Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
#4002470 gönderen drhaber
09.10.2017 - 22:17:25
Operasyon kapsamında Marmaris'te gözaltına alınan bir kişi tutuklandı.

Batman merkezli, "Askerlikten tamamen veya kısmen kurtulmak isteyen kişiler için para karşılığı sahte evrak düzenlendiği" iddiasıyla düzenlenen operasyon kapsamında Marmaris'te gözaltına alınan 1 kişi tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Batman Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Batman, Diyarbakır ve Muğla'da, "Askerlikten tamamen veya kısmen kurtulmak isteyen kişiler için para karşılığı sahte evrak düzenlendiği" tespit edilen şahıslara yönelik operasyon düzenlendi.

Bu kapsamda yapılan eş zamanlı operasyonda Marmaris Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri Erhan A'yı (27) gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Erhan A, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Batman, Diyarbakır ve Muğla'da sürdürülen operasyon çerçevesinde, para karşılığı sahte "askerliğe elverişli değildir" raporu düzenlediği tespit edilen 9 şüpheliden 7'si gözaltına alınmıştı.

İki firarinin arandığı soruşturmada, zanlıların, sahte belge düzenleyerek engelli ve doğuştan böbreği olmayan kişileri, sağlam ve askerlik yapma yükümlülüğü bulunan kişilerin yerine sağlık muayenesinde kullandıkları belirlenmişti.
Anadolu Ajansı
Kullanıcı avatarı
#4002640 gönderen Simurg
10.10.2017 - 12:04:48
drkaan28 yazdı:aile hekimleri yapıyor askerlik muayenesini

elverişli olanları aile hekımı belirtiyor ancak herhangi bir engeli olanlar hastanelere sevk ediliyor

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Budak ve 21 misafir