Pazar , Eylül 23 2018
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
Kullanıcı avatarı
Resim

İstifa/müstafilik nedeniyle veya göreve başlamama nedeniyle bir süre memur olamama cezası alanlar sınav tarihinden itibaren 3 ay içinde ceza bitiyorsa EAH ve sağlık bakanlığı adına tıp fakülteleri tercih edebilirler.

Bunun için istifa edeceklerin en geç 25 Kasım 2017 günü görevden ayrılmış olması gerekir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
benemre yazdı:
11.11.2017 - 12:07:42
DEMİRCİ hocam benim ayrılışım 4924 ten usulüne uygun olarak 29 kasımda gerçekleşiyor.O vakit ben şubat tusunda EAH tercih edemiyorum öyle mi? şimdiden teşekkürler
sözleşmeliden istifa etmenin memuriyete bir yaptırımı yok. istediğiniz zaman istifa edip eah tercih edebilirsiniz
Sayin hocalarim;77.dhy ile atandim tebligatim 8.11.2017 de geldi;gidip direk baslayip 25,11,2017den once istifa edersem 2018Subatta eah yazabilirmiyim?Yoksa bu hakkin gecerli olmasi icin belli bir sure dhy yapma zorunlulugu var mi?tesekkurler
Sayın hocam 77.dhy ile atandım tebligat 8.11.2017 de yayınlandı ancak göreve hiç başlamayacağım şubat tusunda YÖK kadrosu tercih edebilirim değil mi hocam ilerisi içinde sıkıntı olmaz heralde?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Sayın hocam ben de 77. Dhy ile atandım tebligatım 8.11.2017 tarihinde yayınlandı ve maalesef göreve başladım. Usulüne uygun istifa etmemiz halinde yanlış bilmiyorsam kurum ve bakanlık onayı olmalı ve 1 aylık bir süre içinde ayrılma ihtimalimiz var. Bu durumda ayrılış tarihimiz 25.11.2017 den daha sonraki bir tarihe denk gelse bile istifa dilekçemizin tarihi mi baz alınacak? Yoksa şu tarih itibariyle onayın gecikmesini de göz önünde bulundurursak şubat/2018 için istifamız eah ve sağlık bakanlığı adına üni kadroları yazmak için anlamını yitirmiş mi oluyor?
Sayın dr_demirci hocam, şu dönemde istifa hakkımızı kullanmamızız geriye yönelik bir hak kaybına yol açması mümkün müdür? Ağustos/2017 tusu sonucunda sağlık bakanlığı adına üni kadroları yazmamız üzerine herhangi bir etkisi olabilir mi? Yoksa o sınav için planlanan tairhler dava nedeniyle geciktiği için bu ihtimal dışı mıdır? Teşekkürler
Iyi aksamlar, 657ye tabii tsm hekimiyim 23 ekimde istifa icin ilk dilekcemi verdim mudurlugumuz 23 kasimda ikinci dilekcenizi verip ayrilabilirsiniz dedi.Valilik olurunuz siz gittikten sonra alinir dediler olurun 25 kasim sonrasina kalmasi durumunda subat sinavi icin cezali duruma duser miyim?Yoksa benim ayrilis yaptigim 23 kasim mi dikkate alinir?
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar ben 2018 Ağustos Tusuna gireceğim. Toplum Sağlığı Merkezinden ne zaman istifa etmeliyim? 12 Ağustostan 6 ay mı geriye giderek hesaplayacağım yoksa yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarihten mi 6 ay çıkacağım? İlginize şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
litw yazdı:
11.11.2017 - 17:43:08
Üniversite kadrosunda asistanlıktan istifada bir sıkıntı olmuyor, herhangi bir zamanda istifa edilebilir diye biliyorum. Doğru mudur?
Evet
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
ktas yazdı:
11.11.2017 - 17:46:00
Hocam asisitanlıktan ne zaman feragat etmek gerekiyor Şubat tusunda %2 ceza yiyip, ağustosta cezasız olmak için?
sınav başvuru tarihinin son gününden önce
Kullanıcı avatarı
AliKaya yazdı:
11.11.2017 - 20:01:32
Sayin hocalarim;77.dhy ile atandim tebligatim 8.11.2017 de geldi;gidip direk baslayip 25,11,2017den once istifa edersem 2018Subatta eah yazabilirmiyim?Yoksa bu hakkin gecerli olmasi icin belli bir sure dhy yapma zorunlulugu var mi?tesekkurler
belli bir süre yok
Kullanıcı avatarı
Dr.who yazdı:
12.11.2017 - 10:21:41
Sayın hocam ben de 77. Dhy ile atandım tebligatım 8.11.2017 tarihinde yayınlandı ve maalesef göreve başladım. Usulüne uygun istifa etmemiz halinde yanlış bilmiyorsam kurum ve bakanlık onayı olmalı ve 1 aylık bir süre içinde ayrılma ihtimalimiz var. Bu durumda ayrılış tarihimiz 25.11.2017 den daha sonraki bir tarihe denk gelse bile istifa dilekçemizin tarihi mi baz alınacak? Yoksa şu tarih itibariyle onayın gecikmesini de göz önünde bulundurursak şubat/2018 için istifamız eah ve sağlık bakanlığı adına üni kadroları yazmak için anlamını yitirmiş mi oluyor?
görevden ayrıldığınız gün istifa tarihidir.