Perşembe , Aralık 14 2017
nasil feragat ederim? , istifa sartlari, dilekce ornekleri, sorular ve cevaplar, hastaneler arasi gecis nasil yapilir? hepsi burada...

Asistanlıktan feragat

#4002703  gönderen conariumm
 10.10.2017 - 15:25:26
Merhaba doktor arkadaşlar
1 ay önce başlamış olduğum asistanlık sürecini sonlandırmak istiyorum. Feragat edip eski görev yerime dönmek istiyorum bana bunun için 6 ayın var dediler.
Sormak istediğim bunun için dilekçeyi nereye vereceğim?
bu işlemler, ayrılış vs ne kadar sürer?
Halk sağlığında çalışıyordum asistanlık öncesi şimdi kamu hastaneleri ile halk sağlığı birleşince atamamın şehir aynı kalmak suretiyle başka yere yapılma ihtimali var mıdır?
Bakanlığı arıyorum ama geçiş dönemi olduğu için sanırım atama birimine bir türlü ulaşamadım.
Şimdiden teşekkürler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Asistanlıktan feragat

#4002781  gönderen conariumm
 10.10.2017 - 19:23:31
Cezzarahmet yazdı:Hocam 6 ay falan hikaye istediğin zaman yaparsın
Halk sağlığı müdürlüğü atama şubesi ile konuştum hocam, ilk 6 ay olursa ancak eski yerine geri dönebilirsin dedi öbür türlü kuraya kalıyorsun
Kullanıcı avatarı

#4002826  gönderen cankus
 10.10.2017 - 20:52:29
Up. Arkadaşlar ben de aynı durumda sayılırım. Nasıl bir yol izlenmeli. Dilekçe vs nereye verilmeli. Nasıl bir dilekçe verilmeli?
Kullanıcı avatarı

#4003668  gönderen dr_demirci
 12.10.2017 - 15:10:03
atama ve yer değiştirme yönetmeliği "Tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi mevzuatına göre diğer kamu kurum ve kuruluşlarında uzmanlık veya yan dal uzmanlık eğitimi yapmakta iken eğitimlerini tamamlamadan diş tabibi, tabip veya uzman tabip olarak atanmak isteyenler talepleri ve kurumlarının muvafakatı hâlinde D ve C hizmet grubu illerine tercihlerine göre atanırlar. Devlet hizmeti yükümlüsü olanlar; eski görev yerine, eski görev yerinde boş yer bulunmaması hâlinde eski görev ilinde münhal bir kadroya, eski görev yeri bulunmayanlar ise tercihleri alınarak ilk Devlet hizmeti yükümlülüğü kurasıyla atanırlar."
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4003807  gönderen Ponyo
 12.10.2017 - 19:47:30
dr_demirci yazdı:atama ve yer değiştirme yönetmeliği "Tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi mevzuatına göre diğer kamu kurum ve kuruluşlarında uzmanlık veya yan dal uzmanlık eğitimi yapmakta iken eğitimlerini tamamlamadan diş tabibi, tabip veya uzman tabip olarak atanmak isteyenler talepleri ve kurumlarının muvafakatı hâlinde D ve C hizmet grubu illerine tercihlerine göre atanırlar. Devlet hizmeti yükümlüsü olanlar; eski görev yerine, eski görev yerinde boş yer bulunmaması hâlinde eski görev ilinde münhal bir kadroya, eski görev yeri bulunmayanlar ise tercihleri alınarak ilk Devlet hizmeti yükümlülüğü kurasıyla atanırlar."
Bu durumda istifalıyken asistanlığa başlamışsak asistanlıktan istifa edince de mecburi olarak kuraya mı giriyoruz ?
Kullanıcı avatarı

#4003868  gönderen dr_demirci
 12.10.2017 - 21:50:53
Ponyo yazdı:
dr_demirci yazdı:atama ve yer değiştirme yönetmeliği "Tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi mevzuatına göre diğer kamu kurum ve kuruluşlarında uzmanlık veya yan dal uzmanlık eğitimi yapmakta iken eğitimlerini tamamlamadan diş tabibi, tabip veya uzman tabip olarak atanmak isteyenler talepleri ve kurumlarının muvafakatı hâlinde D ve C hizmet grubu illerine tercihlerine göre atanırlar. Devlet hizmeti yükümlüsü olanlar; eski görev yerine, eski görev yerinde boş yer bulunmaması hâlinde eski görev ilinde münhal bir kadroya, eski görev yeri bulunmayanlar ise tercihleri alınarak ilk Devlet hizmeti yükümlülüğü kurasıyla atanırlar."
Bu durumda istifalıyken asistanlığa başlamışsak asistanlıktan istifa edince de mecburi olarak kuraya mı giriyoruz ?
hayır naklen atananlar sadece

#4004093  gönderen MDAD
 13.10.2017 - 11:51:47
Dilekçe nereye verilmeli ve nasıl bir dilekçe olmalı arkadaşlar

#4004202  gönderen conariumm
 13.10.2017 - 17:05:57
MDAD yazdı:Dilekçe nereye verilmeli ve nasıl bir dilekçe olmalı arkadaşlar
Ben üniversitedeyim
Dilekçeyi direkt olarak sağlık Bakanlığına gönderdim
"Dhy kapsamında falan tarihte başlamış olduğum x yerinde çalışırken tus ile yerleşmiş olduğum falan yerdeki asistanlk hakkımdan feragat ederek mecburi hizmetimi tamamlamak üzere eski görev yerime dönmek istiyorum
Gereğinin yapılmasını arz ederim "
Bundan sonraki yazışmalar sağlık Bakanlığı ile üniversite arasında olacak 1.5 ay falan sürer dedi ortalama personel işleri

#4004353  gönderen MDAD
 13.10.2017 - 22:49:54
conariumm yazdı:
MDAD yazdı:Dilekçe nereye verilmeli ve nasıl bir dilekçe olmalı arkadaşlar
Ben üniversitedeyim
Dilekçeyi direkt olarak sağlık Bakanlığına gönderdim
"Dhy kapsamında falan tarihte başlamış olduğum x yerinde çalışırken tus ile yerleşmiş olduğum falan yerdeki asistanlk hakkımdan feragat ederek mecburi hizmetimi tamamlamak üzere eski görev yerime dönmek istiyorum
Gereğinin yapılmasını arz ederim "
Bundan sonraki yazışmalar sağlık Bakanlığı ile üniversite arasında olacak 1.5 ay falan sürer dedi ortalama personel işleri
hocam dilekçeyi tam göndereceğimiz yer sağlık bakanlığı yönetim hizmetleri genel müdürlüğü doktor atama gibi bi yer mi, dilekçenin fotoğrafı vs varsa özelden atar mısınız
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4004404  gönderen dr1293
 14.10.2017 - 12:46:15
Ben feragat ettim.eski görev yerin nereye bağlı ise oraya dilekçe veriyorsun.dhy tamamlamadın ise eski görev yerine dönüyor sun.yaklaşık yazışmalar 2 ay sürebiliyor.dilekçene istinaden kurumun üniversite ye yazı yazar muvafakat için.üniversite muvafakat verirse tekrar yazı kuru ma gider onlar seni ararlar ataman ı tekrar yapar lar bu sefer atama ayrılış yazın tekrar üniversite ye gelir imza işleri ni dekan rektör bi sürü imza ayrılış yapıp eski yerine gidersin beni baya yormuş tu ama sürekli telefon ile takip ediyordum

#4005923  gönderen Dr6155
 19.10.2017 - 09:15:39
Dhy yi tamamlamamis fakat aday memurlugu kalkmis bir asistan feragat edip eski calistigi yere donunce es durumu yapip asistan olan esinin oldugu ile tayin isteyebilir mi?isterse atamaya mi katilmasi gerekir yoksa islemler tamamlaninca atamasi yapilir mi?

#4008640  gönderen suakis
 30.10.2017 - 14:32:42
dilekçe örneğini ve nereye yazıldığını banada gönderebilirmisiniz :)