Cuma , Aralık 15 2017
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
İtalyan Cerrah Prof. Dr. Sergio Canavero, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşma yapacak. Prof. Dr. Sergio Canavero, kafa nakliyle yeni bir yaşam mümkün mü? sorusunun yanıtını verecek
Resim

Tüm dünyanın merakla takip ettiği kafa nakli operasyonuyla adından sıkça söz ettiren İtalyan cerrah Prof. Dr. Sergio Canavero, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak katılacak.

Kafa nakli operasyonunun başarıyla sonuçlanacağını açıklayan Canavero, 2016 yılında Rus Valery Spiridonov'a kafa nakli yapacaktı ancak hastanın operasyondan vazgeçmesi üzerine, başka gönüllüler aramaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde kadavraya kafa nakli yapan Prof. Dr. Sergio Canavero, Çin’de 18 saat süren operasyonun ardından "Cansız bir beden üzerinde ilk kafa naklini başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Beyin ölümü gerçekleşmiş insanlar kullanılarak beyin nakli yapılması artık kaçınılmaz” açıklamasında bulunmuştu.

BEYİN NAKLİ ÇALIŞMALARINA 1982 YILINDA BAŞLADI

Sergio Canavero, 22 sene boyunca Torino Hastanesi’nde beyin cerrahı olarak çalışan Canavero, Torino İleri Beyin Cerrahisi bölümünün direktörüdür. Sergio Canavero, beyin nakli çalışmalarına 1982 yılında başladı. 2013 yılındaysa beyin naklinin mümkün olduğunu kanıtlamak i çin “Heaven” isimli projeyi başlattı. 2017 yılında iki insan kadavrası üzerinde yaptığı kafa nakliyle bir ilki gerçekleştirdi.

Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında katılımın tamamen ücretsiz olduğu etkinlik, 06 - 09 Aralık’ta İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Haber Türk
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Bildiğim kadarıyla hayvan üzerinde uygulama yapmış, hayvan üzerinde kafa naklı de 1950'li yıllarda yapılmış bir şey zaten. İnsan beyni gibi korkunç kompleks ve hassas bir organı ve bağllantılarını koruyarak bu işi yapmak asıl mesele. Keşke boş zamanım olsa da tanışabilseydim, "karotisleri jugulerleri ben bağlarım abi siz omuriliğe kastırın" derdim XD

Referans: https://c1.staticflickr.com/1/182/37826 ... 4e1eac.jpg
PsycheAnalysis yazdı:
06.12.2017 - 22:03:18
Bildiğim kadarıyla hayvan üzerinde uygulama yapmış, hayvan üzerinde kafa naklı de 1950'li yıllarda yapılmış bir şey zaten. İnsan beyni gibi korkunç kompleks ve hassas bir organı ve bağllantılarını koruyarak bu işi yapmak asıl mesele. Keşke boş zamanım olsa da tanışabilseydim, "karotisleri jugulerleri ben bağlarım abi siz omuriliğe kastırın" derdim XD

hayvan üzerinde denemeler yapılmış da yaşayan hayvan var mı... yaşayan hayvan yoksa deney başarısızdır..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
egrisidogrusu yazdı:
07.12.2017 - 20:03:26
PsycheAnalysis yazdı:
06.12.2017 - 22:03:18

hayvan üzerinde denemeler yapılmış da yaşayan hayvan var mı... yaşayan hayvan yoksa deney başarısızdır..
Aa hayvan yaşamayınca deney başarısız mı oluyordu :) Adı üzerinde arkadaşım, dene-y. Başarılı da olsa başarısız da olsa sana ilerlemen için veri sağlayan bir şey. Doğal olarak insan üzerinde ilk kafa nakli de onam alınmış şekilde umutsuz vakalar üzerinde yapılan bir deney olacak.