Cuma , Aralık 15 2017
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Polisin silahı MR cihazına yapıştı

#4024099  gönderen drhaber
 04.12.2017 - 09:03:43
Denizli'de, polis memurunun belinde unuttuğu silahı MR cihazına yapıştı
Resim

Denizli'de, Manyetik Rezonans (MR) odasına giren polis memurunun belinde unuttuğu silahı cihaza yapıştı.

Alınan bilgiye göre, bir polis memuru, MR çektirecek olan yakınıyla Denizli Devlet Hastanesi'ne gitti.

Polis memuru, yardım etmek amacıyla yakınıyla MR odasına girdi. Polis memurunun belinde unuttuğu silahı, MR cihazına girmeye hazırlanan yakınına yardım ettiği sırada yüksek şiddette manyetik alan oluşturan cihaza yapıştı.

Odadaki görevliler, silahı çıkaramayınca durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

Hastanedeki odaya gelen itfaiye ekipleri de silahın dolu olması nedeniyle, yetkili servis tarafından çıkarılması gerektiğini belirtti.

MR cihazına yapışan silahın yetkili servis tarafından yapıştığı yerden çıkartılacağı belirtildi.
AA
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Polisin silahı MR cihazına yapıştı

#4024588  gönderen Yaman38
 05.12.2017 - 08:58:59
dr_samsa yazdı:
04.12.2017 - 13:15:34
niye silahıyla ta oralara kadar girebiliyor ki
Haklısınız normalde oralara kadar silah ile girilmemesi lazım. Hatta hastane içerisine silah ile girilmesi de hukuken yasak. Ancak hastanelerin girişlerinde ruhsatlı silahları emanete alacakları birim yok. olması gereken ise hastane girişine özel güvenlik denetim ve sorumluğunda silah emanet kasası olmasıdır. Siz hiç uçağa silah ile binen birini duydunuzmu? Duyamazsınız, Havaalanında silah emanet birimleri vardır. Ha diyeceksiniz ki; o polis evinde neden bırakmamış silahını? bırakamaz, o silah ona ömrü boyunca bir defa lazım olacaktır, onda da yanında olmazsa kıymeti harbiyesi olmaz :)