Cumartesi , Eylül 22 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Çift Hekim İmzalı Reçeteler Hakkında Duyuru

 #4003334  gönderen drhaber
 11.10.2017 - 19:15:13
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından çift hekim imzalı reçeteler hakkında duyuru yayımlandı.

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

06.10.2017

DUYURU

ÇİFT HEKİM İMZALI REÇETELER HAKKINDA

Bilindiği üzere ilaç bedellerinin Kurum tarafından ödenebilmesi için, reçete yazımında ve rapor düzenlenmesinde Sağlık Uygulama Tebliğinin 4.1 Reçete ve sağlık raporu yazım ilkeleri Maddesinin yanı sıra Tebliğ ve eklerinde yer alan diğer hususların da uygulanması gerekmektedir.

Buna göre, farklı uzman hekimlerce düzenlenen ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzman Hekim onayı gerektiren ilaçlara ilişkin reçeteler haricindeki reçetelerin gerek Kurum MEDULA Eczane sisteminde veya Tebliğin 4.1.5 - Elektronik reçete uygulaması maddesinde yer alan koşulların varlığı halinde manuel reçete ortamında TEK HEKİM İMZASI OLACAK ŞEKİLDE düzenlenmesi gerekmektedir.

Kurumumuza yapılan başvurularda manuel olarak düzenlenmiş çift hekim imza ve kaşeli reçetelere istinaden hastalara ilaçların temin edildiği belirtilmektedir.

15 Ekim 2017 tarihinden itibaren Enfeksiyon Hastalıkları Uzman Hekim onayı gerektiren ilaçlara ilişkin reçeteler haricinde çift hekim imzalı reçete düzenlenmesi durumunda reçetelerin Kurumumuzca geri ödemesi yapılmayacaktır.

Tüm ilgililere önemle duyurulur.
Sağlık Aktüel
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
[quote="tannhauser"]Sebebi neydi ki? Hastayı kaşesiz reçeteyle mi enfeksiyona göndereceğiz? O zaman da kendi el yazısı olmuyor sıfırdan enfeksiyoncunun yazması gerekecek[/quote]
EHU onayı gereken ilaçlar hariç diyor ya