Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Kurban Bayramı tatili için son dakika gelişmesi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Şu anda tabii Hükümet bu 10 günü programına aldı çalışıyor. Hakikaten müsaitse turizm açısından olumlu olur. Turizm sektöründeki açığımızı suretle kapama fırsatı verir. Salı günü Bakanlar Kurulu var. Hayırlı bir adım olur diye umuyorum" dedi. Başbakan Binali Yıldırım da bugün Kurban Bayramı tatili hakkında açıklama yaptı. Yıldırım bayram tatili için kararın salı günkü Bakanlar Kurulu'nda verileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı kurban bayramı tatili ile ilgili şu açıklamayı yaptı: "Şu anda tabii Hükümet bu 10 günü programına aldı çalışıyor. Hakikaten müsaitse turizm açısından olumlu olur. Turizm sektöründeki açığımızı suretle kapama fırsatı verir. Salı günü bakanlar kurulumuz var. Cumhurbaşkanlığında yapacağız. Hayırlı bir adım olur diye umuyorum."

BAŞBAKAN: SALI BELLİ OLACAK

Başbakan Yıldırım, "Konuyu Salı günü Bakanlar Kurulu'nda değerlendireceğiz. Orada bir karar vereceğiz. Toplumun bir kesimi 'çalışmaya devam edeceğiz' diyor, bir kesim de 'tatile devam edelim' diyor. Artısı eksisini ele alacağız. Benim bu konuda şahsi fikrim olmaz" diye konuştu.
Kullanıcı avatarı
eskiden acilde çalışırken bayram tatili uzaması kabusumdu...en nefret ettiğim seydi...artık acilci deilim ve böyle seyler benide mutlu ediyor..acilde çalışan arkadaşlara sabır ve en kısa zamanda acillerden kurtulmalarını diliyorum..yaşasın HAYAT ...
Kullanıcı avatarı
tatil 10 gun olsun.. olmayınca bıle mıllet tatıl modunda ( ızın ısteyenler rapor ısteyenler vs vs) ...

ama bir konu var dikkatimi çeken;

Dini bayramlarda geleneklerimiz buyuklerı zıyaret değil mi??

ama açıklama da ne var " turizm canlansın"...

kapitalizm olunca..
Kullanıcı avatarı
bekart yazdı:Nöbet usulü çalışanlar için hiçbir şey değişmiyor tatil de olsa aynı olmasada

aynen öyle.
hatta resmi tatile eklenen tatil günlerinin adını resmi tatil değil idari tatil diye de adlandırırlarsa; o eklenen tatil günlerinin mesai saati kadar bedavadan çalışmış oluyorlar.
bknz: geçen bayramdan Binali Yıldırım ve Recep Akdağ'ın icraatı.
Kullanıcı avatarı
Simurg yazdı:tatil 10 gun olsun.. olmayınca bıle mıllet tatıl modunda ( ızın ısteyenler rapor ısteyenler vs vs) ...

ama bir konu var dikkatimi çeken;

Dini bayramlarda geleneklerimiz buyuklerı zıyaret değil mi??

ama açıklama da ne var " turizm canlansın"...

kapitalizm olunca..

Belki büyükleri de toplayıp gidilecek o tatile ?
Belki coluk cocuk büyüklere bırakılacak önce, sonra kari koca çıkılacak o tatile ? :)
Türkiye nin buna ihtiyacı var efenim ....

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: afas114, emnyldrmbvb, leonesnegros ve 62 misafir