Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Murat Kuloğlu, saldırıya uğradı.

Emekli polis M. tarafından Alkol Madde Bağımlılığı Araştırma ve Uygulama Merkezi önünde öldüresiye dövülen Kuloğlu, tedavisinin ardından polis merkezine giderek saldırgan hakkında şikayetçi oldu.

Adli makamların emekli polis M. ile ilgili vasi tayini sağlık raporu talep ettiğini kaydeden Kuloğlu, "Bu şahıs özel bir hastaneden kendisine vasi tayin edilmesine gerek olmadığına dair bir rapor almış. Biz bu kararın tersine bir rapor hazırlayınca hastaneye gelip tepki göstermiş. O olaydan sonra hastaneyi arayıp evimin adresini istemiş" diye konuştu.

"Sen benim radarıma girdin. Radarıma giren kurtulamaz"

Saldırganın kendisini telefonla arayıp "Sen benim radarıma girdin. Radarıma giren kurtulamaz" diyerek tehdit ettiğini anlatan Kuloğlu, "Tehditler üzerine zaten suç duyurusunda bulunmuştum. Sonra bu vahim olay gerçekleşti" dedi. Hastaneden darp raporu aldığını kaydeden Kuloğlu, şunları söyledi: "Bunca yıllık meslek hayatımda hastalarım bana hakaret bile etmedi. O yüzden bu olay beni çok etkiledi. Saldırgan polis tarafından Alanya'da yakalandı. Olayla ilgili soruşturma da devam ediyor." hürriyet
Kullanıcı avatarı
Ceza sisteminin en önemli şeyi caydırıcılıktır.. Bu kadar hekime şiddet haberi görürsen ve ceza sisteminde adamakıllı bir caydırıcılık olmazsa tabii ki saldırırlar.. Şimdi basit yaralama"dan yargılanacak, kendisi polismiş biliyor... Oysa "sağlık çalışanına işinden ötürü şiddet" diye bir madde çıkart, "en az 4 yıl" de, bak bakiim bu gidip dövüyor mu!

aslında "hekime şiddete şiddet mangası" kurasım var.. toplanak, bu haberlere çıkanları teker teker dövek :D caydırıcılık öyle olur esas :P

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: afas114, emnyldrmbvb, leonesnegros ve 61 misafir