Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Erzurum Palandöken Devlet Hastanesi'nin acil servisinde uzun yıllar görev yaptıktan sonra işyeri hekimi olarak çalışan 42 yaşındaki Dr. Zafer Tortum, midesi delindiği tedavi altına alındığı hastanede, beyin kanamasından öldü.
Resim
Erzincan'da bulunduğu sırada rahatsızlanan evli ve 3 çocuk babası Pratisyen Dr. Zafer Tortum'a hastanede midesi delindiği için hemen ameliyat olması gerektiği bildirildi. Erzurum'a nakledilmesini isteyen Dr. Tortum, ambulansla Erzurum'a getirildi ve Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alındı. Mide ameliyatının ardından Dr. Zafer Tortum, iltihabın kana karışması sonucu yoğun bakım altına alındı. Yakutiye Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Dr. Tortum, önceki gün geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti. Dr. Tortum, yakınları ve meslektaşları tarafından gözyaşları arasında toprağa verildi.
Kullanıcı avatarı
Tatildeyken yaklaşık 4 günlük bir karın ağrısı oluyor doktor beyin. Tabi gaz ağrısı diye geçiştiriyor. Artık dayanılacak gibi olmayınca hastaneye başvuruyor.peptik ülser perforasyonu tanısı konuluyor.sonra bizim hastaneye sevkediliyor.operasyondan entube çıkıyor. Sürekli bir sepsis tablosu.neyse bir süre böyle takip ediliyor.sonra entubasyondan ayrılıyor. Klinik hafif düzelmeye başlayınca lateral ventrikullere kanama oluyor. 4 gun sonra malesef kalbi duruyor. 3 adet çocuğu var yaşı çok genç. Ve anladigim kadariyla çok değerli bir insan.allah rahmet etsin
Kullanıcı avatarı
green07dr yazdı:Tatildeyken yaklaşık 4 günlük bir karın ağrısı oluyor doktor beyin. Tabi gaz ağrısı diye geçiştiriyor. Artık dayanılacak gibi olmayınca hastaneye başvuruyor.peptik ülser perforasyonu tanısı konuluyor.sonra bizim hastaneye sevkediliyor.operasyondan entube çıkıyor. Sürekli bir sepsis tablosu.neyse bir süre böyle takip ediliyor.sonra entubasyondan ayrılıyor. Klinik hafif düzelmeye başlayınca lateral ventrikullere kanama oluyor. 4 gun sonra malesef kalbi duruyor. 3 adet çocuğu var yaşı çok genç. Ve anladigim kadariyla çok değerli bir insan.allah rahmet etsin

Adet demeyeydin iyiydi
Kullanıcı avatarı
green07dr yazdı:Tatildeyken yaklaşık 4 günlük bir karın ağrısı oluyor doktor beyin. Tabi gaz ağrısı diye geçiştiriyor. Artık dayanılacak gibi olmayınca hastaneye başvuruyor.peptik ülser perforasyonu tanısı konuluyor.sonra bizim hastaneye sevkediliyor.operasyondan entube çıkıyor. Sürekli bir sepsis tablosu.neyse bir süre böyle takip ediliyor.sonra entubasyondan ayrılıyor. Klinik hafif düzelmeye başlayınca lateral ventrikullere kanama oluyor. 4 gun sonra malesef kalbi duruyor. 3 adet çocuğu var yaşı çok genç. Ve anladigim kadariyla çok değerli bir insan.allah rahmet etsin

Peptik ülser ağrısı ile gaz sancısı birbirinden ayrı semptomlar değil midir? Birincisi, yanma, kazınma gibi olur. Ayrıca epigastriktir. Gaz sancısı ise tuvalet hissi ile birlikte olur, karnın her hangi bir yerinde ya da bütününde duyulabilen sıkıştırıcı bir sancıdır. Doktor eğer bunları ayırt edemediği için hastaneye geç gittiyse, kendi kendisine malpraktis yapmış diye düşünüyorum.

Ben 4 gün yaşadığı sıkıntıyı ülser ağrısı olarak algıladım. Eğer perforasyon ilk gün yaşandıysa, ağrı ona bağlıysa, akut batın tablosuyla 4 gün boyunca nasıl direnebildiği ayrı bir sorudur.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: afas114, emnyldrmbvb ve 61 misafir