsaydıda saçma olurdu zaten tamamen farklı 2 bölüm birbirinden, öss giriş puanları arasında dağlar kadar fark var, ve daha sayamadığım bi sürü şey. tekrar öss ye girmen mantıklı olsa gerek.
Kullanıcı avatarı
ucak16 yazdı:var var hatta veteriner hekimliktende var ziraat mühendisliğinden var hatta 2 yıllıklardan bile var :D :D

ya dktr_aslı ciddi bir soru sormus kız bir umutlu,onun bu sorusuyla niye bu ciddiyetsiz dalga gecer gibi cevap.
tamam gecis olmayabilir ama bir insanın duygularıyla dalga gecmek ne insanlıga sıgar ne doktorluga
sen urfayı overken birisi de senin yaptıgın gibi assagılıyacı cevap verse emin ol onun da karsısında olurdum.
simdi yazdıgın mesajı bi daha oku ucak16, bu yaptıgının hos bir davranıs olmadıgı emin ol sen de goreceksin.
Kullanıcı avatarı
dr_ozzzy yazdı:
ucak16 yazdı:var var hatta veteriner hekimliktende var ziraat mühendisliğinden var hatta 2 yıllıklardan bile var :D :D

ya dktr_aslı ciddi bir soru sormus kız bir umutlu,onun bu sorusuyla niye bu ciddiyetsiz dalga gecer gibi cevap.
tamam gecis olmayabilir ama bir insanın duygularıyla dalga gecmek ne insanlıga sıgar ne doktorluga
sen urfayı overken birisi de senin yaptıgın gibi assagılıyacı cevap verse emin ol onun da karsısında olurdum.
simdi yazdıgın mesajı bi daha oku ucak16, bu yaptıgının hos bir davranıs olmadıgı emin ol sen de goreceksin.

kızma ozzzy geçiş var tabikide ama ÖSS ile geçiş var... :lol:
Kullanıcı avatarı
dktr_asli yazdı:inş vardır ya büşraaa ben de sizler gibi doktor olmak istiorum hem de çok istiorum biliomusunz bence doktorluk çoookk güzel bi meslek hem güzel hem zevkli inş bende doktor olurum hadi abilerim ablalarım OLUMLU cvplarınızı bekliorum

Aslı bu mesajını okumamışım.Yukarıdaki mesajım için kusura bakma. Emin ol ki bu sitedeki kişilerin çoğuda tıp fakültesi kazanmak için çok zorluklara katlandılar. Eğer sende bu zorlukları göze alıp yeterince çalışırsan tıp fakültesini kazanırsın. Ama biyolojiden tıpa geçiş yok. Umarım sana bir gün doktor aslı deriz. İlk mesajınıda bana atarsın siteden.Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
TUS sınavından temel bilimlere (biyokimya- mikrobiyoloji gibi )girebilirsin
cerrahi bilimlere girmek istiyorsan o yok sanırım

bir de temel bilimlerden anatomi- fizyolojii gibi bölümlerde yüksek lisans yapabilirsin

eğer böyle birşey düşünürsen anabilim dallarıyla bir görüş onlar sana daha iyi açıklama yaparlar.
Kullanıcı avatarı
öss ye tekrar çalışman daha mantıklı değil mi olasılıklar üzerine hayal kurmaktansa..yani gerçekten çok istiyorsan dr. olmayı niye şansa bırakıyorsun onu anlamadım.
ee geçiş yokmuş napim deyip rahatlama amaçlıysa bilemiyorum ..ben hiç duymadım.
Kullanıcı avatarı
hiç görmedim,duymadım başka bölümden tıbba geçen.tıp fakülteleri arası geçiş bile imkansıza yakın derecede zor iken başka bölümden geçiş hayal gibi bile değil.hacettepe biyolojide neredeyse bütün notları 100 olan okul birincisi arkadaşım bile geçemedi tıbba.
yani yanlış anlamayın saygısızlık olarak görmeyin ama saçma bana göre geçiş olayının oldugunun yada olabileceğinin konusulması cünkü herkes calsıtıgına o an ki basarsına göre diziliyor tıp fak.e girecegimiz zamanlar calısıyordum ama suan tusa pek calısamıyorum yani tusta gidip perifer bi yeri kazanıp arkasından hacettepede aynı bölümde uzmanlık istemem bile mantık dışı... ama sana önerim diğer arkadaşlar gibi olacak eğer yolun basındaysan tekrar dene madem bu kadar isteklisin. çünkü tıp fakültelerinde sene kayıpları cok kolay sende eger bu istekle devam edersen kayıbın olmadan alırsın diplomanı..

ben tıp a istemeyerek öss sonucuma kızarak gittim hiç istemiyordum sonrasında memnun kaldım nekadar isyan etsekte bazen... yinede güzel meslek ve kimsenin bırakacagını düsünmüyorum. ama yinede iyi düşün güzelliği kadar da riskli yorucu bazen sabır sınırlarını zorlayan bi meslek hele ben gibi yeniyseniz.. ama diyorum ya bu kadar zorluga iyiliğe kötülüğe rağmen güzel ..

bence bukadar cok isteyen birisi doktor olmalı diye düsünüyorum umarım sende böyle bi karar alırsın.. kazanmakta senin elinde sonucta.. inş herşey gönlünce olur... saygılarımla ( bazı yerlerdeyse kırdıysam simdiden özür dilerim ama bunlar bana göre dogrular )

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir