Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Mağduriyet yaşayan meslektaşımızın DrTUS'a gönderdiği mesaj:

Merhabalar. Öncelikle sesime ses olduğunuz için teşekkür ederim.

Bildiğiniz üzere sonbahar tus süreci bu sene her seferinden çok daha fazla sayıda insanın mağdur olmasına sebep oldu. Bunun son kurbanı da ben oldum. Nereyi tercih etsem diye düşünürken tercih sürecinin bitimine 3 gün kala kontrol amaçlı girdiğim sınav sonuç ekranında klinik bilimler sınavımın sınav kurallarına uymadığım gerekçesiyle iptal olduğunu öğrendim. Hem de 16 Aralıkta iki testimin de açıklanmış ve herhangi bir geçersiz sayılan durumun olmamasına rağmen. Tek suçum 19 aralıkta gönderdiğim ve klinik bilimlerde iptal soruların değerlendirilmesi hususunda aleyhime bir netice olduğunu düşünmem üzerine yazdığım dilekçem sanırım. Ben iptal sorular açısından klinik bilimler testinin tekrar değerlendirilmesini istedim. İtirazımdan 15 gün sonra klinik oturumum iptal edildi. Bu süreçte bir defa olsun bilgilendirilmedim. ÖSYM çağrı merkezini arayıp sınavımın ne gerekçe ile iptal edildiğini sorduğumda 2 dakika süren ve sonrasında yüzüme kapanan telefon görüşmelerinde klinik oturumda etrafa baktığım ve diğer adayların kitapçıklarına baktığım ifade edildi. Oysa hakkımda bir tutanak yoktu ki 2 oturum da 16 aralıkta geçerli olarak açıklandı. Yoksa tutanak tutuldu ama yine de sınavım değerlendirildi ve 15 gün sonra farkedip iptal etmeye mi karar verdiler? Bu nasıl bir kurumsallıktır? Bunca emeğin, bunca zamanın, bunca fedakarlığın karşılığı bu mudur?. Yoksa karşılık tercih bitimine 3 gün varken 67.1 puan almış birini baraj altında bırakacak şekilde sınav sonucunda değişikliğe gitmek midir?. Ben sadece bir örneğim. Eminim yüzlerce ve binlercesi oldu, olmaya da devam edecektir.

Dr.Fatih ÇOBAN

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
ananiolay yazdı:sağa sola bakmak nedir ya bu adam kopyaya mı ihtiacı var da teşebbüs edecek. saat tepemde yularıda solda birkaç defa baktım yakında benimki de iptal olur herhal

Hocam aynen bende arada kafami kaldirip nefes aldim gozlerimi saga sola oynattim bi esnedim gerindim malum sinav 15dk degil.korku icinde sinav sonucumu yenileyip bakiyorum bi degisiklik varmi diye.yukselmeyi birak dusmese diye umar oldum
Kullanıcı avatarı
İtiraz dilekçesi verenlerinkini mi iptal ediyorlar o zaman o.o
Az geldi diye hak aranmasın bununla uğraşmasın ösym diye gözdağı diyecem ama sınav iptal etmek nedir?
Her 5 dakkada bir sonuç belgeme bakıyorum. Hala duruyor mu diye. Psikoza girmeden dandik de olsa puanımızla bir yerlere yerleşebilsek bari :/
Kullanıcı avatarı
Iyi günler arkadaslar.
2016 Eylül TUS una girdim ve ben de sizler gibi her güne acaba bugun ne ile karsilasicam diye basliyorum.
Tercihler acıldı malumunuz.
Şahsi kanaatim bu kadar karanlıkta kalmış nokta varken tercihlerin açılmamasıydı.
İstemeye istemeye tercih yaptım.
Dün Dr Fatih Çoban adlı kişinin magduriyetini oludum.
Başta inanmadım.İnternet ortamında gerçek biri bile değildir milleti gaza getiriyolardır dedim.
Bugün drtus a da çıkınca artık haber doğru ya da yanlış birşey yapmalıyım dedim.
Çünkü başkalarının mağduriyeti varsa bunlar açığa çıkmalı.Hakkı yenen insanların üzerinden kendi hayatimizi insa edemeyiz-etmemeliyiz.Şayet hakkı yenmemişse kimsenin içimiz rahat yolumuza devam ederiz.

Bu düşünceyle bende SÖZCÜ Gazetesinin 0212 708 50 60 nolu telefonunu arayıp derdimizi anlattım.Drtus a ulasıp bu kisinin gercek olup olamdığını araştırıp boyle bir mağduriyet varsa haber yapılmasını rica ettim.Bana dönüceklerini söylediler.Belki dönerler belki dönmezler ama EN AZINDAN KENDİ ÇAPIMDA BİRŞEY YAPTIM.
Size Sözcü gazetesini arayın demiyorum ama birsey yapmalisiniz diyorum.Malesef hakkimizi arama konusunda cok pasif yetistirildik ben de dahil olmak üzere.
SİZE BURDAN,TOPLANIP ÖSYM ÖNÜNE GİDELIM,SAAT 9 DA TOPLU TWEET ATALIM DEMİYORUM.SADECE TEK BAŞINIZA DA BİRŞEYLER YAPABİLECEĞINİZİN KÜÇÜK BİR ÖRNEĞINI VERİYORUM.
Bu zor günler de birbirimizi suçlamayı bırakıp birer KAR TANESİ olmalıyız.Belki yere düşünce eriyicez ama arkamızdan gelen kar taneleri erimeyip yeri kaplıyıcak.
Sağlıcakla kalın,hersey gönlünüzce olsun.
Dr.Mustafa Mehmet Çakır
Kullanıcı avatarı
variskanamasi yazdı:Iyi günler arkadaslar.
2016 Eylül TUS una girdim ve ben de sizler gibi her güne acaba bugun ne ile karsilasicam diye basliyorum.
Şahsi kanaatim bu kadar karanlıkta kalmış nokta varken tercihlerin açılmamasıydı.
Başta inanmadım.İnternet ortamında gerçek biri bile değildir milleti gaza getiriyolardır dedim.
Bugün drtus a da çıkınca artık haber doğru ya da yanlış birşey yapmalıyım dedim.
Çünkü başkalarının mağduriyeti varsa bunlar açığa çıkmalı.Hakkı yenen insanların üzerinden kendi hayatimizi insa edemeyiz-etmemeliyiz.Şayet hakkı yenmemişse kimsenin içimiz rahat yolumuza devam ederiz.

Bu düşünceyle bende SÖZCÜ Gazetesinin 0212 708 50 60 nolu telefonunu arayıp derdimizi anlattım.Drtus a ulasıp bu kisinin gercek olup olamdığını araştırıp boyle bir mağduriyet varsa haber yapılmasını rica ettim.Bana dönüceklerini söylediler.Belki dönerler belki dönmezler ama EN AZINDAN KENDİ ÇAPIMDA BİRŞEY YAPTIM.
Size Sözcü gazetesini arayın demiyorum ama birsey yapmalisiniz diyorum.Malesef hakkimizi arama konusunda cok pasif yetistirildik ben de dahil olmak üzere.
SİZE BURDAN,TOPLANIP ÖSYM ÖNÜNE GİDELIM,SAAT 9 DA TOPLU TWEET ATALIM DEMİYORUM.SADECE TEK BAŞINIZA DA BİRŞEYLER YAPABİLECEĞINİZİN KÜÇÜK BİR ÖRNEĞINI VERİYORUM.
Bu zor günler de birbirimizi suçlamayı bırakıp birer KAR TANESİ olmalıyız.Belki yere düşünce eriyicez ama arkamızdan gelen kar taneleri erimeyip yeri kaplıyıcak.
Dr.Mustafa Mehmet Çakır
hocam Allah razı olsun.dünden beri ben de bu doktor beyin durumuna çok üzüldüm.ben de bişeyler yapmak istiorm.aricam ben de iletcem
Kullanıcı avatarı

Dr.Mustafa Mehmet Çakır

Madur durumda kalan meslektaşlarımızın yanında, TUS öncesi de TUS sonrası da, olmaya çalışıyoruz. Her ne kadar ticari kaygıları olan bir çok kurum bu hareketlerimizi suistimal etmeye çalışsa, karalamaya çalışsa da biz doğru bildiğimiz yoldan devam ediyoruz. :wink:
Kullanıcı avatarı
Mdhc yazdı:Doktorlara hak aramak için dernek kurulmalı

Aslında bir meslek örgütümüz var. Meslek örgütümüzle bir çok konuda paralel fikirlere de sahibim, sonuçta muhafazakar bir insan değilim kendimi sosyal demoktrat olarak görüyorum, ancak ben bile TTB'nin aşırı siyasi duruşunu kınıyorum.

Sadece belli doktor guruplarının tekelinde yürütülen, diğerlerini yok sayan bir kafa ile başarılı olmayacaklarını düşündüğüm için de uzun süre önce odadan ayrılışımı yapmış idim.

Bu tür madur hekimlerin yanında ilk olarak Tabip Odalarının olması gerekiyor. Ama ben, biz onlardan çok daha emek harcıyoruz çoğu zaman. Doktorların sesi olması gereken bir kurumu hep "başka yerlerde" görüyoruz, bu üzücü.

Bu da bir eleştri olarak gitsin kendilerine, yüzlerine de söylediğim şeyler. :wink:
Kullanıcı avatarı
toplu halde bimer e yazalım tweet atalım bişeyler yapalım. Bu nasıl bir zulüm ya. Ana haber bültenleri sonunda whatsapp ihbar hatları var oralara sizin iletişim bilgilerinizi gönderelim. Saçma sapan videolar magazin haberleri almış başını gitmiş bizi duyan eden yok.
Kullanıcı avatarı
diğer adayların başarı sıralamaları nasıl değişmedi peki?iptal ettikten diğer adayların başarı sıralamsı değişmeden yeni bir başarı sırasını nasıl verdiler?mümkün mü sizce
Kullanıcı avatarı
hvmdr yazdı:diğer adayların başarı sıralamaları nasıl değişmedi peki?iptal ettikten diğer adayların başarı sıralamsı değişmeden yeni bir başarı sırasını nasıl verdiler?mümkün mü sizce

tek bir kişiye işlem yapıldıgından herkesınkını tekrardan degerlendırmeye almıyorlar sanırım. degerlendırmeye alsalarda sıralaması degısen cok cok az kısı vardır onlarda degısıklıgın farkına varamamıs olabılırler...
Kullanıcı avatarı

Dr.Mustafa Mehmet Çakır

Bu şekilde duyarlı davranmanız çok güzel... Arkadaşa sosyal medyadan ve e-posta adresınden ulasabılırler. Ben kendısıne o sekılde ulasıp durumu ogrenme fırsatı buldum. Ve burda onun magdurıyetını duyurmak ıstedım... Sizlerinde bu sekılde yardım etmesı cok gusel...
Kullanıcı avatarı
Saatlerce aynı pozisyonda oturup kımıldamadan o soruları yanıtlamamızı istiyorlar.. Madem bu kadar kopya çekilmesinden korkuyorsunuz o zaman panellerle kapatın, sınıfın katılımcı sayısını azaltın..
Zaten ergonomik olmayan sıralarda,iki büklüm bi şekilde giriyoruz,bari yıllarımızı verdiğimiz sınavı sırf sağa sola baktınız, 10sn sonra teslim ettiniz diye iptal etmeyin, gerçekten korkunç..

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: 3numara, dr-atrium, drhaber, hoppacuppa, Kaleydoskopdr, Magda, slevinkelevra ve 83 misafir