Cuma , Eylül 21 2018
Doktorca Haberin Adresi...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
HATALI SORU AÇIKLANMASI DAVA AÇIN YADA DAVA AÇILIYOR DEĞİLDİR!
LÜTFEN YANLIŞ ALGI OLUŞTURMAYALIM!

Arkadaşlar yıllardır yapılan hatalı soru açıklaması bu sınavda da yapılıyor.!
Bu sadece TUS yada YDUS gibi sıvavlarda yapılmıyor üniversite giriş sınavlarında da dershaneler hepsi hatalı soru var mı inceler ve açıklar. Kimse çocuk değil birşeye özenip yada kanıpta dava açacak!

Hatalı soru olmaması ve dava olmaması herkesin TEK istediği şeydir. BENİMDE!

Ama kim ne derse desin dersaneler davada olmasa da birileri dava açıyor. Ama şurada bir hata var. Davanın uzun sürede sonuçlanmasının tek sorumlusu dava açanda değil iyi organize olamayan birlik olamayan hekimlerdedir! Sınav sonrası tek bir yerde toplanıp tüm soruları tartışıp tek yerden dava olup olmaması kararlaştırılıp aynı anda organize olunursa ve bunun içinde hiç bir dersane olmadan yürütülürse daha iyi ve daha hızlı sonuçlanacağı düşüncesindeyim! bu şekilde gerekirse dava açılmaması konusunda ortak karar alınıp dava açanlara gerekirse tüm baskılar kurulabilir bile! ama önce birlik olabilmeyi sağlamamız lazım. Bireysel çıkarlarımızı bir köşeye bırakabilmemiz lazım. Hiç bir dersaneni bu dava içinde yer almaması lazım!
Kullanıcı avatarı
hatalı soruları açıklamak kimseyi davaya teşvik etmek değildir. herkes özgür iradesi ile karar verir. ancak kendi kendine farklı yerlerde dava açılınca sürecin çok uzadığı aşikar. dava açmayı düşünen kişiler en azından birbirleri ile görüşüp ortak hareket ederlerse süreç kısa sürede sonuçlanır
dr_demirci yazdı:
20.12.2017 - 14:59:45
hatalı soruları açıklamak kimseyi davaya teşvik etmek değildir. herkes özgür iradesi ile karar verir. ancak kendi kendine farklı yerlerde dava açılınca sürecin çok uzadığı aşikar. dava açmayı düşünen kişiler en azından birbirleri ile görüşüp ortak hareket ederlerse süreç kısa sürede sonuçlanır
''hatalı soruları açıklamak kimseyi davaya teşvik etmek değildir''
sayın demirci bu cümle üzerine 2017 tus ağustos davacılarından dr hanıma sormanızı rica ederim;niçin yanlış yaptığı sorulara dava açtınız diye...Vereceği cevap şudur;tusadatanın yanlış olarak lanse ettiği sorular bende de yanlıştı o yüzden dava açtım.Başka yanlış sorumu söyleseydi ona da dava açardım cevabını verecektir.Ki bize kendisi bizzat böyle dedi.Artık insanlar çıldırmış hocam kimse sizin sandığınız kadar iyi niyetli değil.Sırf süreç uzasın da ben kazanamıyorsam millet de erken gitmesin asistanlığa diyen mi dersiniz,cezam 3 aya doluyor ben de o zamana kadar dava süreciyle yerleşirim diyen mi dersiniz,yoksa ben şimdi internüm/asistanım o zamana kadar biter okulum diyen mi dersiniz...Siz iyi niyetli olabilirsiniz ama bizler gözü dönmüş insanlarız iğrençliğimizi utanmadan yasal hakkım şeklinde yansıtabiliyoruz.Affedin bizi bu referansları bilimselliği haketmiyoruz....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
AliKaya yazdı:
20.12.2017 - 15:14:23
dr_demirci yazdı:
20.12.2017 - 14:59:45
''hatalı soruları açıklamak kimseyi davaya teşvik etmek değildir''
sayın demirci bu cümle üzerine 2017 tus ağustos davacılarından dr hanıma sormanızı rica ederim;niçin yanlış yaptığı sorulara dava açtınız diye...Vereceği cevap şudur;tusadatanın yanlış olarak lanse ettiği sorular bende de yanlıştı o yüzden dava açtım.Başka yanlış sorumu söyleseydi ona da dava açardım cevabını verecektir.Ki bize kendisi bizzat böyle dedi.Artık insanlar çıldırmış hocam kimse sizin sandığınız kadar iyi niyetli değil.Sırf süreç uzasın da ben kazanamıyorsam millet de erken gitmesin asistanlığa diyen mi dersiniz,cezam 3 aya doluyor ben de o zamana kadar dava süreciyle yerleşirim diyen mi dersiniz,yoksa ben şimdi internüm/asistanım o zamana kadar biter okulum diyen mi dersiniz...Siz iyi niyetli olabilirsiniz ama bizler gözü dönmüş insanlarız iğrençliğimizi utanmadan yasal hakkım şeklinde yansıtabiliyoruz.Affedin bizi bu referansları bilimselliği haketmiyoruz....
Ortada her sınava dava açıldığı gerçeği var. dersane açtırıyor denildi. son tus için dersane (tusadata için söylüyorum diğerlerini bilmiyorum, tanımıyorum) uzaktan bile bulaşmamasına rağmen davalar açıldı.
Hatalı soruların açıklanması konusunu bizzat Sami Bey ile görüşmüştük. Dersaneye gidip hizmet alan kişilerin böyle bir beklentisi var bu yüzden hatalı soruları inceleyip açıklıyoruz demişti.
Sonraki sınavlar için bu açıklama yapılmadığında kimse dava açmaz ön görüsü çok iyimser bir tahmin olur bence. zaten şimdiye kadar tusdatanın hatalı soru listesinde olmayan sorulara da dava açıldı.
Önümüzde yakın tarihli bir sınav var bu gecikmenin bir daha yaşanmaması için herkes düşünerek hareket etmeli. dava açacak birileri olursa iletişim halinde hareket ederlerse 1 ay gibi bir sürede sonuçlanması mümkün
Kullanıcı avatarı
tepetepe yazdı:
20.12.2017 - 15:25:06
Her şey iyi hoş da ilk mesaj değiştirilmiş. İlk halinde ''dava açmak için son gün şudur'', ''itiraz edeceklere duyurulur'' gibi ifadeler bulunuyordu.
Bunu neden yapıyorsunuz?
linke tıklarsanız o bilgiler var
tepetepe yazdı:
Her şey iyi hoş da ilk mesaj değiştirilmiş. İlk halinde ''dava açmak için son gün şudur'', ''itiraz edeceklere duyurulur'' gibi ifadeler bulunuyordu.
Bunu neden yapıyorsunuz?
Arkadaşım sen hatalı soruları inceledin mi? Sınavların hemen hemen hepsinde mutlaka hatalı sorular çıkıyor ve yasal hakkını aramak isteyenler bu hatalı soruları inceleyip itiraz ediyor. Ama gördüğüm kadarıyla sen burada sadece ifadelere dikkat çekmeye çalışıyorsun. Bence artık; en başta neden her sınavda hatalı soru soruluyor ve sonuçlar uzayıp açıklanmıyor diye ÖSYM'yi ele alalım.
112_Hakan yazdı:
20.12.2017 - 16:05:32
tepetepe yazdı:
Bunu neden yapıyorsunuz?
Arkadaşım sen hatalı soruları inceledin mi? Sınavların hemen hemen hepsinde mutlaka hatalı sorular çıkıyor ve yasal hakkını aramak isteyenler bu hatalı soruları inceleyip itiraz ediyor. Ama gördüğüm kadarıyla sen burada sadece ifadelere dikkat çekmeye çalışıyorsun. Bence artık; en başta neden her sınavda hatalı soru soruluyor ve sonuçlar uzayıp açıklanmıyor diye ÖSYM'yi ele alalım.
Her sınav dava açılıyor, peki bunun sonucu olarak ÖSYM hala yanlış soru soruyorsa demek ki davalarla ÖSYM düzelmiyor. O kadar insan beklediğiyle kalıyor. Dava açacak kişi bir zahmet son itiraz gününü falan kendi araştırsın, onu demek istedim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
arkadaşlar dava hakkı bir yasal hak. bir soru ile istediği yere gidebilen yada gidemeyen insanlar var. bunu sorgulamak kimsenin hakkı değil. iyice koyunlaştınız. adamlar insan gibi soru hazırlamicaklar, sorular yanlış olacak. birilerinin iki senesi ( yandalda bir sınav kaçırmak iki seneye tekabül eder , beleşten konuşan yandalın ne olduğunu bilmeyenlere duyurulur) yanacak. insanlar tabi ki dava açmak ve emeklerinin karşılığını almak isterler. burda boş boş millete suç atıp da ortalığı gereksiz bulandırmayın. hele ki yorum yapanların çoğu yandal sınavını bile girmiyorken
Kullanıcı avatarı
meve yazdı:
20.12.2017 - 18:37:48
arkadaşlar dava hakkı bir yasal hak. bir soru ile istediği yere gidebilen yada gidemeyen insanlar var. bunu sorgulamak kimsenin hakkı değil. iyice koyunlaştınız. adamlar insan gibi soru hazırlamicaklar, sorular yanlış olacak. birilerinin iki senesi ( yandalda bir sınav kaçırmak iki seneye tekabül eder , beleşten konuşan yandalın ne olduğunu bilmeyenlere duyurulur) yanacak. insanlar tabi ki dava açmak ve emeklerinin karşılığını almak isterler. burda boş boş millete suç atıp da ortalığı gereksiz bulandırmayın. hele ki yorum yapanların çoğu yandal sınavını bile girmiyorken
Kesinlikle doğru 👍🏻