Çarşamba , Ekim 17 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

New York'ta hastanede silahlı saldırı

#4147572  gönderen drbounlife
 09.08.2018 - 09:59:11
New York'ta bir hastane odasında yaşanan silahlı saldırıda, saldırgan ve bir kişi yaşamını yitirdi.

Resim

New York Emniyet yetkilileri, Westchester Hastanesi'nin 4. katında sabah saatlerinde yaşanan olayda, 70 yaşlarındaki saldırgan erkek ile aynı yaşlardaki kadının hayatını kaybettiğini açıkladı.

ABD basınında "saldırgan ile hayatını kaybeden kadının evli olduğu" ileri sürüldü.

Saldırgan ve hayatını kaybeden kadının kimlikleri açıklanmadı.

Olay sonrası başlatılan inceleme nedeniyle hastane bir süre giriş çıkışa kapatıldı.

Cumhuriyet
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Diyarbakır'daki olayın olduğu gün haber ana akım medyada hiç yer almadı, Cnn'de mesela çok önceden hazırlanmış olan "112 ambulans hizmeti çok iyi, insanlar 112'ye yol vermiyor" haberi servis edildi. Ki 112 bakanlığın elinin en güçlü olduğu, en sırtlarını dayayabilecekleri kozdu. Olay o kadar güçlüydü ki, bir şey (tepki?, duyarlılık?, empati?) oluşturabilme potansiyeli vardı ve bunu ancak 112 savuşturabilirdi. Ertesi gün "200.000 tl'ye kadar döner sermaye alacak doktorlar" haberi yap(tır)ıldi. Bu arada bir kaç gazetede ve twitter'da bazı yazarlar beyaz kod sayısının yıllar içerisinde ne kadar çok arttığına dair yazılar yazdı. Kısa bir süre sonra "Beyaz Kod"un aslında ne kadar kötü, berbat, 80 yaşında masum bir "dede"nin ölümüne yol açabilen, doktorların suistimal ettiği aslında iğrenç bir şey olduğu haberi yapıldı. Bu beyaz kodların aslında gerçek suçlusunun doktorlar olduğu tezi vurgulandı (doktorun açığa alınması), yeterince ücret almadıkları ve az biraz fazla çalıştıkları için doktorların beyaz kod verdiği ve dolaylı yoldan şiddeti, besleyip korukledikleri mesajı kamuoyuna verildi(emeklilik zammı ve yıpranma payı). Bir kaç gün önce Türkiye'de hastanede çatışan hasta yakınları haberi çıktı. Ondan sonra bu
Kullanıcı avatarı
egrisidogrusu yazdı:
09.08.2018 - 14:39:13
DişiFajVeBoToks yazdı:
09.08.2018 - 11:48:43
Bakın amerikada bile oluyor dedik mi
elmalarla armutları karıştırmayın. doktora veya sağlıkçıya bir saldırı değil..
Haberi yapanların bunu ayırt edebileceğini ve hedef kitlenin de ayırt edeceğini düşünmüyorum. Olayı yorumlamadım, haberi yorumladım. Bilginize
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009