Çarşamba , Ekim 17 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Ürdün'de kamuda çalışan doktorlar ve sağlık personeli, çalışma şartlarının idari ve mali olarak iyileştirilmesi talebiyle iş bırakma eylemi yaptı

Resim

Ürdün'de tüm hastane ve sağlık merkezlerindeki doktor ve sağlık personeli bu sabah 07.00-09.00 saatlerinde 2 saatlik iş bırakma eylemine gitti.

Konuyla alakalı konuşan Grev Organizasyon Komitesi Başkanı Doktor Bilal Azzam, yaptığı açıklamada, eyleme büyük katılım gerçekleştiğini belirterek, personelin iş bırakmanın yanı sıra çalıştıkları kurumların önünde protestolar düzenlediğini ifade etti.

Personelin, ilgili kurumlarla yapılan görüşmeler sonuçsuz kalınca bu yolu seçtiğini aktaran Azzam, henüz hükümetten eyleme dair bir geri dönüş yapılmadığını söyledi.

Azzam, resmi makamlardan talepler konusunda olumlu cevap gelmezse eylemlerin artırılacağını kaydetti.

Ürdün'de kamuda çalışan doktorlar ve sağlık personeli, çalışma şartlarının idari ve mali olarak iyileştirilmesini talep ediyor.
Doğruhaber. Com
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Biz yapmaya kalksak "Siz bahçeye çıkın ben wc gidip geliyorum." diyerek diğer koridordan dolaşıp poliklinik yapmaya devam ederler.

Bizim camia böyle "sıfır risk, maksimum kazanç"
Herkesin temel mottosu "aman bana hiçbir negativite gelmesin, göze bile batmayayım, hatta dikkat bile cekmeyeyim de kime ne olursa olsun."

"Ben uyari bile almamalıyım, sağlıkta şiddet kötü bir şey ama ben kendimi hiiiç riske atamam" algoritmasi silinmedikce çok dayak yiyecez daha. İyi oluyor bize.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drbounlife yazdı:
08.08.2018 - 16:38:53
Bize de gerek bu kafadan. Ama tüm camiamızı kapsayacak sekilde.
Ufak çaplı olsa da birkaç defa denendi ama sonuçta haberlere çıkan doktorların neden eylem yaptığı değil de iş durdurma veya yavaşlatma sonucunda mağdur olduğu edildiği iddia edilen vatandaşlar oldu diye hatırlıyorum. Hiçbir greve aciller dahil edilmediği halde.