Perşembe , Kasım 23 2017
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Hatay’da balkondan düşerek ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 18 yaşındaki Kübra Nur’un ailesi organlarını bağışladı. Genç kızın akciğerleri Ankara’da yaşam mücadelesi veren 29 yaşındaki kardiyolog Dr. Muhiddin Demirel’e nakledildi.

Resim

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde oturan 18 yaşındaki Kübra Nur Coşkun, 28 Temmuz’da oturdukları 4. kattaki evlerinin balkonundan düştü. İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırılan genç kız yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Ölüme 8 gün direnen Coşkun önceki gün yaşamını yitirdi. Ailesi, kızlarının organlarını bağışladı. Genç kızın böbrekleri, karaciğer, kornea ve akciğerleri alındı. Coşkun’un böbrekleri Gaziantep Sadi Konukoğlu Hastanesine, karaciğer Başkent Üniversitesi Yüreğir Hastanesi’ne, korneaları Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne ve akciğerler Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’ne gönderildi. “Kızımızın organları toprakta çürümesin hayat versin diye bağışladık” diyen teyzesi Habibe Şimşek, “İnşallah verilen kişilerde hayat bulur onları yaşatır. Kübra kızımız üniversite sınavlarına girmiş, doktor olmak çok istiyordu” diye konuştu.

Şansı azalıyordu
Genç kızın akciğerleri getirildiği Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veren 29 yaşındaki kardiyoloji uzmanı Dr. Muhiddin Demirel’e can oldu. Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Hastanesi’ndeki asistanlığı sırasında akciğer nakli olan hastalarla da ilgili çalışmalara katılan Dr. Demirel, haziran ayında viral enfeksiyona bağlı nedeni belli olmayan bir zatürree geçirdi. Yapılan tüm müdahalelere yanıt vermeyen genç doktor 30 Haziran’da yoğun bakım ünitesine kaldırıldı.
Çoklu organ yetmezliği yaşamaması için 15 Temmuz’da yapay akciğer makinesine bağlandı. Doktorları, Demirel’in yaşaması için tek şansının organ nakli olduğunu belirtmesiyle başta Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği ve doktor arkadaşları bir kampanya başlattı. Genç doktorun ailesinin ve arkadaşlarının çabaları sonuçsuz kalmadı. Hatay’da yaşamını yitiren genç kızın akciğerleri dün başarılı bir operasyonla genç doktora nakil edildi.

6 kişiye hayat verdi
Kübra Nur Coşkun, Dr. Muhiddin Demirel’in yanı sıra organ bekleyen başka hastalara da haya verdi. Genç kızın böbrekleri Gaziantep Sani Konukoğlu Hastanesine, karaciğeri Başkent Üniversitesi Yüreğir Hastanesi’ne, korneaları Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne gönderildi.

gazetevatan.com
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3960944  gönderen koleksiyon
 06.08.2017 - 16:17:46
Doktor bey tez zamanda sağlıklı bir şekilde eski hayatına döner inşAllah.
Allah Kübra'dan,yakınlarından ve nakil işlemleri için emeği geçen herkesten razı olsun.
Kübra'nın başına çok talihsiz bir olay gelmiş ancak organlarıyla hayat bulan insanlarla hem bu dünyada da yaşayacak hem de ahiretinde de nur içinde yatacak inşAllah.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3960956  gönderen mdack
 06.08.2017 - 16:33:40
Kübra nin ailesini alkışlıyorum
Kullanıcı avatarı

Re:

#3960980  gönderen akandemir
 06.08.2017 - 16:57:48
Aile bol bol dua almıştır
Kullanıcı avatarı

Re:

#3961111  gönderen Drlizy
 06.08.2017 - 19:36:14
Allah'ım Kübranın mekanını cennet eylesin ailesinden de hesapsız razı olsun
doktor beye acil şifalar versin inşallah eşine çocuklarına bağışlasın inşallah
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3961169  gönderen Pearlyy
 06.08.2017 - 20:28:36
Nasıl muazzam bişey. Hatayda hiç yokken belki de balkondan düşeceksin. O sirada böyle bi durum olacak ve organlarin nakil verilecek... organ bağışı konusu çok güzel ama acılı aile için bunun kararını vermek çok zor.. Allah razı olsun

Re:

#3961192  gönderen bl4ckm4mb4
 06.08.2017 - 21:04:27
Rabbim şifa versin

#3961863  gönderen nuretta
 07.08.2017 - 15:43:21
29 yasında sağlıklı bi insan nası pnomoniden akciğer yetmezliğine gider ben anlayamadım.başka bi hastalıgı mı var acaba?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3961870  gönderen tannhauser
 07.08.2017 - 15:53:11
nuretta yazdı:29 yasında sağlıklı bi insan nası pnomoniden akciğer yetmezliğine gider ben anlayamadım.başka bi hastalıgı mı var acaba?
ARDS Bu işte kardeş, olur olur
Kullanıcı avatarı

Re:

#3961956  gönderen Simurg
 07.08.2017 - 17:55:30
Kubrannın ailesine sabırlar diliyorum, Meslektaşımıza da acil şifalar
Kullanıcı avatarı

Re:

#3962789  gönderen mhurkan
 08.08.2017 - 17:41:07
Uzun zamanda beri birşeye bu kadar çok sevinmemiştim. Kübra'nın ruhu şad olsun, meslektaşımız ise en kısa zamanda şifa bulsun.