Cumartesi , Ağustos 18 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

'Kolsuz Agop' hayatını kaybetti

#4061648  gönderen dr_samsa
 13.02.2018 - 09:02:55
Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli cilt uzmanlarından Profesör Agop Kotoğyan hayatını kaybetti.
Resim
Tek kolu olmadığı için "Kolsuz Agop" lakabıyla tanınan ünlü profesör, 79 yaşında hayata gözlerini yumdu.

CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan, acı haberi kişisel Twitter hesabından duyurdu. Doğan, "Ülkemizin yetiştirdiği en kıymetli dermatologlardan biri olan Prof. Dr. Agop Kotoğyan’ı nam-ı diğer 'Kolsuz Agop’u' kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Asdvads hokin lusavore. Toprağı bol olsun" diye belirtti.
milliyet
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: 'Kolsuz Agop' hayatını kaybetti

#4061664  gönderen drela64
 13.02.2018 - 09:54:10
çok değerli kıymetli bir hekim...
böyle bir değerin kaybı gerçekten üzücü...yerine eminm kendi gibi işine sadık insanlar yetiştirmiştir.
çocukken kolu press te ezilmiş yaşamaz demişler ama kolunu kaybetse de yaşamış.çok çalışmış dereceyle liseyi bitirmiş .tıpa girmiş .tek kolu olduğu için enjektör kullanmak,dikiş atmak için çok çabalamış evde portakala enjeksiyon yapmış, sökükleri dikmiş...işte bukadar azimle çalışmış,basketi çok severmiş ama oynayamadığı için futbola yönelmiş orda da başarılı olmuş velhasıl hep çok azimli ve çalışkan olmuş..başka ülkelerden çalışması için teklif almış ama gitmemiş.
‘Ermeni olduğun için dedeni, fukara olduğun için kolunu kaybettiğin o ülkede ne işin var’ demişler, gülmüş geçmiş. Bu topraklarda yaşayan tüm insanları kardeşim olarak benimsedim. Bir ülkeyi sevmek demek, bu topraklarda geçirdiğin güzel ve iyi günleri sevmek demek değildir. İyi günde ve kötü günde burada olmak, vatanın yanında kalmak demektir yurt sevgisi. Boş başak dik, dolu başak ise eğiktir, derler. Ben hep eğik gezdim şu dünyada. Kibirden nefret ettim. Boş başaklar gibi diklenmedim, caka satmadım, her şeyi biliyorum demedim. Burnumun dikine gitmedim, bilginin ve bilimin ipine sarıldım. İşimi şansa bırakmadım. Çünkü, çok çalıştım ve boşluk bırakmadım.’

örnek alınası bir insan.toprağı bol olsun
Kullanıcı avatarı

Re: 'Kolsuz Agop' hayatını kaybetti

#4061938  gönderen mdack
 14.02.2018 - 00:35:51
Dinince dinlensin , ülkesini seven çok iyi bir insan ve çok iyi bir hekim olduğunu duyardık hep.
Not: Agop Eyüp demek arkadaşlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009