Pazar , Ağustos 19 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
İstanbul'da kendisini Gülhane Askeri Tıp Akademisi Mezunu Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahi Prof. Dr. Cüneyt Turan olarak tanıtarak hastaları dolandıran Cüneyt Turan gözaltına alındı. Bazı ulusal kanal programlarına da çıkarak sağlık programlarına katıldığı belirlenen Turan sorgulanmak üzere Emniyete götürüldü.

Resim

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kendisini Gülhane Askeri Tıp Akademisi Mezunu Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahi Prof. Dr. Cüneyt Turan olarak tanıtan bir kişinin hastaları dolandırdığı yönünde bilgi aldı. Bazı ulusal kanallardaki programlara da katılan Turan 1985-1986 yıllarında Almanya Hamburg Üniversitesi Tıp Fakültesi ve ABD’de beyin tümörleri üzerinde ihtisas yaptığını söylüyordu.

"10 BİN AMELİYAT"

10 binin üzerinde beyin tümörü ameliyatı yaptığını belirten Turan, 2006-2009 arası aktif çalışmaları olduğunu, 2009’dan sonra da sadece misafir hoca olarak ameliyatlara iştirak ettiğini anlatıyordu. Şimdiye dek hiç bir hastasının ölmediğini belirtiyor, üniversitelere konuşmacı olarak gittiğini, öğrencilere seminerler verdiğini söylüyordu.

Ekipler yaptığı araştırmada, Cüneyt Turan'ın lise mezunu olduğunu, insan sağlığı hakkında yanlış bilgilendirme yaptığını belirledi.

PARA KARŞILIĞI

Bazı hastaların ultrason tahlil sonuçlarını Turan'a ulaştırdığı, Turan'ın da bu tahlilleri para karşılığı incelediği ve tedavi önerisinde bulunduğu öne sürüldü. Yapılan tespitlerin ardından ekipler Sultanbeyli'de operasyon düzenleyerek Cüneyt Turan'ı gözaltına aldı. Yapılan sağlık kontrolünün ardından Emniyete getirilen Turan sorguya alındı.
Hürriyet
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Bende bir ismi lazim olmayan hastane de calisirken yurtdisinda tip fakultesi bitirmis ve OSYM ye sozde denkligini vermis bir doktorla tanistim. Geldigi ulkesinde Tip fakultesi okurken ayni zamanda tam zamanli hemsirelik yaparak okudugunu anlatiyordu.......Devam zorunlulugu olmayan ikinci universitelerin yada part time zamanli calisarak tip fakultesi okunabildigini gozumle gordum ama tam zamanli hemsirelik yaparak Tip okumak cok muamma.....Aslina bakarsaniz bu hikayesini duydugumda azmin zaferi gibi gelmisti ama acillerde, servislerde calisirken mesleki etikten cok uzak olan calisma seklini gorunce sonrasinda bu hikayesi beni rahatsiz etti. Aklimda beliren soru isareti acikcasi: yurtdisinda hemsirelik bitirip diplomasini sahte yollardan tip fakultesine mi cevirdi?????......Bildigim kadariyla OSYMye verilen yabanci diplomalar tek tek bitirilen universitelere böyle bir ogrenciniz var mi diye sorulmuyor.....Yabanci diploma ve bu sozde diplomanin turkceye cevrilmis hali OSYM ye sunuluyor....diger belgeler de tamamsa ya pratisyen olarak yada asistanliga baslayabiliyor...........
Kullanıcı avatarı
bizim hastanede de vardı benzeri. şehrin ünlü ortopedi proflarından. tus filan yok. azerbaycan 3 yıl kağıt üstü bi tıp sonra hop burası. 10 yılda asistan doçent prof hepsini tamamlamıştı. 40 li yaşlarda proftu. sonra fetönün afrika imami filan olduğu ortaya çıktı. şutladılar.
Bu sahte doktor adam yakışikli olsaydı ve bulentersoycey ablanin karşına çıksaydı koltuk altına girerdi valla 20gunde leoparli abla hemencecik evlenmek isterdi kadının karşısına şeffaf adam çıkmış kadın ne araştırır ne sorar karacahil bir kadın hemence tren oluvercek LEOPARLiya sahte doktor çıksaydı biskolata erkeği çıksa bence doktor olmasada cimcimeyi koltuk altina alsa bu LEOPARLİ 2kelime etmezdi ağzını kapatıp sevindirik olurdu sonuçta biskolata erkeği yani 20gunde sorgusuz sualsiz göbek bacak ellemek için elalemi yüzük şov yapmak için tainlencek ya böyle sadece yakışıklı diye evlenen çok var bu leoparli evlenirdi biskolata erkeği ya sonucta derdi direkt nikah isteyen koca olsunda diye işte kadının karşısına iyi niyetli bir **** çıkmışta adam kendi gazozuna ilaç atıyor yoksa bu sahte doktor yakışıklı olsaydı leoparli böylesiyle karşılaşsaydi ve gazozuna ilaç atsaydi LEOPARLİ içerdi 20gunde evlenmek istiyor ya adam kimdir neyin nesidir kadın o derece rahatsız yani bu kadınin karşısına iyi niyetli şeffaf adam çıkmışta leoparliya başka kimse o kadar kolay nikah yapmazdi yeminle herkeslere asılan Timuçin bile buna abla diyordu alev dr değildi Gülşahta para yoktu ama EN KOLAY KADİN BU ne alev ne Gülşah EN BASİT KOLAY KADIN BU ŞÜPHEN OLMASIN sen şeffaf adamsın da ondan yani yoksa en KOLAY kadıni NİKAHLAYİP beni alevi Gülşahi vb çok kızi etik dışı yapip benim evime polis yollayacak kadar aciz birisin sen
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
[quote=987654321aylin post_id=4130538 time=1528979979 user_id=65799]
Bende bir ismi lazim olmayan hastane de calisirken yurtdisinda tip fakultesi bitirmis ve OSYM ye sozde denkligini vermis bir doktorla tanistim. Geldigi ulkesinde Tip fakultesi okurken ayni zamanda tam zamanli hemsirelik yaparak okudugunu anlatiyordu.......Devam zorunlulugu olmayan ikinci universitelerin yada part time zamanli calisarak tip fakultesi okunabildigini gozumle gordum ama tam zamanli hemsirelik yaparak Tip okumak cok muamma.....Aslina bakarsaniz bu hikayesini duydugumda azmin zaferi gibi gelmisti ama acillerde, servislerde calisirken mesleki etikten cok uzak olan calisma seklini gorunce sonrasinda bu hikayesi beni rahatsiz etti. Aklimda beliren soru isareti acikcasi: yurtdisinda hemsirelik bitirip diplomasini sahte yollardan tip fakultesine mi cevirdi?????......Bildigim kadariyla OSYMye verilen yabanci diplomalar tek tek bitirilen universitelere böyle bir ogrenciniz var mi diye sorulmuyor.....Yabanci diploma ve bu sozde diplomanin turkceye cevrilmis hali OSYM ye sunuluyor....diger belgeler de tamamsa ya pratisyen olarak yada asistanliga baslayabiliyor...........

[/quote]

1- Yurt dışından alınan diploma denkliğini ÖSYM değil YÖK yapar önce bunu bir öğren süper zeki
2- Yurt dışından alınan diplomaların denkliği için senin kıvrım kıvrım kıvrandığın TUS sınav soruları ile yapılan denklik sınavına giriyorlar
3- Yurt dışından alınan diplomalar dış işleri bakanlığı üzerinden ülke büyük elçiliği eğitim müşavirlikleri ile resmi yazılar yazılarak diplomayı veren üniversiteden yazılı teyit alındıktan sonra haklarında kurul kararı verilerek denklik sınavına girebiliyorlar
4- konu mesleki yetersizlikten gidiyorsa eğer mantar gibi çoğalan onlarca apartman üniversiteden tıp fakültesi diploması alanlar otu gaytayı korkup sevk ederek sevk doktorluğu yapanlara da biraz elestiri getir

senin gibilere aklı yok fikri var deniyor :D
[quote=ultraviyole post_id=4130896 time=1529148472 user_id=100646]

[/quote]

1- Yurt dışından alınan diploma denkliğini ÖSYM değil YÖK yapar önce bunu bir öğren süper zeki
2- Yurt dışından alınan diplomaların denkliği için senin kıvrım kıvrım kıvrandığın TUS sınav soruları ile yapılan denklik sınavına giriyorlar
3- Yurt dışından alınan diplomalar dış işleri bakanlığı üzerinden ülke büyük elçiliği eğitim müşavirlikleri ile resmi yazılar yazılarak diplomayı veren üniversiteden yazılı teyit alındıktan sonra haklarında kurul kararı verilerek denklik sınavına girebiliyorlar
4- konu mesleki yetersizlikten gidiyorsa eğer mantar gibi çoğalan onlarca apartman üniversiteden tıp fakültesi diploması alanlar otu gaytayı korkup sevk ederek sevk doktorluğu yapanlara da biraz elestiri getir

[/quote]

Ultraviyole arkadaş öncelikle sosyal medyada fikrini paylaşırken ve eleştiri yaparken aldığını varsaydığım eğitim ve terbiye sınırlarını AŞMA......Yapamıyorsan da yalnızca okumakla yetin......Maddelediğin aşamaların hepsi formalite bunu bil, çünkü ben çok yakından biliyorum.

Çok şükür aklımda fikrimde yerinde. Yazdığım yazıda hatalar bulabilirsin bunu terbiyesizlik yaparak buraya yazman ''....T İ..T ISIRMAZ'' a getirmiş .Yazdıklarından anlaşılan yabancısın ve .......acısı çekiyorsun.Hepsini senin acemiliğine ve toyluğuna veriyorum....Bu saldırganlıkla gidersen bir gün sert kaya ya çarparsın sana yazık olur......(birde yazdıklarını oku gramerin bayağı kötü....aklı ve fikri olan biri için çok vahim)
Kullanıcı avatarı
[quote=987654321aylin post_id=4130971 time=1529169715 user_id=65799]
[quote=ultraviyole post_id=4130896 time=1529148472 user_id=100646]

[/quote]

[/quote]

Ultraviyole arkadaş öncelikle sosyal medyada fikrini paylaşırken ve eleştiri yaparken aldığını varsaydığım eğitim ve terbiye sınırlarını AŞMA......Yapamıyorsan da yalnızca okumakla yetin......Maddelediğin aşamaların hepsi formalite bunu bil, çünkü ben çok yakından biliyorum.

Çok şükür aklımda fikrimde yerinde. Yazdığım yazıda hatalar bulabilirsin bunu terbiyesizlik yaparak buraya yazman ''....T İ..T ISIRMAZ'' a getirmiş .Yazdıklarından anlaşılan yabancısın ve .......acısı çekiyorsun.Hepsini senin acemiliğine ve toyluğuna veriyorum....Bu saldırganlıkla gidersen bir gün sert kaya ya çarparsın sana yazık olur......(birde yazdıklarını oku gramerin bayağı kötü....aklı ve fikri olan biri için çok vahim)
[/quote]

Sen önce bi haddini bil ''....T İ..T ISIRMAZ '' lafı ağırdır altından kalkamazsın senin bildiğin kadar benim unuttuğum var ona göre ; ) .......acısı çekiyorsun. demişsin ama asıl o .......acısı çekiyorsun. acısını çeken sensin belli gelip buraya alakasız bir konu ya yorum yapıyorsun formalite dediğin hangisi ? Tus sınavımı süper zeki arkadaş ? Yoksa Yüksek öğretim kurumu denklik bürosu başkanımısın ? pardon yoksa ÖSYM mi demeliydim

'' Maddelediğin aşamaların hepsi formalite bunu bil, çünkü ben çok yakından biliyorum.'' diyen insan daha denkliği verenin hangi kurum olduğundan bi haber asıl bende kabahat senin yorumunu ciddiye alıp cevap yazmışım :)

sanırım mantar gibi çoğalan bir apartman üniversitesi mezunu bir sevk doktorusun bu mesajım sende büyük bir .......acısı yaratmış :) eleştirmeden önce az google yaz biraz araştır buraya gelip yarım yamalak bilgin insanlar hakkında ifira atma

Not : senin bahsettiğin o sert kaya benim hocam sıkıntı yok bir şey olmaz bana ;)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009