Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Antalya’da Aile Sağlığı Merkezine gelen 5 kişi, merkezi sinir sistemi üzerinde tesir gösteren bir ilacı yazmayan doktoru tehdit ederek oda kapısını kırdı.

Resim

Olay, dün saat 15.30 sıralarında Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Çaybaşı Mahallesi’nde bulunan Gençlik Aile Sağlığı Merkezinde meydana geldi. İddiaya göre, Sağlık Merkezine gelen 5 kişi doktor Osman Başak’ın odasına girerek ismini verdikleri ilacı yazmasını istedi. Doktor Başak, sistemde 5 kişiden sadece 1 kişiye provizyon verdiğini belirtti ve diğer 4 kişiye bu ilacı yazamayacağını söyledi. Doktor, ardından diğer 4 kişinin dışarı çıkmasını istedi. Doktor Osman Başak’a sinirlenen şahıslar ellerine geçirdikleri sert cisimlerle doktoru tehdit etmeye başladı. Doktor, kapıyı kapatmak isteyince de merkez içerisinde bulunan oda kapısını kıran şahıslar, merkezdeki diğer doktorların yardım çığlıkları üzerine olay yerinden kaçtı.
Gençlik Aile Sağlığı Merkezine gelen polis ekipleri, şüpheli bir kişiyi gözaltına alırken, isimleri belirlenen diğer kişileri aramaya başladı. Doktor Osman Başak, kendisini tehdit eden kişilerden şikayetçi oldu.

Milliyet
Kullanıcı avatarı
geçmiş olsun
rivotrilciler var böyle şehir şehir asm asm dolaşıp yazdırmaya çalışan
işin kötü tarafı raporları var 3x3 şeklinde falan
birazını kullanıp birazınnı satıyorlar diye düşünüyorum
eczaneden öğreniyolar hocam 30 kutu yazabiliyorsunuz diye geliyolar
Kullanıcı avatarı
Bu alçaklıkların ardında internet (özellikle ekşi sözlüğün) olduğunu düşünüyorum. Bazı yeşil-kırmızı reçeteli ilaçlar üzerine bir kaç "cool olma çabasında" yazar methiyeler düzüyor. Bu methiyeleri gören insanlarda böyle ilaçların tedavi amacını göremiyorda yan etkilerine odaklanıp bağımlısı oluyorlar. Devletin internette fiyat belirtme yasağı gibi bir yasak uygulaması gerekiyor ilaçlar hakkında. İnsanlar ilaca özendirilmemeli

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: dr-atrium, drhaber, hoppacuppa, Kaleydoskopdr, Magda ve 88 misafir