Cuma , Aralık 15 2017
2017 sonbahar donemi TUS sinav tarihi:27 Agustos 2017
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Kullanıcı avatarı

#4000209  gönderen vkantekin
 02.10.2017 - 18:35:31
Yan dal yaparsan yine mecburi...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#4000243  gönderen Celina
 02.10.2017 - 19:33:23
dr_ozge yazdı:
Celina yazdı:Uzmanlık dhy'si bittikten sonra peki istenirse pratisyen olarak çalışılabilir mi? Yoksa uzman olduktan sonra hiçbir şekilde pratisyen olarak çalışma ihtimali yok mu artık?
Pratisyenlik mecburisini yaptıysanız çalışılabiliyormuş özelde
Anladım teşekkürler

Re:

#4000274  gönderen krls
 02.10.2017 - 20:23:48
öncelikle meslektaşıma geçmiş olsun diyorum umarım adalet mücadelesinden sonuç alır
bizler tusun 2 3ay geç açıklanmasına ne kadar kafa yoruyoruz ve mağdur oluyoruz ortada, yaşımız sorumluluklarımız ünvanımızla sorunlarımız mağduriyetlerimiz kolere gidiyor ne yazıkki,
bunca yıl emeğimizi akıttığımız mesleğimizi İCRA EDEMEMEKTEN daha ağır ne gelebilir başımıza hayal edemiyorum..
durum her gün daha kötüye gidiyo birşey yapmalı ama ne yapmalı kestiremiyorum umarım bir hal çare bulunur
dr_demirci yazdı:
bigmuffin yazdı:
dr_demirci yazdı:devlet memuru iken müstafi olduğunuz için ohal den dolayı ömür boyu memuriyetten men cezası veriyorlar kanun böyle. bundan sonra memur olamayacağınız için bakanlığın size sözleşmeli olarak uzmanlık mecburisi yaptırması gerekiyor uzman olmak için. pratisyen olarak çalışmakta aslında yasal bir engel yok ama sağlık müdürlüğü tuhaf davranıyor. Yan dal uzmanları da özelde ana dalda çalışmak istediklerinde müdürlükler aynı şekilde ruhsat vermedi. Bu kişiler dava açıp kazandılar. Siz de dava sonucunda kazanırsınız ve pratisyen olarak özelde çalışırsınız bence
Hocam ben de Üni kadrosundan uzman olup 73. Dhy ile atandığım yere başlamadım. Atamamın iptalini dilekçe ile istedim, atama iptal kararım çıktıktan sonra da halen uzman olarak çalıştığım üniden ayrıldım. Ceza süremin dolmasını bekliyorum. Bimer e yazdığımda bu durumun 1 yıl cezadan başka yaptırımı olmadığı cevabını aldım. Şimdi bu arkadaşımızın durumunu öğrenince tedirgin oldum ama sanırım eah olduğu için böyle bir durum oldu, yanılıyor muyum? 😕😕
üniversiteden uzman olan kişi memur değil. açıktan atama ile atanır, gitmezse 1 yıl devlet memuru olamaz. eah bitiren kişi zaten devlet memuru, atandığı yere gitmediğinde 10 gün beklenir yine gitmezse müstafi kabul edilir.
Üniversiteden uzmanlığını alanlar da artık 2014 te çıkan torba yasayla, açıktan değil naklen atanıyorlar. Malum mecburi hizmet atama ilanında, üniversiteden uzmanlığını alanlardan da güvenlik soruşturma belgesi doldurulması istenmiyor.
Kullanıcı avatarı
Drsefacardiolog yazdı:Bana bakanlıkta hekimlik yapamazsın git kendine başka meslek bul komilik yap dediler!!!
doktorluk yapmak da farklı değildi bence bir şey kaybetmedin dostum üzülme
Keşke uzmanlık tezini bitirene kadar bu konuyu araştırsaydınız. 1 gün kala bile bıraksanız bu durumlar olmazdı. Devletin mantığı şöyle, türkiyede üniversiteler ücretsiz, uzmanlıklarda da iyi kötü maaş veriliyor. Ben bu adama eğitim için masraf yapıyorum, tusla bir kadroyu işgal ediyor kardiyolog olmak için söz veriyor. Sonra 4-5 sene sonra ben vazgeçtim diyor, devlet de bunun önünü kesiyor. Şu anda zaten orman kanunları geçerli olduğu için hukuktan sonuç almanız çok düşük bir ihtimal. Şırnakta 300 günde anjiyo bile yapmadan bitirebilirsiniz, keşke gitseydiniz. Müstafi olup mecburiyi yapmama hakkı sadece pratisyenlere özgü zaten, uzman ve yandal uzmanlarının böyle bir hakkı şu anda yok.

Ben bu konuyu araştırmıştım. Atıyorum siz şimdi bu işten kurtulup yeni bir uzmanlık kazansanız, ben nükleer tıp yapacağım deseniz bile devlet duruma bakıyor, benim kardiyolog açığım nükleer tıptan daha fazla diyip sizin ikinci uzmanlığınızı yapmanıza izin vermeyebiliyor. Pratisyenliğe dönüş ise yeni yasa çıkmadığı sürece imkansız gibi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
üniversiteden uzman olan kişi memur değil. açıktan atama ile atanır, gitmezse 1 yıl devlet memuru olamaz. eah bitiren kişi zaten devlet memuru, atandığı yere gitmediğinde 10 gün beklenir yine gitmezse müstafi kabul edilir.[/quote]

Üniversiteden uzmanlığını alanlar da artık 2014 te çıkan torba yasayla, açıktan değil naklen atanıyorlar. Malum mecburi hizmet atama ilanında, üniversiteden uzmanlığını alanlardan da güvenlik soruşturma belgesi doldurulması istenmiyor.[/quote]

Yani; üniversiteden mezun olan uzman da, naklen atandığı mecburi hizmete başlayış yapmazsa müstafi sayılıp yaşamı boyunca memuriyet yapamıyor mu?? bunu mu çıkaralım??
Devlet Hizmeti Yükümlüsünün Mesleğini İcrası

1.Devlet hizmeti yükümlüsü olup da yükümlülüğe başlamayanlar ya da başlayıp da Devlet hizmeti yükümlülüğünü bitirmeden ayrılanlar hiçbir suretle mesleklerini icra edemezler.Yükümlülük sırasında serbest meslek icrası kendi mevzuatı hükümlerine tabidir.

2.Devlet hizmeti yükümlülerine bu yükümlülüğünü tamamlamadan diploma, uzmanlık belgesi veya bunun yerine geçecek belge verilemez.
Ancak, Devlet hizmeti yükümlüsü olarak çalışanlara talepleri halinde, bu süre içerisinde mesleklerini serbest olarak icra edebilmeleri maksadıyla "Devlet Hizmet Yükümlüsüdür" şerhi düşülmek suretiyle belge verilebilir.
drmrough yazdı:üniversiteden uzman olan kişi memur değil. açıktan atama ile atanır, gitmezse 1 yıl devlet memuru olamaz. eah bitiren kişi zaten devlet memuru, atandığı yere gitmediğinde 10 gün beklenir yine gitmezse müstafi kabul edilir.

Üniversiteden uzmanlığını alanlar da artık 2014 te çıkan torba yasayla, açıktan değil naklen atanıyorlar. Malum mecburi hizmet atama ilanında, üniversiteden uzmanlığını alanlardan da güvenlik soruşturma belgesi doldurulması istenmiyor.

Yani; üniversiteden mezun olan uzman da, naklen atandığı mecburi hizmete başlayış yapmazsa müstafi sayılıp yaşamı boyunca memuriyet yapamıyor mu?? bunu mu çıkaralım??
üni mezunu ilk kez atanırken, eğer müstafi olup gitmezse atama iptal oluyor. memuriyete hiç girmeden çıkış yaptığı için memuriyetten men söz konusu değil. ama uzmanların böyle bir hakkı yok, çünkü memurlar.
indiecandy yazdı:
drmrough yazdı:üniversiteden uzman olan kişi memur değil. açıktan atama ile atanır, gitmezse 1 yıl devlet memuru olamaz. eah bitiren kişi zaten devlet memuru, atandığı yere gitmediğinde 10 gün beklenir yine gitmezse müstafi kabul edilir.

üni mezunu ilk kez atanırken, eğer müstafi olup gitmezse atama iptal oluyor. memuriyete hiç girmeden çıkış yaptığı için memuriyetten men söz konusu değil. ama uzmanların böyle bir hakkı yok, çünkü memurlar.
yanıt için teşekkürler. sağlık bakanlığı kadrosunda üniversitede uzmanlık yapanlar için tamam. ama yök kadrosunda olanlar sanırım memur diye geçmiyorlar. onlar için de bu kuralın geçerli olduğuna emin misiniz? farklı kişiler farklı şeyler söylüyorlar. yani ne bileyim belki adam bu sene başka ailevi problemlerle uğraşıyor. 1 sene gitmeyecek. ama sonra gidecek. bu durumda sizin dediğinize göre memur olamıyor bir daha.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
indiecandy yazdı:Keşke uzmanlık tezini bitirene kadar bu konuyu araştırsaydınız. 1 gün kala bile bıraksanız bu durumlar olmazdı. Devletin mantığı şöyle, türkiyede üniversiteler ücretsiz, uzmanlıklarda da iyi kötü maaş veriliyor. Ben bu adama eğitim için masraf yapıyorum, tusla bir kadroyu işgal ediyor kardiyolog olmak için söz veriyor. Sonra 4-5 sene sonra ben vazgeçtim diyor, devlet de bunun önünü kesiyor. Şu anda zaten orman kanunları geçerli olduğu için hukuktan sonuç almanız çok düşük bir ihtimal. Şırnakta 300 günde anjiyo bile yapmadan bitirebilirsiniz, keşke gitseydiniz. Müstafi olup mecburiyi yapmama hakkı sadece pratisyenlere özgü zaten, uzman ve yandal uzmanlarının böyle bir hakkı şu anda yok.

Ben bu konuyu araştırmıştım. Atıyorum siz şimdi bu işten kurtulup yeni bir uzmanlık kazansanız, ben nükleer tıp yapacağım deseniz bile devlet duruma bakıyor, benim kardiyolog açığım nükleer tıptan daha fazla diyip sizin ikinci uzmanlığınızı yapmanıza izin vermeyebiliyor. Pratisyenliğe dönüş ise yeni yasa çıkmadığı sürece imkansız gibi.
hocam yeni mezun bir pretisyen hiç başlamazsa sadece 1 yıl ceza alıyor değil mi?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7