Perşembe , Kasım 23 2017
2017 ilkbahar donemi TUS sinav tarihi:16 Nisan 2017
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
docdilruba yazdı:Preklinikler hep S.B kadrosunda olması çok saçma değil mi yaaa ??? Ben sağlık bakanlığı kadrosu yazmak istemiyorum bu ne saçma şey ????

insanlar oraya tus çalışmak için gitmesin diye böyle bir şey yapılıyor muhtemelen, çok haksız da sayılmazlar.
Kullanıcı avatarı
docdilruba yazdı:
yubice yazdı:
docdilruba yazdı:Preklinikler hep S.B kadrosunda olması çok saçma değil mi yaaa ??? Ben sağlık bakanlığı kadrosu yazmak istemiyorum bu ne saçma şey ????

insanlar oraya tus çalışmak için gitmesin diye böyle bir şey yapılıyor muhtemelen, çok haksız da sayılmazlar.
Ya ben istifa etmek için istemiyorum ki mecburi işi beni zora sokacak, esdurumu yapamayacağım:(
o süre mecburisini hizmet süresi değil de devlette çalışma süresi aslında. yani diyelim ki sb kadrosunda 4 yıllık bir asistanlık bitirdiniz ve uzman oldunuz, doğuya mecburi için atandınız. atandığınız yerdeki mecburi süresi 2 yıl ise siz 2 yılı doldurduktan sonra başka bir şehre atama isteyebiliyorsunuz. 2 yıl daha devlette çalışma zorunluluğunuz kalıyor. 4 yıl mecburi hizmet olarak düşünmeyin, 4 yıl devlette çalışacaksınız yani. yok ama uzmanlık mecburisi bitince ben hemen istifa edip özele geçeceğim diyorsanız evet o zaman bu kadrolar sizin için sıkıntı olur.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3824686  gönderen deoksiriboz
 01.03.2017 - 11:16:24
hava uzay hekimliğine ben de talibim. malum mars'a gideceğiz. çok ekmeğini yeriz valla

#3824705  gönderen filozofyadamall
 01.03.2017 - 12:10:58
arkadaşlar bence başvuru 11.500 civari olacak.tahminlerim iyidir.bakalım tutacak mi

#3840540  gönderen rapsodirem
 25.03.2017 - 16:55:19
sevgili hocalarım benim kafama bir şey takıldı. mesela 2016 eylül en düşük ve en yüksek puanlara bakarken, örnek veriyorum ege üniversitesi - acil tıp
için şöyle bir sıralama var. bu ikisi ayrı ayrı neyi ifade ediyor söyleyebilecek birisi çıkar mı acaba?
Resim

#3840547  gönderen cnsbyl
 25.03.2017 - 17:53:57
rapsodirem yazdı:sevgili hocalarım benim kafama bir şey takıldı. mesela 2016 eylül en düşük ve en yüksek puanlara bakarken, örnek veriyorum ege üniversitesi - acil tıp
için şöyle bir sıralama var. bu ikisi ayrı ayrı neyi ifade ediyor söyleyebilecek birisi çıkar mı acaba?
Resim
Biri Bakanlık diğeri YÖK kontenjanı ☺
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3840553  gönderen rapsodirem
 25.03.2017 - 18:58:01
cnsbyl yazdı:
rapsodirem yazdı:sevgili hocalarım benim kafama bir şey takıldı. mesela 2016 eylül en düşük ve en yüksek puanlara bakarken, örnek veriyorum ege üniversitesi - acil tıp
Resim
Biri Bakanlık diğeri YÖK kontenjanı ☺
o zaman farklarını da açıklayabilirsiniz bana bence :) avantaj dezavantaj falan olarak